Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet alacağım görüş ve öneri lütfen!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Önder Sinan Akyol tarafından paylaşıldı.

1. Önder Sinan Akyol

Önder Sinan Akyol Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar arkadaşlar aranıza yeni katıldım güvenli ve keyifli sürüşleriniz olsun. Öncelikle en fazla 1200 tl ye kadar bütçem var. Sahilde, asfallta, uzun yolda ve çok engebeli olmayan arazilerde sürebileceğim, malzemesi sağlam, hızlı, çok yormayan, donanımı güzel bir bisiklet almak istiyorum. Boyum 190 kilom 99 belki 100 olmuştur :)) En son 12 yaşımda bir bianchi bisiklet almıştım o da o zamanlar bianchinin bisikletin mercedesi algısı yüzündendi. İki yaz bindim sonra hiç sürmedim balkonda paslandı ve bitik durumda. Piyasa baya çeşitlenmiş birçok marka gelmiş. Bisikletlerle ilgili hiçbir fikrim yok ne markasal ne de donanımsal olarak. Görüş ve önerilerinizi almak isterim.

2. mahmutuzun

mahmutuzun Üye

Seviye:
    öncelikle hoşgeldin
    bisiklet almadan önce foruma danışman akıllıca olmuş birçok prof arkadaş var burda sana yardımcı olacak araştırmadan sakın alma

tavsiyeye gelince
    nerede ne amaçla kullanıcaksın evvel onu belirle ve vücut ölçülerine uyumlu bi bisiklet seç

örneğin asfaltta mı arazide mi kullanıcaksın ?
    kadro boyu vs vs
    boyuna göre 22 inch kadro idealdir bence en önemlisi bu diğerleri opsiyonel olabilir kalite kalite 1200 tl ile güzel bi bisiklet alabilirsin

http://www.meridaturkiye.com/bikedetail.html?model=bikes/crs40vl.html

buna bi bak sana uygun kadro boyu da mevcut kadroya takılıyorum çünkü çogu orta sınıf markada büyük kadro bulamayabiliosun

iyi pedallamalar

3. Sinan Coşaran

Sinan Coşaran Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Araziye çıkmayacaksan hafif arazi stabilize yollarda kullanabilceğin şehirtur (ön amortisörlü)-trekking bisiklet modellerine bakabilirsin.

4. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Önder Bey foruma hoş geldiniz :)

Bahsettiğiniz bisikletler Şehir bisikleti oluyor.

Yerli yabancı bir çok firma türkiyede satışta,

Benim tavsiye edebileceğim Sedona 310 olacaktır.

Nakitte %10 indirim yapabiliyorlar. yani 1050 TL'ye geliyor bisiklet.
    1200 Liralık bütceye bence uygun bir bisiklet, geriye kalan 150 TL ile, Kask, yama, pompa , uyarı ışıkları , İç lastik alabilirsiniz.

http://www.sedonabisiklet.com/sedona_bisiklet-310.html

5. Önder Sinan Akyol

Seviye:
    Hoşbulduk mahmut dostum. Çoğunlukla asfaltta ve sahil boyunda, tabii ki bazen de arazide kullanmak isterim mesela köy yollarına benzer yollarda.http://i.hizliresim.com/nP1Mql.png bu siteye boyumu ve kilomu girerek bu bilgileri çıkardı ne kadar doğrudur bilemiyorum sonuçta en doğrusu mağazada deneyerek belirlemek. Önerdiğin bisiklete baktım gayet şık duruyor sanırım ithal bir marka biraz pahalı ama değer sanırım.

6. mahmutuzun

mahmutuzun Üye

Seviye:
    iç bacak boyun 93 cm aynen doğru lakin 25 inch kadroyu biraz zor bulursun gibi gelio kesinlikle küçük alma ve şu ortasında amortisör olanlardan da aman diyim :) piyasadaki 21 bilemedin 22 inch kadroları gördüm bakmak gerek deneyimlemek binmek gerek aslında işin özü bu ama acele etme :)

7. Önder Sinan Akyol

Seviye:
    Hoşbulduk Hüseyin dostum. Önerin çok mantıklı geldi ekipman da almam şart fakat bu modelin amortisörü yok sanırım. Bu durum bana sürüş ve konfor bazında avantaj mı yoksa dezavantaj sağlar? Bazen az engebeli yollarda da sürmek istiyorum.

