Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet alacağım önerisi olan

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Kübra ÇİFTÇİ tarafından paylaşıldı.

1. Kübra ÇİFTÇİ

Kübra ÇİFTÇİ Yeni Üye

Adı:
    Kübra Ç.
    Bisiklet:
    Bianchi
    Başlıkta da dediğim gibi bisiklet alacağım öneriniz var mı ? Eski bisikletim MTB'ydi koyde sürdüğüm için işime yarıyordu almak istediğim bisiklet tarzı genelde koyde sürdüğüm için toprak yolda var asfaltta taşınma gibi bi ihtimalimiz var bu sene taşınarak okula falan bisikletle gidip gelicem o yüzden şehir-tür bisikleti mi alsam cross bisikleti tarzı bişey mi alsam karar veremedim öneriniz olan model var mı ?

Örümböcük bunu beğendi.
  2. berkant kızık

berkant kızık Misafir

Şehir-tur bisikleti uygun olabilir.Ben eskiden kullandığım için merida crossway serisini önerebilirim.Bütçenize göre seçim yapabilirsiniz.

3. Kübra ÇİFTÇİ

Kübra ÇİFTÇİ Yeni Üye

Adı:
    Kübra Ç.
    Bisiklet:
    Bianchi
    Bianchi cross 900 nasıl olur sizce veya bianchinin şehir tur bisikletleri ?

Örümböcük bunu beğendi.
  4. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Ben olsam kafadan bir yol bisikleti alırdım. Boş zamanlarda da çalışarak performans yapıp yarışlara hazırlanır, gidebildiğim yere kadar giderdim. Yaşın buna müsait. Üstelik kategorin erkekler kadar rekabetçi olmayacağından şansın yüksek olur.

Bisiklet çok özel bir yetenek istemiyor, istenirse yapılabilir. Mesela istesen bile futbolcu veya voleybolcu olamayabilirsin, daha zor.

5. Kübra ÇİFTÇİ

Kübra ÇİFTÇİ Yeni Üye

Adı:
    Kübra Ç.
    Bisiklet:
    Bianchi
    Internette sedonanin sitesine girdim orada da çok iyi modeller var ama geneli HD fren eski kullandığım v frendi ondan pek emin olamıyorum bakımı falanda zormuş buradan okuduklarım kadarıyla

Mesela ne gibi ?

Örümböcük bunu beğendi.
  6. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Herhangi bir markanın aluminyum kadrolu giriş seviyesi olabilir. İkinci el dahi olur, bisikletten biraz anlıyorsan. Genelde kızlar için ayrı kadro olmakla birlikte uygun erkek kadroları da iş görür. Komşu sitedeki kız öyle kullanıyor en azından. Jimy Hendrix rahmetli de sağ gitarı ters çevirip solak kullanırdı.

7. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Benzetme müthiş olmuş..

Eski model İphone' dan yazılmıştır..

8. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    okula gidip gelicekseniz, bence bagaj takılabilir bi bisiklet olsun... yani yine mtb'den devam edebilirsiniz veya şehir/tur bisikletine geçebilirsiniz... bagaj yakılan yeri yoksa, sele borusuna takılan bagajlar var... 5 kg. ye kadar taşıyolar ve çok iş görüyolar... yol bisikletine yakışmazlar :)

1- amaortisörü olsun... xcm olabilir... daha üstüne bence gerek yok...
    2- frenler disk olmasın, ayarı bakımı zor... v frenin ayarlarını öğrenmekte sorun yok... kendi başınızın çaresine bakarsınız...
    3- vites için arka arttırıcı, en az alivio olursa iyi olur kanımca... bi ayarlatırsınız, sonra dokunmazsınız... ama şart diil tabi, daha üstüne ise gerek yok gerçekten...

4- madem derdiniz ulaşım... yeni bisiklet almak yerine, eğer eski bisikletinizi seviyosanız, idare de ediyosa diyosanız, daha akıcı bi lastikle bile işi çözebilirsiniz bence...