Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisiklet alıcam ama...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında baslanhan tarafından paylaşıldı.

1. baslanhan

baslanhan Yeni Üye

Seviye:
    üniversite yıllarında (1994) merak salıp aldığım bir bianchi MTB bisikleti kullandım bir süre.. o dönemin iyi pazarlanan ya da iyi bir biskletiydi bilemiyorum. o zamanlar kadro boyu vs. gibi önemli konulardan bir haberdardım tabi...ama keyif alarak bindim epey süre; taki bodruma terk edene kadar. zaman zaman aklıma gelse de yaklaşık bir aydır içimdeki bisiklet sevdası yeniden su yüzüne çıktı ve (biraz toparlattığım! henüz öyle bir yetim yok malasef.) yeniden kullanmaya başladım. yaklaşık bir aydır da bisikletle ilgili siteleri geziyorum. sitelerde keyif alarak okuyorum bisikletle ilgili yazıları ve bu biraz daha kamçılıyor beni. şu an elimde olan bu biskletten istediğim keyfi alamayacağım biliyorum çünkü kadro boyunu ölçtüm 50 cm. ben 1.85 boyundayım seleyi max a çıkarsam da yeterli bacak uzunluğunu çıkaramıyorum. belki de o zamanlar doğru biskleti bulmuş olsam bu kadar ara vermezdim.
    sitelerde gördüğüm en çok sorulan sorulardan biri de kadro boyu ve işin içine girdikçe benim de kafam karıştı. listeler MTB de boyuma göre max 21" gösteriyor. geri kalanı sele uzunluğuyla mı çözmek gerek..

siteye yeni üye oldum. ve ilk yazım. ve bu yüzden bisikletten ayrı kaldığım yılların özrünü diler gibi dertleşir gibi uzun yazdım sanırım.

işin özetine gelirsek ben bu bisiklet alma işini çok uzatmadan almak binmeye başlamak ve öyle dahil olmak istiyorum siteye. ağırlıkla şehir içi olacak ama tercihim MTB den yana :günlerce siteleri dolaştıktan sonra iki markada karar kılarak bu işe 1000 eu ayırabileceğime karar verdim. üzerinde durduğum iki marka var: corratec x vert 02 ve Trek 6000- 6500 Disk.

Ya da şunu mu yapmalıyım? sitede yer alan bisiklet alanında uzmanlaşmış firmalar var. bunlardan birine gidip derdimi anlatırsam bana müşteri gözüyle bakmadan samimiyetle amacıma uygun bir bisiklet konusunda yardımci olurlar mı:? tecrübe edenlere sormak istedim.

Bu kadar uzun yazıyı okuyup cevap yazan olur umarım. ya da moderatör beni yazı grubuna alır belki:)