Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet alacağım yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında tcrmsa tarafından paylaşıldı.

1. tcrmsa

tcrmsa Yeni Üye

Adı:
    Salih
    Bisiklet alacağim ama kararsızlik yasiyorum. Su an bir bisikletim var ama cok onceden almistim simdi kullandigim zamanlar bel agrisi yasiyorum. Yeni alacagim bisiklette bu agrilari yasamak istemiyorum. Simdiki bisikletim cift amartisorlu. Bisikletin su an bana kucuk geldigini hissedebiliyorum. Agrilarin sebebi cift amartisor mudur yoksa kucuk olmasi mi? Kucuk olmasiysa bu teker capiyla mi kadro boyuyla mi alakalidir veya baska ne sebep olabilir?
    Bisikletle uzun yol yapmayi planliyorum. Saatlerce uzerinde oturacagim icin komforlu bir sey istiyorum ama ayni zamanda sehirde ulasim amavli da kullanabilmek isterim. genellekli asfaltta kullanacagim ama toprak uzerinde surmeyi de cok severim asfalttan topraga gecince beni yolda birakmayacak bir sey de istiyorum fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim

2. talha55

talha55 Aktif Üye

Adı:
    Talha Çakır
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @tcrmsa teker çapıyla hiç bir alakası yok. Kadro boyu büyüdükçe sele ile alın borusu arasındaki mesafe artar. Eğer bisikletin sana küçük geliyorsa boyuna uygun bir bisiklet almalısın. Eğer ağrılar devam ediyorsa bunun bisikletle alakası yok demektir yani bir ortopedi ya da beyin cerrahisine gitmen yerinde olacaktır :) çift amortisör bisikletler çelik kadro oluyorlar en azından arka amortisörden sonrası kesin çelik yani ağır bisikletler o yüzden bisikletini hafif almanı öneririm. sabit maşa ya da tek amortisörlü. Son olarak 1-2 saatlik aralıksız sürüşlerde benim de belim ve boynumda hafif bir ağrı oluyor diğer arkadaşlarda da oluyordur kanımca

3. Cem Tunç

Cem Tunç Bisiklet sever

Adı:
    Cem Tunç
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kardeş forumu araştır, makaleleri oku, tek tek sormanın pek faydası olmaz. Boyuna uygun bisiklet olmalı, kaç paralık bisiklet arıyorsun? Bunun gibi şeyleri araştırman gerekli ya da tanıdığın bisikletten anlayan biri varsa o yardımcı olmalı sana. Gidip uygun olmayan bir bisiklet alıp paranı boşa harcama, iyice araştır.

4. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Agri varsa;
    Kadro kucuk-buyuktur
    Sele ayari hatalidir

Teker boyu onemli degil, kadro boyunun uygun olmasi onemli!
    Kadro boyu icin boy ve ic bacak boyu olcerek ideal olcuyu bulmaya bak...

Sana duz masa bir bisiklette uygun olabilir. Ama heves ettiysen kilitli amortisorlu bir sehir - tur bisikleti de olur. Kesinlikle cift amortisor istegine uygun degil! Butcene ve dusundugun modele gore arastir, sec, begen, al!

Konfor ergonomik ayar, donanim kalitesi ve sana uygun sele ile olacak birsey.
    En cok parayi verince en konforlu bisiklet olmaz! En az paraya en rahatsiz bisiklet diye de bir sey yok :)
    Biraz da alisman ve kondisyonun sonucu bunu hissedersin...
    Bisikletinin ergonomik ayarlari, gerekn bakim ve ayarlari, zincirin gobeklerin yagi / durumu iyiyse konforu hissedersin kisacasi ;)

Bu terimler yabanci geliyorsa forum ve nette oku, arastir, izle daha spesifik sorularla tekrar yardim iste.
    Ayrica kadans olayini da eger bugune kadar duyup uygulamadiysan arastirmani tavsiye ederim.