Bisiklet alacağım yardım

gungor

Üye
Tepki
8
İsim
ömer
Bisiklet
Whistle
bisiklet alacağım aklımda bir kaç marka model var bunlardan hangisi almalıyım? ilk bisikletim olacak uzun süredir araştırıyorum. yardım ederseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler.
1. (link)
2. (link)
3. (link)
4. (link) bunlardan birisini almayı düşünüyorum ama çok kararsız kalıyorum sizce ilk olarak hangisinden başlamalıyım mtb istiyorum biraz şehir içi biraz günlük gezi olarak kullanacağım :)

• Beğen
Tepkiler: zago_16
Scudo

caner1405

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
caner
Bisiklet
Lapierre
forumda buna benzer çok fazla konu var hepsini üşenmeden bir okumanı tavsiye ederim. senin seçeneklerine gelince marka olarak mosso benim tercihim olurdu. Bu tip konularda bütçenide yazarsan daha çok yardım görebilirsin. şimdiden hayırlı olsun

gungor

Üye
Tepki
8
İsim
ömer
Bisiklet
Whistle
hocam bütçem net olarak şu diyemiyorum nakit alacak olursam maksimum bu aşamada 650-700 lira verebilirim diye düşünüyorum. amatörlüğümü atmak için istiyorum beni 1 yıl kadar idare etsin yeterli sonrasında zaten yıl içinde kendim tur bisikleti toplayacağım.

muratcelen

Üye
Tepki
47
İsim
Murat Çelen
Bisiklet
Carraro
Selam Güngör bende bir kaç haftadır başlangıç seviyesi için bir kaç model bakıyordum. ne kadar zormuş arkadaş, bütçe sınırlı olunca bisiklet seçmek. tam internetten bakıyorum modele, gidip mağazada görünce vazgeçiyorum, orada bir model görüyorum, bakıyorum forumlara, başka birşey çıkıyor karşıma... Ben sana kısaca durumumu özetliyeyim;
Gençlik yıllarımı "Bisiklet özgürlüktür" sloganıyla yaşamış birisiyim. yaşım 35, son 15 yıldır neredeyse hiç bisiklet kullanmadım, ve başlangıç seviyesinde bir bisiklet arıyorum bu yüzden.. bunlardan daha önemlisi, ayak bileğim ve el bileğimde bazı sorunlar yaşamaya başladım. kaslarımı güçlendirmem bu sorunlarımı azaltacak diye düşünüyorum, yeniden bisiklete binerek kaslarımı güçlendirmek derdindeyim.
Bu konuda tek endişem, el bileğim ! bileğimde bir kemik iliği kisti mevcut ve zaman zaman bana acılar yaşatıyor (pc başında çalışıyorum, mesleki bir sorun). bisikleti alıp, bir kaç kullanmadan sonra, bileğim ağrır diye çok endişeliyim ve bisikleti alıp depoya kaldırmak istemiyorum...

Bisiklet için öncelikle ayırabileceğim bütçeyi öncelikle düşük tutmaya karar vermiştim. 450-550 tl arası, kask ve diğer malzemelerle birlikte(200-250 tl) max 850-900 tl ayırdım... ilk birkaç tercihim fiyatdan dolayı, salcano 750 den yana kullanmıştım, mağazada görünce vazgeçtim, NG 650 yi önermişlerdi, baktım tipine falan güzellerdi, hemen araştırdım bu forum sitesinde ve Salcano NG650 den vazgeçtim..
Daha sonra Kron XC 150 ve '50 serilerini araştırmaya başladım, Kron bu iki seride zoom marka amortisörlü maşa kullanıyor ve çok fazla sorun olduğunu yazıyor.. Daha sonra Maşa olaylarına biraz baktım ve NG650, XC 150 ve XC 250 (hatta senin önerilerinde olan Mossoya da baktım) hepsi Zoom maşa kullanıyor. maşa önerileri arasında "suntour" markası öneriliyordu. bugün Şişlide Bisikletçiden Kron ve Salcano NG650 bakmaya gittim son kez, sağolsun mağaza sahibi 250 için iyi bir indirim yapınca neden 250 olmasın dedim (maşa çok sorun yaratırsa değiştirirm diye düşündüm). (XC 250 yi 800 TL nakit), bisikletler bir yandan beni cezbediyordu, öte yandan bütçemide aşmaya başlıyordum. Kendi kendime de diyordumki(teselli olsun diye) daha uygun fiyata bulmaıyorum !

