Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Aklımdan Çıkmıyor (Abi Tavsiyesi Bekliyorum)

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Ali Ceylan tarafından paylaşıldı.

1. Ali Ceylan

Ali Ceylan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yarın sınavlar var,eski sınavların sonuçları açıklanacak.Karışık bir durumdayım.Tabii sınavlarda aklım bisiklette.Çook karışık .
    Şu bisiklet aklımdan hiç düşmüyorum ne yapacağım bilmiyorum.Ama hiç aklımdan düşmüyor nedense.Sınavdayım aklımda bisiklet,servisteyim aklımda bisiklet,sokaktayım aklımda bisiklet,futbol oynuyorum aklımda bisiklet.Herhalde hevesimi almadan bırakamayacağım aklımdan.Abilerim yardım edin kurtulayım şu bisikletten alacağım zaman hevesimi alsam zaten bir daha bu kadar tekrarlamam.Tavsiyelerinizi bekliyorum.Yarın sınavlarım var ama aklımda hala bisiklet var.Lise 1.sınıf öğrencisiyim.

2. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bütçeni söyle önerelim bir şeyler :)

Berke bunu beğendi.
  3. Ali Ceylan

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tam 1000 lira.Zaten btwin triban 5'i almayı planlıyorum.Ama Ocak tatilinde :).O zamana kudururum ben :D.Ha bir sorum daha olacak.Yol bisikletini hafifletmek amaçlı ama ciddi bir fark oluşmasını istiyorum.2-3 kg gibi.Hangi parçaları önceden değişmeliyim ?

4. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Triban 5'i hafifletmene gerek yok. Alıp kullanırsın, sonra başka modele geçersin. 2-3 kilogram hafifletmek için 1-2 Triban 5 parası daha vermen lazım. O yüzden o kısmını boşver. Alıp tadını çıkarmaya bak.

Ben olsam biraz daha bekleyip, Mosso Race 722 Sora alırdım, böylece ideal ağırlıkta bir bisikletim olurdu, hafifletme hayaliyle kullanmazdım. :)

5. Ali Ceylan

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Malesef 48 cm kadrosu yok :).Peki ideal kullanım süresi nedir btwin triban 5'in başlangıç olarak yol bisikleti kullancısı için ?

6. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Btwin'in o modeli güzel 2-3 sene rahat kullanırsın en az memnun da kalırsın..

Berke bunu beğendi.
  7. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Boy kaç ki senin? Triban 5 de idealdir, başlangıç için işini görür. Değiştirmen gereken tek şey jantlar. İkinci elde 150-200 liraya Shimano R500 gibi bir set bulup takarsan, tadından yenmez. Üzerindeki jantlardan iş çıkmaz, belirteyim.

8. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ali, umarım hayalindeki bisikleti alırsın.
    Fakat daha almadan hafifletmek vs düşünme şimdiden.
    Bisiklet basit bir araçtır.
    Sadece bedeni gezdirmez, ruhunu da gezdirir.
    Keyif almaya bak.

9. Ali Ceylan

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    1.58 civarı boyum var.Bilginiz için teşekkürler.Ama şuan daha ekipmanları bile almadım.Şuan düz maşalı kırtasiye bisikletim var.Herhangi bir amortisörü yok.Onunla Esenler'i her hafta sonu turluyorum.Ama üstümde bir his var.Ekipmansız,yol bisikletsiz gezerken :).Ekipmanlarla 1540 lira yapıyor.Yani hepsini tamamladıktan sonra mavic aksium alabilecek durumu geleceğim.Fakat o zaman ikinci el jant setiyle tacx alacağım.Ama asıl soruma cevap gelmedi nedense :).Bisiklet aklımdan hiç çıkmıyor sorusuna.Asıl sorun orada :).

Teşekkürler.Hollanda turunuzu okudum.Harika :).İleride inşalllah bende takım arkadaşları bulursam yapmayı planlıyorum.Tekrar teşekkürler.

