Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet alacağım tavsiyede bulunur musunuz?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Candan Öztürk tarafından paylaşıldı.

1. Candan Öztürk

Candan Öztürk Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba forumu incelediğim kadarıyla benden fazlasıyla uzmansınız ve satıcıdan önce size danışmak istedim.
    Öncelikle bisiklet konusunda yüzeysel bilgim var ama ayrıntısına kadar zamanla öğrenirim. Ama o ana kadar bana yardımcı olursanız sevinirim

Bilmediğim birçok marka varmış ve bazılarının fiyatın bana şimdilik uçuk geliyor. Bütçem 600 civarında. Almak istediğim dağ bisikleti formatına uygun bir şey. Şehirde yaşıyorum ama yazları patiklarda, kırsal kesimlerde geziyorum. Bu sebepten dağ bisikleti daha uygun.

Nereden başlamalıyım? Hangi markaya yönelmeliyim? (bildiğim en iyi markalar carraro ve whistle)

not: İsim karışıklığı olmasın ''bay'' ım. :)

2. Ahmet.KOÇ

Ahmet.KOÇ KOM

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
  3. Candan Öztürk

Candan Öztürk Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Teşekkür ederim yanıtınız için. Bu bisiklet bayanlar için değil mi?

4. Ahmet.KOÇ

Ahmet.KOÇ KOM

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Dağ bisikletlerinde bayanlara özel pek fazla seçenek bulunmuyor. Zaten dağ bisikleti kategorisinde üretilen bisikletler bayan erkek fark etmeksizin tüm kullanıcılara yönelik oluyor. Size önerdiğim bisiklet de fiyatına göre gayet iyi donanımlıdır ve forumda birçok kullanıcı memnun kalmıştır.

5. Candan Öztürk

Candan Öztürk Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Teşekkür ederim isimden bayan olduğum anlaşılmasın diye sormuştum. Zaten fark etmiyormuş. Muhtemelen bu bisiklete yöneleceğim sağolun.

6. sükrü yılmaz

sükrü yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    ufak bir öneride ben önereyim izninizle.. bencede carraroda GRUNGE serisi fiyat donanımda uygunbir bisiklet.. eklemek istediğim 419un fiyatına 38 lira eklediğinizde Disk frenli modeli 420 GRUNGE daha cazip gözüküyor, aklınızda olsun bence..

http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=44

7. Ömer Gündoğdu

Ömer Gündoğdu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aman ha!Şükrü arkadaşımızın dediği gibi 38 TL verip disk frenli modelini ALMAYIN.Carraro'nun 420 Grunge modeli mekanik disk frenlidir,mekanik disk frene yaklaşmayın derim bisikletten soğursunuz.Ankara'da Carraro 419 grunge modeli bundan 2 ay öncesine kadar 1 tane vardı,oda 2011 modeldi.Bu durumda Salcano'nun Astro serisine bakmanızı öneririm.Kendimde bir Astro kullanıcısı olduğumdan kesinlikle tavsiye ederim.

8. Candan Öztürk

Candan Öztürk Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bu tür tavsiyelerinize ihtiyacım var çünkü hiç bilmiyorum detaylarını. Mesela siz ısrarla tavsiye etmezken başka birisi önerebiliyor. Sanırım bu iş kullanıcıya göre değişiyor ama belli bir standardı da olmalı değil mi? Yani disk fren iyi mi değil mi anlayamadım :)

9. baris34ince

baris34ince Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    ben mekanik disk kullanıyorum faydasını gördüm tabiki bir çok kez. fakat sıkıntı çıkarttığını da inkar edemiycem. şu anki aklım olsa mekanik disk alacağıma v fren alıp kaliteli pabuçlar kullanarak aynı işlevi sağlayabilirdim :) bence mekaniğe hiç bulaşmayın eğer mekanik disk sisteminden anlamıyorsanız bir sorun çıksa tamir edemiyecekseniz :) bunun dışında bisiklet olarak sedona 701 i de önerebilirim

10. Ömer Gündoğdu

Ömer Gündoğdu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Disk fren hidrolik ve mekanik olmak üzere ikiye ayrılır.Mekanik disk fren kablo içerisinde ki tel aracılıyla çalışır,hidrolik disk fren bir sıvının basıncıyla çalışır.Arasındaki farkları soracak olursanız.Fren mesafesi,fren yaparken kullanılan güç vs.Daha önce forumda hidrolik ve mekanik disk fren arasındaki farkları belirten bir çok konu açılmıştı,oradan daha fazla bilgi edinip,daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz.

11. Candan Öztürk

Candan Öztürk Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  12. Onur Sarcan

Onur Sarcan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  13. Candan Öztürk

Candan Öztürk Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Anlıyorum fren konusunda araştırma yapacağım, sağolun.