Bisiklet alımına ve aksesuarına harcanan paralar

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.633
İsim
Ahmet
Bu yıl kazandığım tüm maaşı bisiklete harcadım diyebilirim.
Ağustos ayında 10 yıl aradan sonra bisiklet sürmeye karar verdim ve önce Cannondale Caad10, İki ay kadar sonra Dahon D8, aradan bir ay geçti
Corratec C-Cross Cyclocross bisiklet ve geçen ay da KTM Life Lontano XT tur bisikleti, dört bisikletim oldu.

Ayakkabı, pedal, kask, tur çantaları, tayt, forma, pompa, yedek lastikler falan daha bir çok şey. Bisiklet dışında da zaten harcayacak para kalmadı ama neredeyse kendime alacağım bir gömlek,
bir pantolonun hesabını yapıyorum. Evet çok abartmışım. 2 ay sürdüğüm Caad 10 gibi bir bisiklet neredeyse 8 aydır yerinden oynamadı, böyle giderse kendisiyle vedalaşacağım, evde bisikletten adım atılmıyor.
Bu anlamda pişmanlıklarım da var haliyle. Ama olsun hakkını da vermeye çalışıyorum bisikletin. Yaz kış sürdüm bisikleti, binlerce km yol yaptım, ilk uzun turumu (445km) yine bu süreçte yaptım. 15 kilo verdim, hayatıma keyif ve enerji geldi. Arabayı daha az kullanmaya başladım ki bu anlamda da amorti etmeye başladı harcadığım para.

Scudo

gokberk88

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
gökberk
Bisiklet
Mosso
öylesine arada bir turlarım diye başladığım bu sevdaya 5000 tl yi nasıl harcadım hiç bilmiyorum :D. Şimdi neredeyse bisiklet sürmediğim günüm geçmiyor, yağmurdan süremeyince kendimi evde ne yapacağımı bilmez halde buluyorum. Sayesinde kilo verme sürecim hızlandı ve direk yağ yakmaya başladım. Basenlerim kalın olduğu için liposuction yaptırmayı düşünürken şimdi o parayı yol bisikletime gömdüm :D çok sevdiğim bir abimin dediği gibi bağımlılıktır bu. sigara gibi bağımlılığınız olup ev parası gömeceğinize bisiklet gibi bir bağımlılığınız olsun araba parası gömün :harika:

• Beğen
Tepkiler: emrejon

MGuner

Üye
Tepki
48
İsim
Mustafa Güner
Bisiklet
Trek
Bisiklet hariç 1500₺

BF Okuru

Üye
Tepki
2
1150 tl bisiklet verdim malzemeler ve aksesuarlar 700-800 bulmustur
50€ luk kask aldim evdekilere 50lira verdigimi soyledim :))

alwaysace

Aktif Üye
Tepki
262
İsim
Osman
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Canyon
@Auron Sanchez o kask nereni korumak için 50 liralık kasklarla olası durumlarda çok acı çekerseniz... Allah korusun ovunulecek birsey değil

coffeeguy

Forum Bağımlısı
Tepki
285
Bisiklet
Lapierre
Bisiklete harcanilan 7 8 bini bulmustur kredisiydi faiziydi derken...

Ama getirisi ne bakalim

Gunde 1.5 paket sigara 9tl den
365x13.5 4927.5tl
1 yılı tamamladigimda suanki hesaba gore esitlenecek sayilir. Bonus olarakta tat tuz aliyom artik medivende nefes gitmiyo cigerlerim bayram ediyo. Ben parayi bisiklete degil kendimi gomuyorum olarak goruyorum. Daha az vicdan azabiyla aliyorum :D

murat_ist

Üye
Tepki
42
5 yıldır aynı bisiklete biniyorum Bisikletn kendisi 200 TL ortalama bi 50tl masraf yapmışımdır papuçlar eridi artık arka frene bastım mı dişlerim gıcırdıyo sesten yine masrafa sokacak beni :) çıkma papuç var mı gönderebilecek :))

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
442
Bisiklet
Diğer
@Erkin Kalender Ciddi anlamda boş yapiyorsun. Yakin bi zamanda ben suna bu kadar verdim lastiğime bu kadar para verdim diye bir bmx satışının altina yazip atıp tutuyordun. Şimdi ne değişti ?

• Beğen
Tepkiler: ilker

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ihsan onur şener Kardeşim adam lastiğin fiyatını küfrederek sordu,bende söyledim ne yapaydım ? Bende ona mı küfredeyim ? Bu arada atıp tutmak değilde neyse.. Forumda bana cephe almışsınız ama doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar işte

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
442
Bisiklet
Diğer
@Erkin Kalender Olan durumlari iyi çarpıtıyorsun. Ancak burasi köy değil bunuda unutma. Karşinda doğru ile yanlışı ayirt edebilecek kapasitede insanlar var.

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU

Sinan Çlk

Üye
Tepki
33
İsim
sinan
Bisiklet
Mosso
@Alperen Haner bende 3 ay önce sigarayı bıraktım hocam süper bir duygu haftada 3-4 gün yürüyüş koşu yapıyorum. geçen hafta 2. el bir bisiklet aldım. Bisiklete ve başka bir şeyim yok ondan henüz binmiyor bilgi ediniyorum.

Erdem C.

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Diğer
agustos eylul ayında carbon jant aldıgımda 6500-7000 arası bısı olucak bısıklet ve aksesuarlarına harcadıgım para

emrejon

Aktif Üye
Tepki
156
İsim
emre özciftci
Bisiklet
Fuji
Erkin kalender kardesim biraz saygili olalim lutfen burada herkesin butcesi kendine ister inanirsin ister inanmassin kimsede seni inandirmak zorundadegil adam gibi paylasiminizi yapin ortada bisey yok buyutmeyede gerek yok

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@BikeEditör 15 yasinda YGS ye aldıklarını bilsem liseyi bitirmezdim ;)

Ha birde bisiklet getirme sezonu acildi heralde doyçslanddan :D :D :D Tavırlara bak

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
önce salcano cs30 daha sonra salcano xrs 030 apex artı aksesuarlar toplamda 4-5 bin tutmuştur. ha bir de yakın zamanda eşime triban 520 aldım etti mi sana 6-7 :)
ama çok da acımıyorum, tek hobim bisiklet. sağlıma katkısını ve aldığım keyfi düşününce değer diyorum. bekar olsam ya da ne bileyim maddi gücüm daha fazla olsaydı bu 15-20 binlere de gidebilirdi. :)