Bisiklet aldıktan sonra duyulan pişmanlıklar

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar, malum bisiklet seçimi önemli bir konu. Bilinçsiz ya da eksik bilgilerle bisiklet alınması sorunlara yol açabiliyor, sonradan pişmanlıklara neden oluyor.

Bu bölümde bisiklet alacak arkadaşlar zaten bisiklet seçimi konusunda bilgi alabilyor, fikir edinebiliyor.

Kendi yaşadıklarımı da düşünerek, böyle bir konu açmanın yeni bisiklet alacaklara faydası olabileceğini düşündüm. Sizin de pişmanlıklarınız, keşkeleriniz, '' şöyle yapsaydım daha iyi olurdu '' diye kendi kendinize düşündüğünüz olduysa bu konu başlığında paylaşalım.

Böylece bisiklet seçimi konusunda yapılan hatalar, duyulan pişmanlıklar paylaşılmış olur. Yeni bisiklet alacak arkadaşlar da bu konuda hem bilgi edinir, hem de olayları farklı açılardan değerlendirebilir diye düşünüyorum.

Konuyu açan kişi olarak pişmanlığım, bisiklet özelliklerini araştırmadan yalnızca markaya güvenerek model seçmem, kadro boyu hakkında bilgim olmadan boyuma göre küçük ve çelik kadro ( kimileri su borusu diyor ), ağır bir bisiklet almam oldu. Bisikletin kadro boyunun küçük ve ağır olması çok sıkıntı yaşamama sebep oldu. Kimseye tavsiye etmem, selamlar.

Scudo

Sungur Çağırgan

Forum Demirbaşı
Tepki
155
Bisiklet
Corratec
bisikletinizin resmini ekleyebilirseniz size en ucuz yoldan nasıl hayata dönebileceğinizi anlatabiliriz.

• Beğen
Tepkiler: tolga1976

orkun tulu

Forum Demirbaşı
Tepki
228
Bisikletin ağırlığı konusu büyük ölçüde bütçeyle ilgili. Malum hafifledikçe fiyat neredeyse katlanarak artıyor. Ama kadro boyunun size küçük gelmesi satıcının bilinçsizliğinden yada sizi kandırmasından kaynaklanır. O yüzden bisikleti bisiklet mağazalarından almakta fayda var.

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
Bana göre şu fiyat aralıklarında şu bisiklet uygun olur düşüncesi çok güzel. Ancak bu seçim ayrıca bisikleti kullananın boyu ve kilosuna da bağlı.

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
@Sungur Çağırgan

Ben şimdilik, boyuma uygun bir kadro alıp, kadroyu değiştirerek sorunu çözdüm. Önümüzdeki yaz ihtiyaç ve isteklerime uygun bir bisiklet alacağım. Ben konuyu kendi sıkıntım değil de, Bu ve benzeri konularda benden başka sıkıntılar yaşayan, bisikleti aldıktan sonra pişmanlık duyan arkadaşlar burada paylaşsın da yeni bisiklet alacaklar bu tecrübelerden faydalansın diye düşünerek konuyu açtım.Çok teşekkürler.

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
@Tolga Ayla

Benim gözlemlediğim kadarıyla, pek çok arkadaş sizin örneğinizde olduğu gibi bir bisiklet alıp, forumla tanışıp bilgi edindikten sonra bisikleti değiştiriyor, ben de değiştireceğim, buna ben de dahilim. Keşke yeni bisiklet alacaklar da forumla tanışıp bilgi ve fikir edinebilse, bisiklet kullananların tecrübelerinden yararlanabilse. Başlığı bu yüzden '' Bisiklet Aldıktan Sonra Duyulan Pişmanlıklar '' yazdım. Umarım bu gibi olaylar paylaşılır da yeni başlayanlara faydası olur

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Genellikle bu herkesde olur . Her aldığım şeyde aynı şeyi yaşarım . Tavsiyem bisikleti bir araçtan daha fazla birşey olarak görmemek . Ona aşık olmamak . Biz bisikletçiler için zor birşey tabii ki. Forumda yanlış tavsiyelerde oluyor, dikkat etmek lazım .

"Elimizdekinden maksimum performansı almaya çalışmak" bence mottomuz olmalı

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
@Ali Gelir

Evet haklısınız, elimizdekinden maksimum performansı almaya çalışmalıyız. Ama sanırım asıl önemli olan, seçim yaparken pişmanlık duymayacağımız seçimler yapmak. Mesela geçtiğimiz günlerde '' Gülçin Gül '' isimli arkadaşımız; forumda, aldığı bisikletin kadro boyunun kendisine büyük olduğunu ve rahat kullanamadığını, üstelik bisiklet satan kişinin bu bisikletin kadro boyunun kendisine göre olduğunu söyleyerek sattığını anlatmıştı. Bu arkadaşın çok iyi bir verim elde etmesi de zor gibi görünüyor. Kadro boyu sadece bir örnek tabii ki. Bunun gibi birçok konu var. Eğer paylaşılırsa, diğer arkadaşlar da bu tecrübelerden faydalanıp, pişman olacakları seçimler yapmazlar, yaşayarak tecrübe etmek zorunda kalmazlar diye düşündüm

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

RAHMİ

Forum Bağımlısı
Tepki
336
Bilmeden gittim aldım, şimdi orta amartisör sıkıntısı çekiyorum.. Ve de ağırlık..