Soner Sarihan bunu beğendi.
  10. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bisikleti aklindan cikarmanin tek yolu en kisa zamanda bir bisiklet edinmen. Pek kullanmayan birinin bisikletini odunc alarak, alabilecegin butcene uygun bir bisiklet edinmek veya aklindaki bisikleti pazarlikla taksitle ebeveynleri ikna edip destekleriyle bir sekilde elde etmek. Bir takinti haline geldi ise bunu aklindan cikarmanin baska yolu yok! Ama bir seyi gozunde bu kadar buyutursen bazen elde ettigin zaman hayal ettigin kadar mutlu olamayabilirsin. Sabirda bir erdemdir :)

11. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bisikletin aklından çıkmayacak bir şeyi yok, imkanların doğrultusunda alırsın veya almazsın. Bu kadar dramatize etmeye gerek yok. ;) En nihayetinde zevk unsuru, olmazsa olmaz değil.

12. Ali Ceylan

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Taksitle alma seçeneğimiz anca senet ile.O yolla yol bisikleti bulmak zor.Kredi kartımız yok.Şuan 250 lira koltuk takımı,200 hala taksidi bitmeyen dershane,310 lira ablam ile benim servis param,her ay 110 liradan aşşağı gelmeyen elektrik faturası var.Bunlar bitmeden siz alır mıydınız ? Aylık gelirimiz fazla değil ama tam söylemek istemiyorum.Yani bu hallerde zor.Şimdi ne yapacağım :) ?

Ben var :).Katılacak yarışları var,dropbar gidonu var,ince lastikleri var :).Gerek yok ama etmeden duramıyorum.Bağımlılık haline gelmiş.Hatta onu da aşmış durumda.Bilmiyorum,belki bir hevestir,belki beni sporculuğa itecek bir adım olacak,belki hayatımı karartacak adım olacak :).Ancak hala çözüm bulamadım.

13. Ali Ceylan

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ya da abi bisiklet toplasam nasıl olur ?

14. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Zor olur. Yanında bilgisi ve vakti olan birisi olacak ve senin de paran olacak. Tabi sabrın da olacak. İleride yaparsın onu, şimdilik boşver.

15. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Valla durum dedigin gibiyse isin zor.
    Birincisi ben en kisa zamanda bisiklet al derken ne kadarlik bisiklet alacagini veya Triban 5 almak icin zorlanmani soylemedim. "en kisa zamanda bir bisiklet edinmen" dedim. Cok iyi, cok kotu demeden hevesini alacak en azindan gecici bir sure seni oyalayacak 2. el, 3. el, 100 TL, 200 TL 300 TL artik her ne kadarsa isini gorecegini dusundugun aklina yatan bir bisiklet olabilir. Merakliysan zaten biraz emek ve az masrafla ayaga kaldirir iyi bir bisiklete donusturursun. Ayrica sen ilk mesajlarindan birinde butcenin 1.000 TL oldugunu soylemistin. Durumunun bu sekilde oldugundan bahsetmemistin...

Bisiklet tamircilerine takil, arkadaslarindan bisikleti olan ama pek kullanmayanlar var mi arastir vb. Bu kadar istekliysen mutlaka bir cozum bulacaksin eminim. Karar verip hedef koymak, basariya ulaşmak icin ilk adim olduguna gore yapabilirsin. Cevrende yaris duzenlenen yerlere git buradakilerle tanismaya, organizasyonlarda bir sekilde gorev almaya falan calis.
    Biri elinden tutup yardimci oluverir belki kimbilir...

16. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    bisiklet hevesi senide sarmış anlaşıldı..
    kardeşim o kadar düşünmene gerek yok. güzel bir bisiklet seçmişsin, hayırlı olsun.
    müsait olduğun zaman al ve bin. güle güle kullan. fazla kafana takma. bende de olmuştu.
    hafifletme işine gelince sonradan zaten yaparsın. şimdi düşünmene gerek yok.
    hafif bisiklet için en temel öge kadro. kadrosu karbon olanlar zaten dünyanın parası. bütçene göre sonradan jant hafifletmesi yaparsın.
    şimdi kafana takma boşver. derslerinle ilgilen ve arda bir hayal et:rolleyes:

17. Ali Ceylan

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisikletim var düz maşalı,hiçbir amortisörü yok ama malesef yol bisikletinin yerini tutamıyorum.Hafta sonları 3-4 km sürüyorum ama geçmiyor şu heves :).Arkadaşlarım zaten taş çağında yaşıyor bisikleti napacan git üst baş al falan diyorlar.1000 TL Bütçeye sahibim fakat yarıyıl tatilinde borçların büyük bir bütünü bitecek.O yüzden dedim.Valla yarış bile zor oluyor organizatör nasıl olayım Esenler'de :D ? Neyse yardımınız için teşekkürler.