(:Bisiklet alacagım lütfen yardım edin:)

mert1344

Üye
Tepki
2
:) Merhaba arkadaslar ben aranıza yeni katıldım Öncelikle merhaba :)

Ben bisiklete cok merak saldım ve Yeni bir bisiklet kullanmak istiyorum

Arkadaslar bütcem 9 milyardır(İyi bi bisiklet cıkarsa 15'e cıkabilirm ama max 15'dir.) Ben bisikletimi dağ veya yolda sürerim ama %60 olarak dag
Markalardan anlamam bi bianchi bilirim bide celik lütfen yardım edin
Lütfen göstereceginiz bisiklet kaliteli olsun
Ben tipine bakmam bana şöyle iyi bir bisiklet göstermenizi rica ediyorum
Bütcem 15 milyardır max
Fikirlerinizi bekliyorum :)

Scudo

kocak04

Forum Demirbaşı
Tepki
273
İsim
Onur
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
scott scale ltd

kocak04

Forum Demirbaşı
Tepki
273
İsim
Onur
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer

kocak04

Forum Demirbaşı
Tepki
273
İsim
Onur
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
olmazmı..ama senin yerinde olsam tercihim bu olurdu alabileceğin en iyi bisikletlerden biri..belki diğer arkadaşlarda farklı bisikletler tavsiye edebilirler..onlarada bi bakarsın..

mert1344

Üye
Tepki
2
Ben biraz sert kullanıım biraz dayanıklı olsun hadi arkadaslar lütfen tavsiye verin daha kaliteliler vardıre eminim 15 milyara
kadar bisiklet alacagım

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
downhill tepe inişi istermisin? giant glory dh milyar resmi bir sitede yok ama kaçkar bisikleti ararsan getirirler.bunları iyi dinle:downhil:tepe inişidir atlayış,yani nekadar ağır olursa okadar iyi,dersenki ben mtb dağ bisikleti alıcam sedona carbon derim;)

Barış Çalışkan

Aktif Üye
Tepki
64
downhill alamazsan Scoot Spark LTD alabilirsin fiyat 12 milyar tabikide seçim sana kalmış almak istersen aşağıda özelliklerini verdim bakabilirsin burdan da bisiklet markalarına ve özelliklerine bakabilirsin yani seçim yapabilirsin iyi pedallar

Scoot Spark LTD

Size:S-M
Weight Bike: 20.59 lbs (9.35 kg)
Frame: 3.42 lbs (1550 gr)
Integrated seatpost w/ Ritchey WCS
clamp: .51 lb (230 gr)
Nude TC shock: .53 lb (240 gr)
Frame

Scott Spark
HMX carbon fiber / NET / Integrated Seatpost
IMP top, head & down tubes
CR1 carbon swingarm / carbon cable stops & dropouts with replaceable hanger
Sealed aircraft bearings / optimised SLS kinematic / 110 mm rear travel

Fork

DT Swiss XRC 100
Carbon lowers / air spring / rebound adj.
remote lockout / 100 mm travel

Shock (Rear)

Scott Nude TC
Handlebar mounted TRACLOC™ lever
one touch release / LO-TC-AT settings
Spherical ball joints at each mount
Rebound adj.

Headset

Ritchey WCS Carbon
1 1/8" semi integrated / 44/50 mm

Derailleur (Rear)

SRAM X-0 Carbon
medium cage / 27 speed

Derailleur (Front)

Shimano XTR FD-M971 / 34.9 mm clamp

Shifters

SRAM X-0 Trigger
Multi adj. / carbon cap

Brake Levers

Magura Marta SL Carbon

Brakes

Magura Marta SL
Rotors: 180mm f. & 160mm r.

Crankset

Truvativ Noir 3.3 TM
Carbon crankarms / Giga X Pipe
44x32x22t

BB-Set

Truvativ GXP Team / 73 mm shell

Handlebar

Scott Pilot SL
Handlebar/stem combo / 600 mm width

H'stem

Scott Pilot SL
Handlebar/stem combo
1-1/8" / 5° rise

Pedals

Crankbrothers Egg Beater 4 Ti

Seatpost

Spark integrated with Ritchey WCS clamp / 38.2 mm

Seat

Selle Italia SLR XP Kevlar w/ carbon rails

Hub (Front)

DT Swiss 190 Ceramic CL / 28H

Hub (Rear)

DT Swiss 190 Ceramic CL / 28H

Chain

SRAM PC 991 / hollow pin

Cassette

Shimano XTR CS-M970
11-32t

Spokes

DT Swiss Aerolite black

Rims

Ritchey WCS OCR Disc 28h
Black anodized

Tires

Continental Mountian King
26 x 2.2" / 180 tpi / Kevlar bead
Supersonic

Ürün fiyatı: 12.724,42YTL

• Beğen
Tepkiler: Levent Temiz

mert1344

Üye
Tepki
2
ya şimdi ben dağ ve yol istiyorum ve hız buna göre bir seyler söyleyin lütfen arkadaslar

kocak04

Forum Demirbaşı
Tepki
273
İsim
Onur
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer

Barış Çalışkan

Aktif Üye
Tepki
64
dediğim bisikleti alabilirsin kardeş ama onur arkadaşda doğru diyo hep dağda isen downhill alabilirsin giant ve foes iyi bir marka

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hobi kullanıcısı olmak ve bilinçli tüketmek arasında bir bağlantı olmalı. Hobi için gözünüzü yumup masrafa girebilirsiniz, bazıları için gözünü yummak bile gerekmeyebilir. Fakat hobi için bir işi yapmak demek o alandaki en pahalı şeyi almak anlamına gelmez. Bilinçli tüketerek çevremizdeki insanlara da örnek olalım.

