Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet alacağım~800 TL bütçe

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Selman Sert tarafından paylaşıldı.

1. Selman Sert

Selman Sert Yeni Üye

Seviye:
    Öncelikle merhabalar..
    2 yıl önce bisanımın çalınmasından sonra bisikletten soğumuştum, fakat kilo almaya başlamam ve Heybeli Ada bisiklet turu yapmamdan sonra buna tekrar bisiklet alıp kendi bisikletimle devam etmeye karar verdim. 17 yaşındayım, 1.80 civarı boyum var ve 89 kiloyum. Babamdan da 800 TL lik bir bütçe ayarlayabildim. 1 haftadır üyelik almadan baya sindire sindire okudum forumu. Sirkeciye gittim, fiyat aldım. Ancak yine de kafama takılan birkaç şey var, fikrinize ihtiyacım var. Bu arada, bisiklete şehir içinde, adalarda ve sahilde vs bineceğim. Uzun yola çıkmam.
    -İlk olarak, iyi marka normal donanım mı; normal marka iyi donanım mı: kararsızlık yaşamamdaki en büyük neden hangisinin doğru olduğu bilmemem.
    Bisikletlere gelince,
    Trek 3900: Kadrosu çok iyi diyorlar, fakat bazıları da o kadar etmez diyor. Fakat şu durumda aklımı çelmiş bisiklet.
    Sedona 711 - Sedona 741: Özellik olarak trekle yakınlar, fakat başka bir bilgim yok.
    Carraro Daytona D: Deoresi, disk freni ile fikrinizi en merak ettiğim.
    Bir de Whistle vardı, sirkecide adam baya bir övdü bu bisikleti, modelini bilemeyeceğim yalnız, shim. acera vites, disk fren, ayarlanabilir amörtisör ve biraz ağır bir kadrosu vardı.

Bunun dışında "şöyle yapsan daha mantıklı olur, şu daha iyidir" şeklindeki tüm önerilere de açığım.

2. mustybulut

mustybulut Üye

Seviye:
    carraro 436 yıl alabiliyorsan kacırma
    bence süper..

Selman Sert bunu beğendi.
  3. Emre Binme

Emre Binme Üye

Seviye:
    Kullanacağınız güzergahlara bakacak olursak kent bisikletlerine yönelmenizi öneririm, trek FX 7.küsürlerden bütçenize uyan birisi, yada specialized sirrus vs. gibi. 11kg. civarı olacaklardır. Lastiklerin sürtünme dirençleri de daha az;)

4. Selman Sert

Selman Sert Yeni Üye

Seviye:
    Yalnız nazik kalırlar biraz gibime geliyor, o yüzden bu tür bisikletleri hiç düşünmedim. Amörtisör yok, kadro ince, şehir içinde binsem bile çat çut kaldırım inip çıkıcam dağda bayırda binicem vs. O yüzden dağ bisikleti türünde bakıyorum.

5. Fatih Çaçoron

Fatih Çaçoron Aktif Üye

Seviye:
    MTB Almak Zorunda Mısın ?
    Kent Bisikletleri Var. Birde Onlara Baksan ?

6. Selman Sert

Selman Sert Yeni Üye

Seviye:
    2. kişi kent bisikletlerini tavsiye eden:) Bakayım bir iyice. Yalnız daha önce kullanmadım, tahmin ettiğim gibi nazik mi bu bisikletler?

EDIT: Biraz marka model daha önerirseniz ona göre bakayım.

7. ali alper uyar

ali alper uyar Forum Demirbaşı

Seviye:
    kesinlikle kent bisikletlerini öneririm sana belli bir süreden sonra amortisörün nekadar seni kestiğini anlayınca soğuyosun zaten, illa da amortisör diosan hybrid lere bakabilirsin, bianchi nero fena deildi fiyatına göre:)

8. hasan doru

hasan doru Üye

Seviye:
    bence dağ yol bayır asfalt her yerde binicem diyorsanız kesinlikle carraro donanım açısındanda son derece güzel daha önce trek kullanmadım ama bi türlü ısınamadım o bisikletlere carraroyu iyice araştırn derim

9. Emre Binme

Emre Binme Üye

Seviye:
    Ben specialized sirrus sport kullanıyorum, şehir içinde bir sorun yaşamıyorum, kaldırıma da çıkıp iniyorum yamulan birtarafı olmadı, ama ciddi hafif ve akıcılar MTB lara göre;) Araziye girmeyecekseniz şehir içinde SUV kullanmak gibi birşey bence;) Adı üzerinde şehir bisikleti:D

10. Selman Sert

Selman Sert Yeni Üye

Seviye:
    Haklısınız, yalnız araziye de gireceğim bir miktar. Aslında aradığım sizin dediğiniz gibi hafiflik ve akıcılık, ama sık sık turlara çıkacağız(Adalardan başlayarak).Sadece sahil turu değil..

