Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Alacağım Yardım Lütfen

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Gökhan Uçar tarafından paylaşıldı.

1. Gökhan Uçar

Gökhan Uçar Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba. Foruma yeni üye oldum, üye olmadan epey bir forumda araştırma yaptım, gerçekten çok güzel bir oluşum bayağı da yeni bilgiler edinmem açısında faydalı oldu.

Bugüne kadar kaliteli bir bisiklete binmedim gayet amatör bir bisiklet kullanıcısıyım. Giriş seviyesi kaliteli bir bisiklet almak istiyorum bütçem 1000-1500 tl.

Daha çok şehir içinde kullanacağım ancak yine de kötü yol koşullarında da beni üzmeyecek bir bisiklet istiyorum. Rahatlık ve sürüş kolaylığı çok önemli ve sürerken beni çok yormamasını istiyorum zira zaman zaman evden okula da bisikletle gidebilirim. Onun haricinde de kısa mesafeli gezinti yapabilme olanağı sunması yeterli.

Forumu araştırdığım zaman benim istediğim kriterlere benzer başlıklar gördüm ancak bisikletin kadro boyu ölçüleri falan kafama takıldı, bu konuda bir sıkıntı yaşamak istemem. Boyum 167 kilom 70, bacak boyum vücuduma göre daha kısa. Bisiklet satışı yapan sitelerde bisiklet hakkında bilgi bölümünde hangisinin tam olarak kadro boyu ölçüsünü gösterdiğini pek anlayamadım, bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim. Bir de bisikleti gidip görmeden denemeden internetten almak sizce mantıklı mı?Edirne'de yaşıyorum bisiklet satışı yapan kaliteli bir yer var mı yok mu bilmiyorum, çok seçeneğim yok gibi burda o açıdan.

Son olarak bisiklet selesi ile ilgili bir sorum var, daha önce kullandığım bisikletlerde(genelde pek kaliteli olmayan bisikletlerdi bunlar) seleyle ilgili sıkıntı yaşadım, ince üçgen şeklinde olan selelerde kalçam inanılmaz ağrıyor çok sık kullanmadığım için de olabilir emin değilim. Hatta uzun bir kullanışın ardından ertesi gün hamlık yapıyor popomun üzerine oturamıyorum :D Geniş, yayvan selelerde daha rahat ediyorum. Ancak baktığım zaman geniş seleli bisiklet pek yok gibi, aldığım bisikletin selesini değiştirmem mümkün mü daha sonra? Siz hangisini tavsiye edersiniz?

Şimdiden teşekkürler.

Max Torque bunu beğendi.
  2. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Foruma Hoş Geldiniz :)

Bende diğer herkese önerdiğim gibi Tercihinizi Sedona 310 tarafından kullanabilirsiniz.

http://www.sedonabisiklet.com/sedona_bisiklet-310.html

28" Jant,
    V Frenler,
    Sabit maşa Ve sizi üzmeyecek bir vites sistemi mevcut üzerinde.

2. sele konusu ise evet seleyi sökebiliyorsunuz. aslında daha rahat etmek için jelli sele kullanabilirsiniz.

3. Gökhan Uçar

Gökhan Uçar Yeni Üye

Hoşbulduk :)

Öneriniz için teşekkür ederim. Aklıma yatan bir bisiklet, görünümü de hoş. Boy konusunda bu bisiklette sıkıntı yaşar mıyım sizce? Bir de önerebileceğiniz bir sele var mı?

4. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hocam 17" Kadro sizin için uygun gözüküyor. tabiki denemeden kesin birşey demek yanlış olur.
    Sele konusunda kesinlikle aceleci Davranmayın. Bisikletinizi en azından 2-3 Hafta sürün,Seleye alışma evresi oluyor çünkü. Baktınız rahat hissediyorsunuz
    ekstra masraftanda kaçınmış olursunuz. Sedona 331 ile aynı seleyi kullanıyor hatta nerdeyse hepsinde aynı sele var. Eski bi sedona kullanıcısı olarak selelerin rahat olduğunu söyleyebilirim.

Gökhan Uçar bunu beğendi.
  5. Gökhan Uçar

Gökhan Uçar Yeni Üye

Anladım hocam dediğiniz gibi yapmak daha mantıklı. Bisikleti Edirne'de bulmak sıkıntı olacak sanırım, deneyip alma imkanım olsa güzel olurdu neyse bakacağız artık bir çaresine. Teşekkür ederim bu arada.

Max Torque bunu beğendi.
  6. omerfaruksadoglu

omerfaruksadoglu Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Sedona 320yi tavsiye ederim sram x4 olduğu için ayrıca uzun yol düşünüyorsanız kilitli pedal ve ayakkabı çok önemli ayrıca geniş sele uzun yolda sizi daha cok yorar çünkü pedal çevirmeyi zorlaştırır sele yerine can sağlığı için bisiklet formasını şiddetle öneriyorum (yarınlar için):)

HTC Wildfire S A510e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

7. Gökhan Uçar

Gökhan Uçar Yeni Üye

Teşekkür ederim öneriniz için, seçeneklerim arasına Sedona 320'yi de koydum. Sele konusunu Hüseyin arkadaşın dediği gibi bisikleti denedikten sonra karar vereceğim. Bu arada internetten satın alma olayına nasıl bakıyosunuz?

8. omerfaruksadoglu

omerfaruksadoglu Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Ben ikinci el aldım ikinci el temiz birşey almanızı tavsiye ben bir aylık aldım sedona 840 çizik dahi yoktu 1800tl yerine 1450tlye aldım çok memnunum[​IMG]

HTC Wildfire S A510e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

9. Ali_Sabit_EV

Ali_Sabit_EV Yeni Üye

Seviye:
    Slm kardeş ben de Sedona 711 hidrolik vites var alalı daha yeni oldu 1. Ay bakımı yapıldı doğru-düzgün sürülmedi bile ailevi sıkıntılarımdan ve acil para lazım olduğundan satıyorum fiyatı 950 TL eğer istersen anlaşabiliriz bisiklet tertemiz [​IMG]
    Bu bisiklet benim sattığım bisiklet aynı zamanda aldığımız arkadaşımın bisiklet aynıdır..

10. Ali_Sabit_EV

Ali_Sabit_EV Yeni Üye

Seviye:
    Pardon hidrolik fren...:)

11. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    "Uzun yol düşünüyorsanız, kilitli pedal ve ayakkabı çok önemli" SPD ayakkabi neden uzun yolda cok önemli?
    "Geniş sele uzun yolda sizi daha cok yorar, çünkü pedal çevirmeyi zorlaştırır" Genis sele neden yorar?
    "Sele yerine can sağlığı için bisiklet formasını şiddetle öneriyorum" Formanin can sagligi ile ne alakasi var?

Gercekten bu üc noktanin sebebini cok merak ettim.....???? Aciklaya bilirmisin, bana biraz sacma geldi de.

12. Ali_Sabit_EV

Ali_Sabit_EV Yeni Üye

Seviye:
    Slm gökhan bey bende Sedona 711 hidrolik fren var alalı daha yeni oldu 1. Ay bakımı yapıldı doğru-düzgün sürülmedi bile ailevi sıkıntılarımdan ve acil para lazım olduğundan satıyorum fiyatı 950 TL eğer istersen anlaşabiliriz bisiklet tertemiz [​IMG]<br />
    Bu bisiklet benim sattığım bisiklet aynı zamanda aldığımız arkadaşımın bisiklet aynıdır..<br/>