Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet alım zamanı

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Alper Yıldırım tarafından paylaşıldı.

1. Alper Yıldırım

Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. aranıza yeni katıldım sayılır, bir süredir forumları okuyup bilgi sahibi olmaya çalışıyorum.

Sizlerin fikrine ihtiyaç duydum. Elimde 800 lira gibi bir miktar var ve bisiklet konusunda da 1000 tl ye çıkabilcek durumdayım fakat asıl sorcağım konu, ne zaman almalıyım. Forumlarda bazı arkadaşlara bir ay bekle, on gün bekle gibi öneriler getirilirmiş. Başlangıç ve hafifte orta sınıfa kayan bir bisiklet düşünüyorum. marka ve donanım şu an için önemli değil, bunları daha sonra araştırıp kıyaslayacağım. sormak istediğim başlıktanda anlaşılcağı üzere ne zaman almalıyım. Piyasayı benden iyi bildiğiniz kesin, yeni modeller olsun, kampanyalar olsun ayda aradığımız bisikleti bulabilmek olsun ne zamanlarda rahat etceğimizi siz daha iyi biliyorsunuz. Bu aylarda bahar ayları başlamadan mı yoksa yaza doğru mayıs aylarındamı almak mantıklı olacaktır?

(not olarak, en erken mayıs sonu gibi kullanmaya başlayabileceğim için şimdi alırsam bisiklet bir süre yatacak)

Selim Esener ve sadana bunu beğendi.
  2. Berat Topbaş

Berat Topbaş Yeni Üye

Seviye:
    Bende bu konu hakkında pek bilgi sahibi değilim ama kışın almak daha mantıklı kışın piyasa durgun oluyor bu yüzden bisiklet satıcıları yaz fiyatının biraz daha aşagısına cekiyorlar fiyatı ve kampanyalar oluyor

sadana bunu beğendi.
  3. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Whİstle, modellerine bak görsellik ve donanım açısından bir numara diye düşünüyorum. Başlangıç. için ise süper diyebilirim.

Kampanya olarak zaten kışın fiyatların en uygun olduğu dönemdir. Forumda ikinci el kısmını da takip edersen, çok güzel fırsatlardan faydalanman mümkün.

4. Alper Yıldırım

Seviye:
    Bisiklet anlamında daha henüz tecrübe sahibi değilim, bildiğim şeyler çok temel şeyler bu yüzden ikinci el düşünmedim. Donanım ve bisikletin durumuna bakarak bir fiyat biçmem mümkün değil çünkü şu anda. Bu yüzden sıfır bakıyorum. Whistle'lar benimde aklımda fakat forumlarda yeni modeller gelecek, yeni sezonu bekleyin diyen arkadaşlar olmuş bu anlamda kafamda soru işaretleri oluştu..

sadana bunu beğendi.
  5. Selim Esener

Selim Esener Forum Bağımlısı

Seviye:
    kışın alırsan biraz daha uygun fiyata alabilirsin ama yaza dogruda yeni modeller cıkar...

Alper Yıldırım ve sadana bunu beğendi.
  6. levent çetinkaya

levent çetinkaya Aktif Üye

Seviye:
    Whistle 2011 modelleri şu anda satışta Whistle miwok modellerinin fiyat performansı gayet iyi tavsiye ederim.Bisiklet almanın tam zamanı:)

Alper Yıldırım bunu beğendi.
  7. Sabri Atalay

Sabri Atalay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba,
    Şimdi tam alım zamanı her yerde indirim var.2011 ler için depolarda yer açmaları lazım.Bu hafta sonu al.

alper öztürk ve Alper Yıldırım bunu beğendi.
  8. aliyilmaz

aliyilmaz Aktif Üye

Seviye:
    Bence kışın al pıyasa durgun olur ayrıca yaza kadar bıraz daha bısıklet uzerınde oynama yaparsın yaza kadar taş gıbı bısıklet yaparsın VE ayrıca kısın fıyatlardada oynama oluyor ozellıkle sıfır pıyasasında...