• Beğen
Tepkiler: Gökhan BİROL

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@akifberkant

Benim kastettiğimi siz anladınız tabii ki . Herkes daha iyisini istiyor haklı olarak . Forumda gördüğü güzel , iyi parçaları eskisiyle değiştirmek herkesin hakkı . Ama ne yazık ki bisiklet sporu , malzeme sporu . Gücümüz , bütçemizi fazla zorlamadan , işin müptelası olmadan bu sporu yapmalıyız . Yoksa kadro boyu gibi şeyler tabii ki geri dönüşü zor şeyler

Bisikleti ; buzdolabı , çamaşır makinası , elektrikli süpürge satan yerlerden almazsak iyi olur . Bisiklet , bisiklet mağazasından satın alınır.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Yıllardır bir çok konuda seçim yapmakta zorlanan arkadaşları rahatlatmak için defalarca yazdığım bir cümle var "alabildiğim bisiklet en iyi bisiklettir." :)

Elimden geçmiş 9 bisikletin de ( şu an 7 tanesi hala bizde ) bozulana kadar hiçbir parçasını değiştirmemişimdir. :)

MehmetÇulha

Aktif Üye
Tepki
14
bisiklet konusunda dedim biraz bişeylerden adım atayım çünkü 4 yaşından beri bisiklet sürüyorum arkadaşlar artık ilerlemek istiyorum biraz bu konuda ben forumu bisiklet almadan önce girdim bu yıl dedim ki mtb kadro bir bisiklet almalıyım bende ilk başlarda salcano igmandı sonra arastırdım arastırdım baktım ki o kötü biraz daha zorladım sedona 741 D istiyorum şu anda bi tercihim daha var oda Carraro - 436 DAYTONA DİSK FREN bu ikisi arasında kaldım bu bisikletlerle bi başarıya ulaşmak istiyorum acaba mümkün olur mu bilmem ama artık amatörcede olsa bir bisiklet yarışcılına adım atmak istiyorum bisikletimi daha almadım ve almadan önce tanıştım bu forumla buda benim bi şansım işte :)

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
@MehmetÇulha

Evet, bisiklet almadan forumla tanışmak bence de bir şans, haklısınız. Dilerim gönlünüze göre bir bisiklet bulur, yarışçılığa da adım atar, başarılı olursunuz

• Beğen
Tepkiler: MehmetÇulha

MehmetÇulha

Aktif Üye
Tepki
14
@akifberkant

valla abi işte mtb yarışlarına aydından nasıl katılabilirim hiç bir fikrim yok bisiklet konusunda aydın biraz pasif kalıyor ama bisikletimi aldığım gün bu iş içinde forumdan yardım istiycem :)

Tepki
30
bende pişmanlıklar içersindeyim bisikletimi internet üzerinden aldım maalesef ve görür görmez beynimden vurulmuşa döndüm ilk gün nasıl ısınamadıysam kendisine halada ısınmış değilim tüm sürüş zevkim uçup gitti uzun bir sürede el sürmedim kendisine.Aslında benim için bisiklet ilk başlarda iki tekeri olan önünde sevimli bir sepeti bulunan bakkala çakala gidilince gazete ve fırından yeni çıkmış sıcak cıtır cıtır ekmeği almaya yarayan güzel havalarda püfür bunaltıcı sıcaktan uzaklaşmak için denize gitmeye yarayan bir araçtı taa ki bisiklet forumla tanışıp bisikletin bir tutku halini almasına kadar tabii burda hakkını yememk lazım aldığım bisikletin olumsuzluklarının payıda büyük beni acayipp yordu en ufak bir rüzgarda ileri gideceğime sanki geri geri gidiyordum haa bide hız motor kullanan birisi olarak bisikletin yavaşlığı beni öldürdü daha sayayım mı? Vallaha utancımdan burdaki turlara bile katılamıyorum ama hala aynı bisikleti kullanıyorum inşallah bir gün bende bu foruma bisikletimin markasını yazabileceğimi umut ediyorum......

• Beğen
Tepkiler: compbike

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
@nilufer eris

neymiş o bisiklet
bisiklet mi kötü idi
beklentinizin altında mı isi

harunkenan

Üye
Tepki
56
Eskiden gelen alışkanlıklar ve biraz da bilgisizlikten, hemen gittim dağ bisikleti aldım. Şimdi çok pişmanım, keşke yol bisikleti alsaydım diyorum. Yol bisikletine binince gerçekten bisiklet sürdüğümü anlıyorum. Bir atımlık barutumuz vardı, onu da böyle harcadık.

• Beğen
Tepkiler: mustafa akman

samet_özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.130
ben alırken trek 3700 le yola çıktım 3900d modeline yöneldim corratec halcon mu alsam dedim motion da deore olunca 150 tl fark verip motion aldım ama bir bisiklet kaçırdım sormayın hala satılıktır belki ama artık alamam. trek 8000 orjinal amerikan xt donanımlı süper ötesiydi amerikadan gelmiş ikinci el ama sıfırdan farksızdı tanıdık adam al götür ne kadarsa dışarda 500 tl az ver dedi fiyatları 4000 tl sıfır ikinci eli 3000 tl olsa 2500 tl veremem demiştim keşke 2000 tl versem olurmu diyerek onu alsaydım diyorum hala aklımda o var :) ama corratec motion ımı seviyorum ben :)

• Beğen
Tepkiler: minolta35
Tepki
30
@mustafa akman
aslında bi beklentim yoktu çok acemiyim bisiklet konusunda o zamanlar daha da vahim bir durumdaydım kargo geldiğinde çok sevinmiştim ama açılınca büyük hayel kırıklığı jant bi acayip eğri büğrü pedallar ona keza ama ucuz bişeydi ya olacağı buydu boşuna dememişler ucuz etin yahnisi yavan olur diye :) bizde yavan yavan yiyoruz işte kısa mesafelerde kullanıyorum yanii tecrübe oldu arayıştayım inşallah iyi bişeyler olacak yakında

• Beğen
Tepkiler: mustafa akman