Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisiklet alacagım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında hayri77 tarafından paylaşıldı.

1. hayri77

hayri77 Üye

Seviye:
    bisiklete yeni baslamayı dusunen biriyim. iş hayatından dolayı spordan uzak kaldım. bisiklet kullanma konusunda da amatorum. otomobil kullanmaktan hanttallastım. 32 yasındayım 1.74 boyunda ve 82 kiloyum. bisikleti kullanma maksadım daha cok fitness.spor olsun diye ve biraz da bisiklet dunyasının zevkli oldugunu dusundugum icin bir baslangıc olsun diye. yani şov yapacak kadar tanımıyorum aleti. bisikletle ilgili terim ve ekipmanları da pek bilmiyorum.
    bisikleti kullanacagım yerler daha cok asfalt olacaktır fakat arada bir stabilize toprak yolları da deneyebilirim diye dusunuyorum. sehir icinde olmasa da idare eder asfalt yollarda kullanmayı dusunuyorum genelde. performans derdim yok. guvenli bir bisiklet olsun. benim basıma is acmasın ve tamirci tamirci dolastırıp yollarda bırakmasın yeter.hatta vitesli bisikletlerin yokus iniş cıkıs haricinde ne işe yaradıgını pek bilmiyorum. bir de en onemli sorun orta sınıf sedan tipteki arabamın bagajına girmesi icin on tekerlegi kolayca sıkulup takılabilen bişey olsa ne guzel olurdu. baslangıc icin bana bir bisiklet oneriniz var mı? fiyat olarak en ucuzu lutfen. mesela umit bisikletin 26 jantlık 170 ytl lik modelleri nasıldır?

2. gurkan0

gurkan0 Yeni Üye

Seviye:
    slmlar yardıma ıhtıyacım war yenı uyeyım bısıklet almaya karar verdım bu kron olacak ıyı araştırdım kronda karar buldum 400-450 liralık butceyle ıkıncı bı el xc mı almalıyım yoksa 0 mı? birde kılom 75 boyum 1.84 kaclık kadro olmalı şimdiden teşekkürler ...