Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisiklet alacağım yardım!!!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında goktu_unsal tarafından paylaşıldı.

1. goktu_unsal

goktu_unsal Yeni Üye

Seviye:
    21 yaşındayım. bu yaşıma kadar fazla kaliteli olmasa da bir çok bisiklet kullandım ve şimdi bisikletle orta uzunlukta yolculuklara çıkmaya karar verdim(200-250 km tarzı) bu işde profesyonellince daha uzun mesafelere gitmeyi planlıyorum anladığım kadarıyla istediğim bisiklet yol bisikleti ya da hybrid bisiklet oluyor. ekipmanlar dışında sırf bisiklet için verebileceğim tutar 500-600 tl arası. aradığım bisikleti uzun yolculuklar için istediğim için uzun yolda fazla yormayan konfor ve hız ağırlıklı bir bisiklet istiyorum. bu doğrultuda tavsiye edeceğiniz bisiklet marka/modelleri nelerdir

2. olgun şenel

olgun şenel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bu işin aslında profesyonelliği yok denilebilir. Profesyonel bir bisikletçilik elbetteki vardır fakat Gürkan Genç'i tanıyorsan bu forumda bisikletle ilgili birşeyler sorduktan yaklaşık 8-10 ay sonra Japonya'ya yola koyuldu ve 11 ayın sonunda Japonya'da idi. Aynı şekilde bende hayatımda bisikletle 50 km'den fazla tek seferde bir yola çıkmamışken ani bir kararla İzmit-Safranbolu-İzmit turuna çıkıp 7 günün sonunda noktaladım. Günlük ortalama 100 km ile. Kullandığım bisiklet ise 10 yaşlarında klasik bir şehir bisikleti idi.

Hasılı bütçe 500-600 ise hybrid öneririm. Marka olarak siz araştırıp karar verin ve seçenekleri daralttıktan sonra model noktasında 2-3 seçenekten hangisi diye yardım alabilirsiniz. En başta marka seçin. Marka olayında da kimse teorik olarak; git şu marka şu modeli al diyemez. Uygulamada der tabii ki ama bu tamamen nicel bir ifade. İstediğin markayı seçebilirsin. Neticede en iyi ve en kötü markalar ile ortalarda gezen markalar malum. Bu çizgide bir yerde durup tercihini yapmalısın. Kolay gelsin...

goktu_unsal bunu beğendi.
  3. goktu_unsal

goktu_unsal Yeni Üye

Seviye:
    SAYIN OLGUN ŞENEL
    Öncelikle değerli yorumunuz için teşkkür ederim.Bildiğim marka sayısı gerçekten kısıtlı. hatta bir çok marka ismini(scott,sedona vs.) son bir hafta içinde öğrendim. O yüzden marka kalitesi olarak pek bir bilgim yok hangi marka daha kaliteli emin olun bu konuda bilgim çok zayıf. Ben de bu konuda siz ve diğer değerli forum üyelerinden benim için en iyi f/p oranına sahip başlangıç için bir tavsiye istiyorum. sizin ve diğer forum üyelerinin bu konuda marka/model tavsiyeleri benim açımdan bisikleti seçmeme yardımcı olacaktır. Bu doğruktuda tavsiyelerinizi merakla bekliyorum.

GÖKTUĞ ÜNSAL

4. yilmaz kaynak

yilmaz kaynak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yol bisikleti ile tur yapılması biraz zor olur , konfor arıyorsan hybrid bisiklet çok rahat , bende hybrid kullanıyorum tavsiye ederim. Giant roam 2 benim bisikletim ama düz maşa bi model tercih edebilirsin daha hafif olur.Aradığın fiyat aralığında salcano' nun bi modeli vardı sanırsam.Bence biraz daha para biriktirirsen seçenekler artar sende araştırınca görüceksin zaten.

5. goktu_unsal

goktu_unsal Yeni Üye

Seviye:
    Eklemeyi uuttuğum önemli bir nokta daha var.Daha önceki bisikletlerimde gerek kondisyon eksikliği gerek bisikletin daha alt kalitede olmasından dolayı yokuşlarda çok zorlanıyordum. Bu nedenle tavsiyeleriniz konfor,hız,yokuşta yormayan rahat bir bisiklet doğrultusunda olursa gerçekten çok yardımcı olursunuz

GÖKTUĞ ÜNSAL

6. goktu_unsal

goktu_unsal Yeni Üye

Seviye:
    SAYIN YILMAZ KAYNAK
    İlginiz için teşekkür ederim. Araştırdığım sitelerde katagori olarak yol, serbest sürüş,çocuk,dağ kategorileri bulunmaktaydı. acaba tavsiye ettiğiniz hybird hangi katagoriye giriyor.

7. yilmaz kaynak

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
  8. goktu_unsal

goktu_unsal Yeni Üye

Seviye:
    SAYIN YILMAZ KAYNAK
    Tavsiye ettiğiniz hybrid(şehir-tur) bisikletleri benim gibi hız-konfor ağırlıklı bir bisiklet arayanlar için ideal mi. Trek markasında bütçeme(500-600) tl arası bulabileceğim şehir-tur bisikleti var mı

9. Buse Evren

Buse Evren Üye

Seviye:
    Trekler birazcık tuzlu yanı anca o fiyata 2. el güzel 1 Trek bulabilirsiniz ki o da çok zor yani bütçenizi 100-150tl daha artırmalısınız Trek için... :)

10. mustafa apçin

mustafa apçin Aktif Üye

Seviye:
    Trek scott gibi markalar gerçekten tuzlu oluyor:)
    Benim önereceğim salcano city sport 24 vs.
    2012 modellerin fiyatı 700 civarlarında. 2011 modeli bulursanız 570-600 civarları.
    sedona düşünürseniz , mersinde bir abimiz türkiye turu yaptı sedona 311 ile. fiyatı 500 dolar.

City sport 24vs : http://www.salcano.com/salcano2011/s18.asp

Eğer bulsaydım bunu alacaktım fakat hiçbiryerde bulamamıştım. Şu an 2012 modeller geliyor . Piyasada bolca bulunacaktır.

11. yilmaz kaynak

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bence hiz ve konfor icin gayet iyi hybridler.Tabi hiz kismi kisiye bagli ama konfor kismi icin idealdir. Yalniz tur bisikletleri ile hybridler ayni degil , hybrid bisiklette amortisor olur konforu saglayanda budur tabi kadro acilari falan da var.Benim hybrid bisiklet alma amacim hem uzun turlar yapayim hem daglara cikayim gerekirse yarisa bile katilayim . her yerde surmekti yani. , bisiklet beni kisitlamasindi. Ben mtb yarisina bile katildim hybridde ama tur bisikleti ile bu mumkun olmaz , yani amac tam olarak belirlenmeli !!

Ayrica tur bisikletlerinde amortisor olmadigi icin cukurlarda titresimleri hissedeceksiniz bu da konforu bozacak bir etken tabi.