11. Alper Tezgöçen

Alper Tezgöçen Üye

Seviye:
    Araziye girmek o tür bisikletler olacak is deil bence.Nerelerde kullanıcagına karar verip o yonde secimini yapmalısın ki sonra pisman olma.Mtb ler arasında carraroyu tavsiye ederim donanım olarak onde.Tur bisikletlerindende trek fx 7 serisi iyidir.

12. Selman Sert

Selman Sert Yeni Üye

Seviye:
    Zaten benim de kararsız kaldığım nokta trek veya sedona mi alsam ortalama donanımla yoksa iyi donanımla whistle veya carraro mu alsam..

13. Mrİnn

Mrİnn Yeni Üye

Seviye:
    Hiç düşünmeden kron xc 1000 2010 model mavi beyaz al.Bütçene tam olarak uygun bir bisiklet eğer diğer tercihini ne dersen sedona 711 v derim

14. Burak Yılmaz

Burak Yılmaz Forum Demirbaşı

Seviye:
    corratec baco taal halcon modellerinede bak derim

15. Arda Göndiken

Arda Göndiken Aktif Üye

Seviye:
    Selman arkadaşım sana önereceğim 3 bisikelt var 1)Kron xc 1000 2)Whistle Miwok 1051 v 3)carraro daytona 436 D Bu bisikletlerden donanım olarak en iysi carraro hafiflik bakımından ise cron ama hem hafif hemde donanımı iyi bir bisikelt diyorsan tabikide whistle miwok 1051 i seç ama carraroda çok güzel bir bisiklet bianchi sauk bak deerim benle iletişeme geç:D

16. Selman Sert

Selman Sert Yeni Üye

Seviye:
    Sağolasın..Açıkçası okduuklarım sebebiyle bianchi pek düşünmüyorum. Kron hakkında pek bilgim yok, kaç kg tam olarak söylersen aklımda daha net bir fikir oluşur. Ayrıca dediğin gibi carraronun da deoreler disk fren yakıyor yani :)) Bu cuma almayı düşünüyorum, hiç karar veremessem orada binince hangisi hoş gelirse onu alacağım...

EDIT: Bianchi Sauk a da baktım da komponentler güzel fakat kadroya güvenemiyorum... 6061 diyor 7005 alaşımı daha iyi değil mi?

EDIT2: Bu arada Amoeba Hussar diye bir bisiklet buldum baya hoşuma gitti onun hakkında da fikrinizi alabilir miyim?

17. hasan doru

hasan doru Üye

Seviye:
    hussar da iyidir ama ben kadro tasarımını pek beğenmiyorum tabi zevk meselesi daha öncede yazmıştım tüm modellerin arasında bence en avantajlısı carraro hem komponent açısından hem tasarım açısından hemde renk uyumu açısından diğerlerini geride bırakıyor...

18. konstman

konstman Yeni Üye

mrb .. ben wistle aldım 436 yı fiyatta 900 1000 arası ama peşin olursa degişir wistle bir italyan markasıdır ve full deore takımlar var rüzgar gibi gidiyor ve çok sessiz 27 vites ama sanırım sınırlıydı 11 adet üretmişler trekte iyidir ama onun parası kadrosuna gidiyorr
    bide arkadaşalr hep agırlıktan bahsediyorlar biz full profesyonel degilizz sana git demirden bisiklet al demiyoruzz ama 1 kg daha hafif olacak diye 200 300 lira farkı neden veresin bence profesyonel bisikletinini alt kadrosu 14 kg başlıyorr 8 kg kadar iner onun için 13 14 iyi raamlar sür kas yap o bir klo sana kas olarak dönsün... düşün derimmm

19. Alper Tezgöçen

Alper Tezgöçen Üye

Seviye:
    14.3 kglıkk Whistle ın neresi hafif merak ettim dogrusu :) kronun agırlıgı konusunda bi bilgim yok ama onunda donanımı digerlerine gore gercekten kotu.Carraro ise kaliteli ve cok eski bir bisiklet üreticisi Türkiyede bu sene yeni okadar.Kadro konusunda bir sıkıntı olacagını sanmıyorum.Carraronun agırlıgı 12.5 kg die biliyorum donanım olarakda 2010 deore shadow kullanılmıs ki bu fiyata kacmaz bir bisiklet.. :D

20. Selman Sert

Selman Sert Yeni Üye

Seviye:
    Şu durumda carraro önde :)) bi 1100 kağıt ayarlarsam çok güzel corratecler falan var da, prof. binmiycez zaten gerek yok, ilerde belki.. Sağolun beyler, alınca koyarım fotosunu :)) Ortaköy veya sirkeciden yer varsa iyi bildiğiniz çok iyi olur. Stokta varsa cumartesi adalardayım :))