8. Önder Sinan Akyol

Seviye:
    Merhaba adaş :) Araziye çıkmak isterim tabii fakat çok değil çoğunlukla şehir içi ve sahillerde. Şöyle ortaya karışık bir bisiklet kategorisi yok mudur :)

9. Oguz_

Oguz_ Kıdemli Üye

Seviye:
    Hem arazide hem yolda gideceğim diyorsan, arazide giden bisikleti alacaksın, yol performansını, "hızlı olsun" u falan unutacaksın.
    Yok araziye girmeyeyim bari diyorsan, yolda giden bisiklet alıp, yol performansı yapacaksın, yada iki bisikletin olacak.

Ahmet AKÇA bunu beğendi.
  10. Önder Sinan Akyol

Seviye:
    marka model belirleyince gidip denemek için bakarım mutlaka :) izmir karşıyaka dan alacağım burada birkaç dağıtımcı mevcut bakalım belirleyince yolumuz düşecek elbet :)

11. Oguz_

Oguz_ Kıdemli Üye

Seviye:
    İyi boy varmış bu arada, bende var 65 kadro bisiklet satılık ama aramız biraz uzak :D

12. Sinan Coşaran

Sinan Coşaran Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  13. Önder Sinan Akyol

Seviye:
    Araziden kastım az taşlı toprak yollardı Oğuz dostum. Yol bisikleti dediğin ince tekerli hafif bisikletlerse o kategoriyi çoktan es geçtim :) Çoğunlukla şehiriçi ve sahil boylarında süreceğim. Gezerken spor yapmak amacıyla istiyorum kilo aldı başını gidiyor :)

Çok sulamışlar zamanında :) Sıfır bisiklet almak istiyorum bisikletten kaynaklı en ufak sıkıntıda sana çemkirmek istemem sorumluluk dağıtıcı da olsun :))

14. Önder Sinan Akyol

Seviye:
    Buraya üye olmadan önce araştırma yapmıştım markalar hakkında biraz sözlüklerden biraz da burada gözüken konulardan. Salcanonun olumsuz bir imajı var artık gözümde :) 10 sene önce olsaydı direkt araştırmadan bianchi alırdım. Bianchi ve salcano dışında tüm önerilere açığım :)

Ahmet AKÇA bunu beğendi.
  15. Önder Sinan Akyol

Seviye:
  16. Önder Sinan Akyol

Seviye:
    yukarı yukarı!

17. Önder Sinan Akyol

Seviye:
    Güncel! Üstteki iki modele Mosso 771 smv acera da eklendi. Bu haftasonuna kadar alacağım bisikleti yardımlarınıza ihtiyacım var.

18. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Yol yakınken yol bisikleti al.(garip bir cümle oldu)

İstisnalar hariç, şehir tur bisikletleriyle gezi amaçlı tıngır mıngır seyahatler yapılır. Kilo verdirmeye bir faydası olmaz.
    Ama yol bisikleti alırsan ve kondüsyon yapıp zorlarsan iyi kalori yakarsın. İnce lastikten korkmaman gerektiğini bilecek kadar forumu okumuşsundur eminim.
    Kaymak asfaltta Çeşme ye gider gelirsin.(duydum, hiç gitmedim) Hibrid kesmez seni, söyliyeyim.

19. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Yine çift mesaj hatası

20. Önder Sinan Akyol

Seviye:
    Önerin için sağol Raşit dostum :) Şu an için İzmir içi ve belki çevre ilçelerinde turlamak istiyorum. Yol bisikletine de, hibritte deneyim kazandıktan sonra terfi ederim artık :) Ben istedikten sonra zorda olsa bunlarlada Çeşmeye giderim herhalde :))