Piyasada herşey üst modellere doğru ufak ufak pahalılaşır. Bir yerden itibaren ne olursa olur, maliyet ve teknolojide fazla bir değişiklik olmamasına rağmen rakam iki katına çıkar. Her alanda olduğu gibi "tüketiciyi tüketen krallar"ın kuklası olmaktan vazgeçelim.

Araba sektöründe de bu böyledir. Küçük motorlu bir araç işini görürken 31234145213 beygir gücünde 4x4 (mümkünse 8x8) jip alıp petrol krallarının aç karnını doyururken gittiği 50000 km'nin ancak 1000 km'sinde arazide kullanmıştır. Ama bu vatandaşa sorsan arabasını aldığı firmaya aşıktır, "çok güzel ilgileniyorlar, servis ve bakımları bir harika, ne de motor yapmışlar maşallah litrelerce benzini emiyor resmen" şeklinde söylenir durur. Şeyh-mürit ilişkisi. Bilinçsizce tüketilen petrolün çevreye verdiği zarar da cabası...

Bisiklete dönecek olursak, profesyonel olarak yarışan, bisikletleri sponsorları tarafından karşılanan fakat yine de altlarında çok ta yüksek fiyatlı bisikleti olmayan yarışçılar var. Sebebi ne olabilir?

-Sponsor, 1sn'lik fark atmak için 2 kat fiyat vermeye gerek olmadığını düşünebilir...
-Kendi ürettiği ürününü fahişin fahişi fiyatlara satarak tuza düşürdüğü müşterilerinin düştüğü bu tuzağa kendisi düşmek istemiyor olabilir...

Acaba bu düzene dur diyecek ve uygun fiyata satılan (bisikletler) ile dereceler elde etmeye çalışacak bir sporcu çıkacak mı bir gün? Veya bu çılgınlık nereye varacak?

Bu bakış açısına zıt düşen insanlar ya bu yol ile para kazanıyordur, ya kendisi mürittir ve işine gelmiyordur bu vakitten sonra değişmek ya da "herkesin bakış açısına saygılı olmak" anlayışını yanlış kavramıştır.

Artık bu yazılanların "konu" ile alakası yoksa, neyin var? "15 milyara şuradan alabilirsin süpersonik bisikletini" şeklinde olan mesajların mı?
İnsanları bilinçlendirelim, özellikle küçüklerimizi.

Saygılar

ozgurcann

Üye
Tepki
12
Ayrıca;
genelde maksimum bütçe 1000ytl'yi geçmeden bisiklet seçmeye çalışanların olduğu bir forumda "benim 15bin ytl limitim(!) var, hangi bisikleti alayım?" gibi soruların diğer forum üyelerine karşı saygısızlık olduğunu düşünüyorum.
Herhangi bir bisiklet mağazasına gidip "buradaki en pahalı bisikleti alıyorum" demeniz daha doğru olacaktır. Emin olun o bisiklet, bisiklete olan "merak"ınızı giderecektir.
Saygılar..

• Beğen
Tepkiler: drtroy

fatih ulusoy

Aktif Üye
Tepki
112
almadan önce bütün durumları gözden geçirin eğer prof. olarak yapmıcaksanız sporu bu kadar para vermeye gerek yok düşünsenize o kadar para veriyorsunuz bi anlık dalgınlıkla bisikletinizi çalıyorlar 15 000 ytl ye geçmiş olsun bu gibi durumlarıda düşünmeniz gerekir ama eğer hem yolda hemde mtb de istiyorsanız bisikletinizi, o parayı ikiye bölün bi mtb bi de yol alın sonucta bölünce 7500 ytl kalıyor bu fiyatta küçümsenmez

smee

Aktif Üye
Tepki
94
@mert1344

bu mesajı atan birini ciddiye almayı bile gereksiz görüyorum. hatta bu üyenin 16 yaşını aştığını bile düşünmüyorum. forumdaki genç arkadaşlar üstüne alınmasın bir çok genç ama aklı başında üyelerimiz olduğunun bilincindeyim.

bence ya tamamen bilinçsiz tüketici ki, bu durumda doğru dürüst bir şekilde oturtup forumu baştan sona okutmamız lazım. neye göre bisiklet seçmesi gerektiğini öğrensin.

ya da eğlence, şımarıklık olsun diye ortaya bi konu açmış gelen cevapları okuyo, verdiği cevaplarla kendisini eğlendirmeye çalışıyor.

Türkiye şartlarında kimsenin kendi kazandığı parayla 15.000 YTL 'yi acemi olarak ilgilenmeye başladığı bisiklet sporuna yatıracağını sanmıyorum. Hiç bir aile de maddi düzeyleri ne olursa olsun çocuklarına bu kadar rahat para harcatmaz.

Tepki
4
aklın varsa o fiyata bisiklet değil başka şeylere yatırım yap git atv al cross al yazık o paraya ginede kendin bilirsin

al sana 0 yama raptor 660 15.000ytl

(link)
(link)

ahmetdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
446
Bisiklet
Marin
Bir bisiklet sitesinde eet gaRİp bir öneri...:) :)

Ondan daha da garib birşey var bea,hemen açıklayayım:( ::

kimisi 9 yüzü toparlayamaz,kimiside ilk başta 9 milyarla tozu dumanı attırırr....:eek:
tabiki bunlar beni yıldıracak mı_? hayır:D
,bende çalışacağım ve alnımın teriyle, sonra alıcam....

en pahalısından

(senın alacağın bisikletin de hayırlı olsun kardeşim şimdiden...)