Her mağazan olduğu gibi bu mağazandan kafam karışık çıktım.. ve sonra maşa olayını göz önüne alarak, Carraro Force 310'u buldum. şu anda internette Nakit 594 TL (link)
Yarın kısmetse gidip görceğim istanbulda mağazada bisikleti, Kadro ile ilgili bir sıkıntı yaşamazsam alacağım gibi gözüküyor. mağazada şu an 665 TL ye buldum. (servis olayı için istanbulda bir mağazadan alıyorum,aynı yere servise götürmek için, internetten alınca ücretsiz bakımlarını yaptırmaya götürdüğümde servis surat asmasın diye, asarmı onuda bilmiyorum )

Önerdiğin bisikletler için kendimce şunu diyebilirim (bir aydır araştırıyorum forumlarda bu modelleri neredeyse, NG450 ve Mosso hariç, sen kron önermemişsin ama onlarıda yazacağım), Salcano NG650 Zoom maşa, XC250 ve 150 de öyle..
Carraro Force 310 hem "26" Suntour M3020-P 75 mm" kullanmış hemde "Shimano" marka ayna kol. yani benim şimdilik önerim Carraro Force 310 ! tabi bakmış olduğun NG450 bir üst klasmanda bir bisiklet açıkçası, baktığın zaman NG450'de daha iyi donanımlara sahip..

Gelişmeleri yazmaya devam edeceğim...

• Beğen
Tepkiler: gungor

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
ben ng650 v aldım bakalım ne çıkacak hadi hayırlısı. Biraz aceleyle aldım ama inşallah pişman olmam. Daha 2. bisikletim aşırı amatörüm ve önceki bisikleti çok az kullandım

muratcelen

Üye
Tepki
47
İsim
Murat Çelen
Bisiklet
Carraro
Güle güle kullan Jokurx. Kazasız, sorunsuz, keyifli sürüşler dilerim. senin yorumunu okumuştum geçen gün, Ben Bugün NG aldım :( diye..

• Beğen
Tepkiler: BicycleLover

bekir06

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Bianchi
Sehir olarak nerdesin ustad

Biraz daha zorla butceni derim usta bende yeni aldim sayilir bianchi rcx 130 aldim gayet memnunum bisikletimden.Arastirma yapana kadar bisiklete bu kadar vermek yoktu aklımda ama kanima girdiler iste :) iyide oldu memnunum ustad :D

Serhan E.

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Giant
Süspansiyonlu bir şehir bisikleti işinizi görebilir. Önerim Carraro sportive 224 olacak.

oguzhan0101

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
oğuzhan tekkardeş
Bisiklet
b'Twin
Bende şu sıralarda Sedona 950 modele bakıyorum (çook içim ısındı 950 ye)

muratcelen

Üye
Tepki
47
İsim
Murat Çelen
Bisiklet
Carraro
Ben bugun Suadiye Star Bisikletten Carraro Force 310 bisikleti 665 TL ye satın aldım. yarın aksesurlarımı tamamlayıp ilk turları atacağım. Renk seçenekleri olmadığı için bu rengi aldım. bisiklet resimlerden çok farklı açıkçası, resimdeki kadro 46 cm, ressimlerde alet çok küçük gözüküyor ama gerçekte hiç te öyle değil. baya sağlam ve oldukça heybetli bir duruşu var bence ! tek sıkıntı sele, seleler silikon takviyeli değil ! günde 1-2 saat binmeyi planlıyorum, umarım kalçalarda sorun olmaz ! bisiklete bindikçe sizlere bilgiler verebilirim...

