Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet alacagim yardim :)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında polydorion tarafından paylaşıldı.

1. polydorion

polydorion Yeni Üye

En son 15 yil once binmistim sanirim bisiklete :)

1.5 yil once yuzmeye basladim ve 1.5 yildir duzenli yuzmekdeyim. Cesitli maratonlara bitirmek amaci ile katilip bitirdim.

Sonra triathlon neden olmasin diyerek kendime gore koydugum 2. basamak olan bisikleti almaya karar verdim. Bu kis bir bisiklet alip yuzmenin yanina bisiklet de eklemek istiyorum fakat soyle bir kac sorun var.

Bulundugum sehir kucuk bir sehir herseyi bulamiyorum gerci bu cok sorun degil asil sorun yollarinda yollari sicak asfalt yada beton asfalt degil bildiginiz zivtin uzerien cakil taslarinin dokulmesi ile olusan asfalt.

CEvremdeki arkadaslarim yol bisikletine bu asfaltta kullanamayacagimi dag bisikleti almam gerektigi soylemekteler fakat benim asil amacim triatlon olacagi icin dag bisikleti almak pek isime gelmiyor birde daga cikmayacagim ve yolda binecegim icin :)

Simdi bu sartlar altinda eger bu micir zivt karisimi yollarda yol bisikleti kullanabileceksem ve performansli olacaksa yol bisikleti eger kullanamayacaksamda en azindan bir yerden baslamak icin dag bisikleti almayi dusunmekdeyim ve bu is icin ayirdigim butce 2k ile %50 hani olmusken iyisi olsun diye asabilecegim bir butcem var tabii TL olarak.

1.87 boyundayim ve 110 kg agirliginda idim en son :) Secimde nelere dikkat edecegimi ve onerdiginiz modellerinizi yazarsaniz cok sevinirim Simdiden tesekkurler

Süleyman Nazioğlu bunu beğendi.
  2. S.Emre DURMAZ

S.Emre DURMAZ Forum Demirbaşı

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
  3. serdar gültekin

serdar gültekin Bisikletkolik

Seviye:
    Eğer dağ bisikleti istemiyorsanız, tur veya hibrit bisikletlere bakabilirsiniz. Hele ki %50 aşabileceğiniz 2000 liralık bütçeyle süper bir bisiklet alabilirsiniz. Ancak ben Ankarada parça bulmakta zorlanırken sizin Burdurda bu bisikletler için lastik, jant, maşa gibi mtb ile ortak olmayan parçaları bulmanız imkansız. Bu yüzden dağ bisikletlerine bakın derim. Benim size bütçenizin %50 aşılmış kısmını da kullanarak almanızı önerebileceğim bisiklet Scott Scale 40'tır. Verdiğiniz paranın tam olarak karşılığını alırsınız. Eğer slik lastik takarsanız asfalt yolda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

4. polydorion

polydorion Yeni Üye

Oncelikle yardimlar icin tesekkurler.

Butcem net olarak 2000 tl hani eger verdigime degecek fark varsa 3000 tl

Yollar stabilize degil zaten stabilize yada toprak yolda binmeyi dusunmedigimden ve fazla pedal basmak istemedigimden yol bisikleti dusunuyorum. Yollarin durumu aslinda tum turkiye asfalt olarak bu yontemi kullaniyor. Kirilmis taslarin zivtin uzerine atilmasi ile ortaya cikan asfalt genelde otoban olmayan sehirler arasi yollarin kaplamasi. Bu zeminlerde eger yol bisikletine rahatlikla binebileceksem tercihimi yol bisikletinden yana kullanacagim.

Cunku bisikletle yapmayi dusundugum seylerden birisi 30km uzakliktaki bir gole gidip bi kac km yuzup geri gelmek :) ve bunu haftada 2-3 kere yapmayi dusunuyorum. tabii yaz aylarinda

Dun buraya yazdikdan sonra web de gezerken trek road 1.2 diye bir model gordum hatta fiyati falan uygun geldi. bu bisiklet isimi gorur mu? yoksa ben bu yollarda binemem dag bisikletimi alayim

5. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    bence bahsettiğiniz yolda yol bisikletine rahatlıkla binersiniz.Yol bisikletine binenler hep kaymak gibi asfalttamı biniyorlar.

6. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Yine de yol bisikleti alabilirsiniz ve 700x23c yerine 700x25c lastik takarsanız sorun büyük oranda hallolacaktır kanımca, hava hacmi fazla olacağından sarsınrı azalacaktır büyük oranda, triatlon yarışında da ince lastiklerinizi takarsınız.

hakano bunu beğendi.
  7. hakano

hakano Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba,

Bahsettiginiz asfalt sorunu su linkte uzun uzun tartisildi: http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=45562. (Acilmazsa yol bisikletleri bolumunde "yol sorunu" baslikli konu) Bence basindan sonuna soyle bir goz gezdirin. Ayni problemle ben de karsilastigim icin on ozet olarak su kadarini soyleyebilirim. Iri cakilli asfalt, yol bisikletinin zevkini azaltiyor ama tamamen ortadan kaldirmiyor. Ayrica bir sure sonra alisiyorsunuz. Hangi bisiklet konusuna gelince bence donanimda Tiagra'dan asagiya dusmeyin ve aynakolda 39/53'ten sasmayin. Kimsenin reklamini yapar duruma dusmek istemem ama ikinci el bolumunde cok uygun fiyatli, donanimi temiz durumda bisikletler var. Ille birinci el diyorsaniz ve 3,000 kadar cikmayi goze alirsaniz karbon kadro + Shimano 105 mumkun olabilir saniyorum. 2,000'e Tiagra donanimli Cannondale Caad 9 Delta'dan temin edilebilir.

Hakan Yazman bunu beğendi.
  8. Recep Özlem

Recep Özlem Üye

Seviye:
    her bisikletinde ayrı bi zevki var :)))))

9. polydorion

polydorion Yeni Üye

hakano tavsiyelerin icin tesekkurler
    azicik hazir bekleyip topic actim gerci cok fazla vaktim yok bu aralar. elim bos olunca elden gecirecegim forumu benle alakali konulari. Yol konusundaki tartismalari okuyup yol bisikleti almaya karar verdim. tum turkiyenin yollari ayni sonucta.. sanirim 15 gun icindede bu olayi gerceklestiririm.

2. el olayina girmek istemiyorum heveslendigim herseyin 1. el olmasina dikkat ediyorum o sayede daha iyi bir bag kurabiliyorum :)

Diger arkadaslarada tavsiyelerinden doalyi tesekkurler

hakano bunu beğendi.
  10. hakano

hakano Kıdemli Üye

Seviye:
    Polydorion, daha once dikkat etmemisim, 110 kilo oldugunuzu soylemissiniz. Bazi yol bisikletlerinde kilo sinirlamasi var. Bisikleti alirken bunu mutlaka goz onunde bulundurun derim. Belki cromoly bir kadro dusunebilirsiniz.

11. ahmedbilal

ahmedbilal Üye

Seviye:
  12. polydorion

polydorion Yeni Üye

2. el dusunmuyorum :)

ama bisiklet guzelmis.

ahmedbilal bunu beğendi.
  13. alper okur

alper okur Yeni Üye

Seviye:
    merhabalar..gazelle impala 2004 model düşünürmüsünüz...uzun mesafeler için akışı güzel bir bisiklettir..sağlamlığıda tartışılamaz tabi..resim ekleyemedim eğer ilgileinrseniz telefonum 0 535 863 82 02...e-mailim: alpercide@hotmail.com...0 ayarında bir bisiklettir ...saygılar..