bisiklet alımı yardım max 1.300 tl

Emre DeNiZ

Üye
Tepki
6
Öncelikle herkeze meraba arkadaşlar.
baktığım bisiklet modelleri oldu fakat ben burda sıfırdan sizlerden destek almak istiyorum.
bisiklette aradığım özelliklerden kısaca bahsedeyim.
aliminyum kasa olacak.olabildiği kadar hafif olmalı.
tek amortisör olacak.
kilitlenebilir ve sertlik ayarı yapılabilir maşa olmasını istiyorum.
marka model farketmez.bianchi krom sedona ve salcona olsa iyi olur.ama genede farketmez.
vites 27 olursa iyi olur.
mekanik disk fren kesinlikle duşunmuyorum.ya v fren olacak yada hidrolik disk olacak.fren konusunda kafamı karıştıran tek bir nokta var.o da şu ben fazla ön kaldıran birisiyim.bisikletin önunu kaldırdıktan sonra bazen önunu sert bir şekilde yere indirebiliyorum.bu diske herhangibir zarar verir mi?şayet verirse v fren olsun yok vermez derseniz hidrolik istiyorum.
fiyat aralığıda belirttiğim gibi en fazla 1300 taş çatlasın 1400.
yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
yorum yapan herkeze şimdiden tşkler.
iyi gunler.

Scudo

murat yayla

Daimi Üye
Tepki
245
çok fazla ön kaldırıyorum diyosunuz.sanırım akrobasiyle ilgileniyosunuz.kendinizi hareket konusunda da geliştirmek isterseniz bir free bisiklet alabilrsiniz

Emre DeNiZ

Üye
Tepki
6
free bisiklet derken ayrıca ek bir bisiklet daha mı yani ?
eğer böyle birşey öneriyorsanız maddiyat konusunda problem olur :)
şuanki kullandığım ve bi önceki bisikletimde mekanik disk fren vardı.her ikisinde de mekanik diskti.her ikisinde de fazla kalite olmadığı için kısa sure içerisinde problem yaşadım.birinde çok sonradan yaşadım gerçi ama onda da kısa bi sure yaşadım sonuç olarak.
yani kısaca bu kadar para verdikten sonra kaliteli olsun hidrolik olsun hemde diğerlerinde yaşadığım problemleri bu aldığımda da yaşamak istemiyorum.

Emre DeNiZ

Üye
Tepki
6
@murat yayla

akrobasi pek sayılmaz ön kaldırarak uzun sure gitme ve bi kaç kuçuk şey daha.merdivenlerden inme ( nadir yapıyorum yeni bisiklet olacağı için uzun sure yapmam galiba ) ve kuçuk yuksekliklerden atlama.ama bu atlama işini sanırım hiç yapmam yeni bisikletim ile.veya kuçuk kaldırımlardan inerim sadece.o da problem çıkartmaz die duşunuyorum.

Tepki
43
Peşin olarak 1400 küsür liraya çıkabilirseniz, kendime yeni aldığım bisikletime göz atmanızı önerebilirim. Kadro kalitesi öncelikli bir modeldir.
(link)

engin kızılcan

Daimi Üye
Tepki
260
İsim
Engin Kızılcan
Bisiklet
Lapierre
@Harun Gürbüz

konuyla alakasız olucak, kusura bakmayın ama o bisikleti 1400 liraya mı aldınız? ne zaman aldınız? Bende aynısını bir hafta önce Erdoğanlardan aldım da 2009 modeli olup olmadığından emin değilim :( ki 1400 liradan daha pahalı bir fiyatta aldım.

Emre DeNiZ

Üye
Tepki
6
@Harun Gürbüz

hocam bu bisiklet hoşuma gitti.fakat bi kaç sorum olacak bu bisiklet hakkında.
başka renk seçenekleri var mı?
amortisör kitlenebilir ve sertlik ayarı yapılabilir mi ?
birde tekerden memnun musunuz?
ben fazla kaydırıyorum erime durumu nasıl olur?duşuncem şu ki bisikleti alır almaz kaliteli bir duz taban lastik takımı alıp takmayı ve öyle kullanmaya devam etmeyi duşunuyorum.ama şayet lastikler guzel kaliteli olur gerek kalmazsa boşuna almış olmayayım diye soruyorum.