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: ilkerdogan

berkex

Aktif Üye
Tepki
108
İsim
Berke
Bisiklet
Ghost
arkadaşlar merhaba size bir sorum olacak, ankarada oturuyorum ve ankara dışından bir bisiklet satın alsam ptt/kargo ile ne kadara gelir acaba ?

• Beğen
Tepkiler: zago_16

zago_16

Üye
Tepki
0
İsim
fatih algur
MErhaba arkadaşlar şu bisikletler hakkında bilgi alabilirimiyim.
Hangisi daha iyi,Hangisi daha kaliteli,Servisleri nasıl. Vs

1.(link)
2.(link)
3.(link)
4.(link)
Bu bisikletlerden hariç tavsiyeniz var ise bilgilendirirseniz sevinirim iyi günler.

Mustafa555

Aktif Üye
Tepki
74
Bisiklet
Mosso
@gungor bende mosso wildfire 26 v var.Yokuslarda maşa cok sikinti yaratiyor.cok yumusak.ama diger ozellikleri baslangic icin yeterli...

muratcelen

Üye
Tepki
47
İsim
Murat Çelen
Bisiklet
Carraro
@berkex internet üzerinden bisiklet satın alınca kargo bedava bütün sitelerde ! Türkiyenin her yerinden alabilirin bisikleti...

oguzhan0101

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
oğuzhan tekkardeş
Bisiklet
b'Twin
Sedona 950 maşası çok iyiymiş bence kesinlikle Sedona 950 almalısın

berkex

Aktif Üye
Tepki
108
İsim
Berke
Bisiklet
Ghost
@muratcelen öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim ama ben sahibinden gibi ikinci el bisiklet almayı düşünüyorum yani sıfır değil.

• Beğen
Tepkiler: muratcelen

muratcelen

Üye
Tepki
47
İsim
Murat Çelen
Bisiklet
Carraro
@berkex
Internetten ikinci el alacaksanız görüp almanızda fayda var derim !

cagatay34

Üye
Tepki
2
İsim
Çağatay
Bisiklet
Kron
Mosso'yu çok önermem veya carroro'yu. Niye diye sorarsan bu fiyata o bisikletler alınmaz. O markalar daha fazla parayı hakediyor çünkü. Eksiklikleri veya 3 aya kalmaz sorun yaşayabilirsin alt modellerinde olabiliyor çünkü. Alabileceğin en iyisi Salcano NG650 duruyor şu an. İstersen benim Kron xc 300'üde satabilirim :D 4 aylık daha

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
kardeş bende geçen hafta ilk bisikletimi aldım. şimdi sendede mtb bisiklet hayranlığı vardır bende olduğu gibi :) şehirde kullanacaksan mtb alma çünkü mtb ağır bisiklettir şehirde kullanırken fazla akıcı değildir ama şehir bisikleti mtbye oranla daha akıcı ve hafiftir.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sehirde kullanacaksaniz mtb'de israr etmeyin. Hatta city bike olsa bile amortisoru bile dusunmeyin. Sehir icinde kalin lastik, amortisorlu masa tamamen gereksiz.
Bu tercihleri yapanlar 6 ay sonra duz masa city bikelara bakmaya basliyorlar. Bir de zorla kendini butceni arttir. Sagligin icin aliyorsun sonucta.
Marka konusuna gelince, salcano ve krondan milletin cok sikayetci oldugunu gozlemliyorum. Ancak carraro kullanicilari genelde cok memnun. Ozellikle sportive serisi kullanicilari. Bir donem ben de sportive kullanmistim. Evdeki bisiklet fazlaligi nedeniyle istemeye istemeye sattim bisikletimi.
Biz ne desek bos. Sen nasilsa bildigini yapacaksin.