Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet alımı,ulaşımı ???

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Selami53 tarafından paylaşıldı.

1. Selami53

Selami53 O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Merhaba,arkadaşlar ben İstanbul-Kartal'da oturuyorum,sirkecide ki bisikletçilerden bisiklet almayı düşünüyorum (Kron xc500 veya 750) fakat bisikleti ne şekilde veriyorlar,metrobüstür,iett dir vs. yol yardımında bulunur musunuz ? Şuan eminönünden vapurla haydarpaşa,haydarpaşadan trenle Kartal güzergahını kullanmayı düşünüyorum uygun mudur ? daha uygunu var mıdır ?

2. mustafa tanrıverdi

mustafa tanrıverdi Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bahsettiğin güzargah uygun ancak sirkeci den bisiklet almayı bir daha düşün.

3. Selami53

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Neden hocam ?

4. Rigel

Rigel Yeni Üye

Seviye:
    Bisikletin ayarlarını yapıyorsun/yapıyorlar, atlıyorsun, önce vapur, sonra ver elini sahilden Kartal. Bu kadar...

5. Selami53

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Hocam gelebilir miyim dersiniz ? Yaklaşık 2 senedir bisiklet kullanmıyorum ve önceki bisikletim de bisiklet sayılacak tarzda değildi.Gerçi bacak kaslarım fena değil ama hiç denemedim zor mudur acaba ?

6. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    evinle arası yaklasik kac km acaba.gelinmesine elbette gelinir.daha once bsiklet aliskanligin varmis o yeterli.hemde daha agir bisikletde kullanmissin.bacak kaslarının o kadar ham olcagini sanmiyorum ama birden yuklenmenede hic gerek yok.yavas yavas aheste olarak.mtb ler ozellikle kalın lastik asfaltta tekerler sorun cok efor saftettriyor.ne kadar performans iyi olsada.özellikle yokuslar.zamk gibi yapisir.maşa asfaltta her zaman kitlenemeli olması tavsiyem.düz maşa bence en iyisi.devamlı arazide kullanmicaksan city tour lastik takmanı tavsiye ederim.istanbulda genelde mtbler city tour tarzi lastik mevcut.bende mtbde city tour slim lastik taktirdim.canavar oldu:D.arazi turlarına yine rubenayı arazi takarsin.fazla mal goz cıkarmaz lazim mutlaka.suyunu ihmal etme:D gunes fena carpar şapka tak+gozluk olmassa olmazlardan.matara taktir.suluk.biskleti aldikdan sonra zaten donanım yukseltme+tamir aletleri mutlaka pesinden kovalıcaktir.artik bisiklet bagimlisi iyice olcaksin.aramıza tekrar hosgeldin.

Sait Hislioğlu bunu beğendi.
  7. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    sahil yolu gözünüzü korkutuyorsa tekrar trenle eve dönün.

gok bunu beğendi.
  8. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    seleye intibak sorununu göz ardı etme :) aldığın sele alıştığın seleden ufaksa, bu ilk yolculuğunda bisikletinle tanışmış ve de kaynaşmış olursun.

9. Selami53

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşlar vazgeçtim sirkeci'den sıfır almaktan,İnternette güzel bir Sedona 761 buldum onu alacağım.
    Lastik konusuna gelince 2,50 lik schwalbe lastik var asfaltta öldürmez inşallah :) Ama denedim eski bisiklete göre dağlar kadar fark var,kayıyor resmen.

10. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Yeni bisikletler öyle gerçekten.Bende ilk denediğimde çok şaşırmıştım. Eskiden bilim kurgu gibi görünen mesafeler bu yeni bisikletlerle işten bile değil. Eğer çok dik yokuş falan yoksa şehrin her yerine bisikletle gitmek mümkün.

11. Selami53

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Eğer alacağım bisiklet gerçekten mtb gibi kullanırsam işim kolay ama sahilde vs. asfaltta kullanırsam biraz yorucu olacak gibi. Lastikler 2,50 lik de :D

12. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    bende 1.90 lastikler var. en ideali. Düz yolda çok yormuyor, araziyede giriyorum hiç patlamadı çok şükür.

13. aykut34

aykut34 Yeni Üye

Seviye:
    selami takip ediyorumda neden kendini zora sokuyorsun ben sana daha yakınım atla minibüse gel samandıraya gör bisikleti beğenmessen ben seni eve aracımla bırakıcam beğenip alırsanda yine aracımla eve nakliyeni yaparım eminimki eğer bisiklet almaya niyetliysen benim carraroyu beğeneceksin ;)
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=102849