Koray Oral

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Corratec
@Emre DeNiZ
Selam , ben bisikleti mi satıyorum . İlgilenirseniz görüşelim . 2009 model Corratec X-Vert S 0.4 modeli .Shimano Hidrolik disk frenli , RockShox gidondan kilitlemeli maşa .

Emre DeNiZ

Üye
Tepki
6
@Koray Oral

dostum aemredeniz@hotmail.com ekle göruşelim detaylıca.

bianchi troy'a epey baktım inceledim kullandım.bisiklet çok guzel.baktığım yerdeki adam apache modelinide çok önerdi.ama elinde kalmamıştı.daha önceden 4 tane satmışlar apache'den.arka amortisör isteğe göre öndeki gibi kilitlenebiliyormuş.bu artısı var.fakat ağırlık yönunden kafam karışık.acaba ne kadar farkeder bilemiyorum.

Giant 2009 XTC 3 bu bisikletin diskleri guzel.köşeli olmasının herhangibir artısı var mı bilemiyorum.sadece göruntu bakımından guzel.bisikleti araştırdım kadrosu çok iyi.bir çok insan övmuş fazlası ile.eğer farklı renk modelleri varsa belki duşunebilrim.

araştırmalarım bitmiş deil ama şuan aklımda bianchi troy var.erzincanda yaşıyorum.şuanda tatil amaçlı bursadayım.buradan veya geçtiğim başka bir şehirden alıp kargoyla göndereceğim bisikleti.aksiliktir kargoda başına bişe gelir diye çekiniyorum.eğer bianchi alacak olursam erzincana gidip bianchi bayisinden sipariş vericem onlar getittirir bende onlardan alırım.kargoda da bişe mişe olursa ben değil onlar sorumlu olur diye duşunuyorum.
ama hala karar vermiş değilim.
siz olsanız ne duşunursunuz.apache - troy - Giant 2009 XTC 3 - Corratec X-Vert S 0.4 ( Koray Oral'ın bisikleti )

Emre DeNiZ

Üye
Tepki
6
arkadaşlar bu arada bi tane carraro race modeli var.fiyatı 1250 imiş adam 1000e bıraktı.özellikler 27 vites aliminyum hidrolik disk ön amortisör kitlenebilir sertlik ayarı yapılabilir çift jant vs vs.netten bakındım biraz carraro race farklı farklı bir suru var.fiyatlarıda hep fazla.model olarak çok yakın.hatta hemen hemen aynı baktığımla ama fiyatları fazla.
acep nasıl bi film var bu işin içinde bilemedim

THE ROCK

Üye
Tepki
23
APACHE yi ele bence ben denedim TROY dan ağır .Ben TROY kullanıyorum beklentimin üzerinde bisiklet olduğunu söyleyebilirim 2010 model olması Full DEORE olması Hidrolik disk fren olması hep artıları Kadro da son derece sağlam (en azından diğer aliminyum kadroların çoğundan daha kalın ve heybetli duruyor) 1088 TL lik liste fiyatı da bu bisiklet için çok makul Tercihlerinden APACHE yi çıkar derim.

Emre DeNiZ

Üye
Tepki
6
@THE ROCK

bende kullandım troy gerçekten çok guzel hoşuma gitti.renkleri de guzel.almayı gerçekten dusunuyorm.apache'yi çıkarttım listeden.geriye kalanlar arasından da muhtemelen troyu seçeceğim.ama bakalım biraz daha zamanım var.

Tepki
11
Bende once kendim araştırdım ve Apache almaya karar vermiştim . Daha sonra forumdaki deneyimli arkadaşlar tek amortisorlu bir model almam gerektiğini belirttiler ve bende Giant Talon 0 aldım .Gayet memnunum. 1400 olan limitimi 1800 e cıkarmak zorunda kaldım. Aman sen dikkat et insan almaya gidince 50 100 derken limiti geçiveriyor :)

Tepki
43
@Emre DeNiZ
2009 model ve indirimli olan XTC3'ün başka renk seçeneği yok. Ama inanın tanıtım fotoğraflarından daha güzel duruyor. Ben 190cm boyundayım, bu nedenle XL nı tercih ettim, çok heybetli duruyor ve bu hoşu gidiyor.