9. Caner Can Pehlivan

Caner Can Pehlivan Üye

Seviye:
    Acaba ne zamana kadar fiyatlar böyle durgun devam eder mart ayına kadar mı?

10. Baran Özkan

Baran Özkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    yaza doğru fiyatlar artmaya başlar... siz basit birşey istiyorum demişsiniz, hemde yeni başladığınız için yeni model almanıza hiç gerek yok boşa para oluyor.. yeni modellerin çıkmasını beklemeden alırsanız iyi olur..
    birde önümüz tatil.. tatilden sonra alırsanız belki daha uygun olur çünkü millet tatile çıkacak, (mesela benim boş zamanım olacak gidip bisiklet alabilirm) bisiklet fiyatları kış fiyatlarına göre azda olsa artar.. ya bu hafta sonu alın yada tatil bitişi alın derim..

11. alkankoca

alkankoca Aktif Üye

Seviye:
    2011 modeller bu ayın sonuna doğru iyice yaygınlaşır ancak yeni çıkan bisikletler hakında bigi edin sonra al diye tavsiye ederim şubat ayı uygundur wihistle modelleri ağırlık olrak biraz fazla bunuda göz önünde bulundurmak gerekir diye düşünüyorum.

12. Caner Can Pehlivan

Caner Can Pehlivan Üye

Seviye:
    O zaman şubat ayı iyi bir zaman olacak sanırım... millet sömestırda iken gidip bir kolaçan etmek lazım saraçhaneyi bu arada miwok 1053D alıcam büyük ihtimalle

alper öztürk bunu beğendi.
  13. Alper Yıldırım

Seviye:
    Bilgilendirmeniz için herbirinize ayrı ayrı teşekkür ederim...

Bu durumda hummalı bir araştırma içine girmiş bulunuyorum. araştırmalarım sonucunda tekrardan önerilerinize başvuracağım.

Teşekkürler...

14. oguzhanzed

oguzhanzed Kıdemli Üye

Seviye:
    bende 1052 V kullanıyorum ve çokta memnunum.ancak 1053D mekanik diskli.ve mekanik disk fren sisteminin problemli olduğu(genel olarak tüm bisikletleri kapsıyan mekanik fren sisteminden bahsediyorum)forumda birçok kişi tarafından işlenmiş.bu sebeple disk sistemli istiyorsan hiç olmazsa 1052D almanın öneririm.hidrolik disk var kendilerinde.

Caner Can Pehlivan bunu beğendi.
  15. reha genç

reha genç Bisikletkolik

Seviye:
    Yılın son üç ayı bence fiyatlar açısından min. nokta sayılabilir.
    Hem mevsimsel,hemde yıl sonu indirimleri bileşkesi...

16. Caner Can Pehlivan

Caner Can Pehlivan Üye

Seviye:
    Teşekkürler bu konuya eğileceğim. 1053'lerin fiyatı 600tl civarı acaba 1052'leri kaça bulabilirim? ekstra olarak 1053'e göre başka avantaj veya dezavantajı var mıdır?

17. Alper Yıldırım

Seviye:
    Yeni konu açmak istemedim, şuanda alsan daha iyi dediğiniz için araştırmalara başladım fakat iyi bir kadromu yoksa iyi donanım mı karar veremedim.

sorum mesela iyi donanımlı bir salcano alsam, daha sonra kadrosunu trek 6000 serisinden bir kadro ile değiştirmem veya baska bir marka, mümkün mü?

18. Mustafa Aytekin

Mustafa Aytekin Yeni Üye

Seviye:
    bende ilk defa bisiklet alıcam ve kafam cok karışık whistle 2011 modellerinden birini düşünüyordum ama 2010 modellerinden donanım olarak aynı fıyat olarak biraz abartı oldugunu söylüyolar.

19. Alper Üste

Alper Üste Aktif Üye

Seviye:
    Benimde kafam çok karışık bulabilirsem 0 2010 whistle alacağım.

20. FıratSancak

FıratSancak Üye

Seviye:
    Whİstle bende oneririm güzel bisiklet ;)