Amortisörü kitlenir, kendi kilonuza göre hava basıncını ayarlayarak sertliğini ayarlayabiliyorsunuz, rebound(tepme hızı) mevcut. (200 küsür euroluk bi maşadır)

LAstikler MTB lastiği, kötü bir marka değil, öyle hemen eriyip gideceğini sanmıyorum. Yol için yol lastiği kullanmak gerek, asfaltta çok sesli gidiyor.

Emre DeNiZ

Üye
Tepki
6
@Hasan Akyürek

zaten verdiğim rakat limitleri fazlası ile zorlamış halim :D daha fazla zorlayacak gucum kalmadı lise öğrencisiyim çunku :)

Harun Bey.bahsettiğiniz maşa troy'da yok mu veya baktığım bisikletlet modellerinde?
boyum yaklaşık 1.75 civarlarında.1.80 yokum :) xl bana buyuk gelir sanırım emin deilim ama..
aldığım bisiklet her ne olursa olsun buyuk ihtimalle yeni teker alıp öyle devam edeceğim yoluma.
msnye ekleyin oradan göruşelim detaylıca.

Tepki
43
Öncelikle bu konuda kendimi yeni yeni geliştirdiğimi dolayısıyla acemilik döneminde olduğumu belirteyim.

Aşağıda troy, apache ve xtc3'ün bulabildiğim kadarıyla teknik özelliklerini verdim, gördüğüm kadarıyla troy ve apache arasında sadece arka amortisör farkı var. Donanım olarak yeterli seviyedeler.

Giant'ın bir kere bence kadrosu Bianchi'lerden iyi, Giant köklü bir marka çünkü.

Rock Shox maşalarla SUNTOUR arasında pek bir karşılaştırma yapamayacağım. Özellik olarak Suntour'un gidondan kitleme özelliği dışında aynılar sanıyorum. Rockshox tora 302 modeli üzerine 40 lira fark vererek daha donanımlı(gidondan kitlemeli, + u-turn, vs) 318 modeli alınabilir.
Giant'ın arka vites attırıcı bianchi'lerden daha üst. Giant üzerinde SLX vites kolları var, bundarda Bİanchi'lerin üzerindeki deore modelinde üst bir donanım.
İstanbul'da bilindik bir bisikletçi ile konuşmamda Giant'ın fren sisteminin shimano deore'ye neredeyse yakın bir kalitede olduğunu bizzat duydum.
Giant'ın S-M-L-XL kadro boyutları mevcuttu. Ama rengi seçeneği tek.

Özetle arka amortisörlü bir bisiklet istiyorsanız Apache'yi düşünebirsiniz. Troy'un Giant XTC3'e göre yaklaşık 350 liralık bir avantajı var, ve yukarıda bahsettiğim - yada + ları. Bana sorarsanız, zaten Xtc 3 aldım, gene 350 lira fazla verip Giant alırdım. (Giant'ın %20'lik bir indirimle bu fiyatlarda olduğnu unutmayalım.)
----------------------------------------------------
Bianchi Troy
Kadro Alüminyum 6061 HF / Entegre Maşa Yatağı
Maşa SUNTOUR 26"SF10 XCM PM. RL 100mm
Jant 26/559X19 BYTE Disk Çiftkat Alüminyum Siyah 32H-
Lastik SCHWALBE 26X2.10 54-559 BLACK JACK LITE SKINE PP
Vites Shimano Deore 27 Vites
Fren ÖN - Arka: HİDROLİK Disk "Shimano" AM595 Rotor KSMRT53, 160mm
Sele SELLE ITALIA Q-BIK FLOW Siyah
--- ---- ------ ------- -------
Bianchi Apache
Kadro 26"Süspansiyonlu Alüminyum+SHOX AXIS 1.1/8"440mm
Maşa SUNTOUR 26"SF10 XCM PM. RL 100mm
Jant 26/559X19 BYTE Disk Çiftkat Alüminyum Siyah 32H-
Lastik 26X2.00 54-559 C-1503 Siyah/ BYTE SENNES
Vites Shimano Deore 27 Vites
Fren ÖN - Arka: HİDROLİK Disk "Shimano" AM486 Rotor KSMRT53, 160mm
Sele SELLE ITALIA Q-BIK FLOW Siyah
----------------------------------------------------------

Giant XTC 3 (2009)

MODEL XtC 3
SIZES XS (14.5"), S (16"), M (18"), L (20"), XL (22")
FRAME AluxX SL aluminium, Fluid Formed
FORK Rock Shox Tora 302 AIR 100mm travel, Turnkey lock out
SHOCK N/A
HANDLEBAR Giant A5 aluminium O.S.riser
STEM Giant A5 aluminium O.S.
SEAT POST GIANT A3 aluminium
SADDLE WTB Silverado Race
PEDALS Steel with resin body and toe clips
SHIFTERS Shimano Deore 27 speed RapidFire Plus
FRONT MECH Shimano Deore
REAR MECH Shimano XT Shadow
BRAKES Giant Root hydraulic disc, 160mm rotors
BRAKE LEVER Giant Root
CASSETTE Shimano HG50 11-34
CHAIN Shimano HG73
CRANKS Shimano M442 44/32/22
BOTTOM BRACKET Shimano UN26 cartridge
RIMS Alex DP-17 26"
HUBS Formula disc
SPOKES Stainless steel
TYRES Kenda Nevegal 26x2.1'' Stick-E front, DTC rear
*WEIGHT KG / LB 13.32 / 29.06 (M boyutlusu için)

Emre DeNiZ

Üye
Tepki
6
apache modelini eledim.xtc3 yada troy.
aklımda fikirimde troy vardı aklımı gene karıştırdınız :)
ah şu kararsızlık yok mu.ne yapsam bilemiyom.
ön amortisör kilitlenmiyor mu şimdi xtc3 te ?
erzincandan sipariş verip almayı planlıyorum.troy olursa bianchi bayisi var erzincanda herhangibi bianchi bayisinden sipariş ile alacağım.ama xtc3 olursa erzincanda böyle bir imkanım olmas diye duşunuyorum.e ben alıp kargo ile göndersem diye duşundum ya kargoda bişe olursa diye çekiniyorum.ne yapsam bilemedim :bilmiom:

Tepki
43
Yukarıdaki daha oncekı mesajımda belirttigim gibi xtc3 ün maşası kitlenebilirdir fakat troydaki gibi direksiyondan değil sağ bacağı üzerinden kitlenir. Şehrinizdeki alacağınız bisikletin servisinin olması avantajdır tabi. Yalnız bende bisikletimi şehirdışından kargo ile aldım ve bi sıkıntı yaşamadım.

Emre DeNiZ

Üye
Tepki
6
sanırım sona yaklaştım.
kafayı yiycek duruma geldim.
fazla mı abartıyorum diye bazen duşunuyorum.
bisikleti seviyorum.öğrenciyim.para biriktiriyordum bisiklet almak için.epey bi sure oldu bu parayı biriktirene kadar.
almışken adam akıllı bi model almak istiyorum.
eleye eleye elimde iki model kaldı.aslında aklımı kurcalayan uçuncu bi model var ama neyse :D

1-bianchi troy.
2-Giant 2009 XTC 3

2 numaranın kadrosu çok övulmuş.bi yerde tam bi yarış kadrosu tarzı geçen yorum hoşuma giitmedi deil =)
rengi beni uzuyo.1 numaranın rengine baktıktan sonra pek hoşuma gitmiyo açıkçası.ama kaliteli bisiklet.aldıktan sonra çokta problem olmaz die umuyorum.

1 numaranın artısı hem fiyat hem renk hemde yaşadığım şehirde bayisinin olması.gerçi bayisinin olmasının herhangibi artısı var mı bilmiyorum.daha önce garantili bi bisiklet kullandım.periyodik bakımları var.göturup baktırıp imzalattırıyodum.1 numarada da bu var.2 numarada var mı bilmiyorum.ama şayet alırsam erzincanda gösterebileceğim ona özel bi servis yoktur.
2 numaranın kasası o kadar guzel mi?değer mi ?
1 numarayı alacak olursam erzincanda bayiye gidip bakıcam.muhtemelen orada yoktur.sipariş vermelerini isticem.getirtecekler.bende alıp bincem.ama 2 numarada netten bakıp ben isticem.kargoda aksilik başına bişe gelirse yapabileceğim birşey olmaz.1 numarada böyle bişe olsa dahi benle alakalı bişe olmaz çunku direk firmaya geliyo.

neyse diyeceklerim bu kadar.bi kaç hafta içinde erzincana gideceğim.gider gitmez alma işlemlerine başlayacağım.ama en kısa zamanda karar vermeliyim.yoksa gidişat iyi deil :boese157: :)