bisiket yardımm!!!

tugayabicim

Forum Demirbaşı
Tepki
80
arkadaşlar lütfen yardım edin.street tarzı bisiklet toplayacağım kafamda bir kaç sey var ama acele edıp yanılmak istemiyorum lütfen hangi parcaları onerırsınız elınızde varmı.lutfenn...
teşekgürler.

• Beğen
Tepkiler: ecanaksoy
Scudo

koraymalkoc

Forum Bağımlısı
Tepki
371
13-13.5-14'' kadro almalısın ilk başta.2.30 lastikler.Tek yaprak bi ayna kol.Ama orj tek yaprak olsun.Sen yapma.Yapabiliyorsan single speed.Kısa boğaz.Açılı gidon gibi şeyler.

• Beğen
Tepkiler: tugayabicim

tugayabicim

Forum Demirbaşı
Tepki
80
teşekgürler koray ama bunları biliorm aynakol olarak truvativ hussefelt 2.2 var cst 2.40 lastıkler var elımde kadro olarak ne alacagıma karar veremedım cesur arıyorum 13'' ama onuda bulabilmek zor heralde sedona x11 ın gelmesını beklıorm bıde ona bakıcam.kadro fren bogaz gıdon onerılerınızı beklıorm...
elinde ısıme yaraya bılecek kadro vs.olan varsa msn im dr.rape@hotmail.com
msnden gorusebılırız
teşekgürler...

cakhiy

Forum Demirbaşı
Tepki
200
fren disc olcaksa ben avid juicy3-5-7 öneririm bütçeni klamış hangini almak ama hepside seni tatmin eder.m boğaz olarak truvativ boğaz ve gidon alabilirsin en kısa olanından 50 mm bulabilirsen bundan yada borla serisi(bu da bütçene bağlı) al lastiklerini daha ii bir şey bul.ama bulamazsan cst idare eder maşa. maşa asli ya suntourun bir çok parçası gelcek duro alabilirsin arka arktırıcı alivio yada deore tavsiye ederim okadar yüksek parça takmana gerek yok. jantlar hmm bundan ben de daha emin deilim ama x11 üstündeki jantlar güzel dediler dj yede uygunmuş(kalın filan vb) parekende satışa yapılcakmış.(x11in bir çok parçası) bende tereddtündeyim ama bende yeni bisiklet yapcam. büyük ihtimalle x11 gibi görünüyor bütçemide ayarlamaya başladım. bence kadro x11 olabilir cesur getirtebilirsin- yada yeşilden scoot yz alabilirsin.

• Beğen

tugayabicim

Forum Demirbaşı
Tepki
80
teşekgürler cakhiy
bnım 1200 ytl butcem var ben de sının dusundugun gıbı dusunuodm
ama frenleri deore lx dusundum bılmıorm avid juicy 5 yada 7 alırım
ilgin için sagol

cakhiy

Forum Demirbaşı
Tepki
200
yaklaşık biliyorum ama söylemem pek doğru olmaz ama abartılı bir fiyatı olmıycak.

• Beğen

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
firenleri kesinlikle juicy 5 alderim 7 biraz daha pahalı paran varsa 7 al. gidon ve boğaz truvativ hussfelt işini görür. maşa argyle alabilirsin hesaplı olsun dersen suntour duro yeter. jantlar supra bh ler çok iyi fiyatlarını bilmiyorum ama güzel jantlar. jant göbeklerini alabildiğin en dayanıklısnı al bi süre sonra dağılıyo çok uğraşırsın. kadro dersen en önemlisi. voltage alabiliyorsan 2008 ler güzel onlardan alabilirsin. bende 2007 yz 3 var 2.el bölümünde konusuda var çizikleri felan hepsinin fotoğrafı var sele sele borusu furş ve kadro 325ytl ye vericem. istersen konuya bakabilirsin 4 ay kullanılmış.

• Beğen
Tepkiler: tektekerali

tugayabicim

Forum Demirbaşı
Tepki
80
teşekgürler ujur kadronu gordum cok guzel bır kadro cesur kadro getırtmeye calısıcam
ilgin için sagol...

• Beğen
Tepkiler: ujur

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
benim listeyi istemiştin dmi

-x11 veya yz0.0 yada yz0 (daha karar vermedim) bir kadro
-full shimano hone set
-alexrims jantlar ama supra d lerde çok güzel bilmiyorum..
-woodman gidon ve boğaz
-alexrims olunca tabi 2.50 lastikler de olacak :D

ufak bir tavsiye deore yle 5 le 7 le uğraşma al bi 3 bak keyfine...

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
tabi al bi 3 tak 3 de çok iyi bi firende 7 nin basınca kilitlemesi var 3-5 dekinden daha yumuşak ve bastınmı asla kaydırmaz. gerçi çoğu hidrolik bastımı kaydırmazda herneyse parana göre 3-5-7 alırsın.

• Beğen
Tepkiler: tektekerali

tugayabicim

Forum Demirbaşı
Tepki
80
karar verdım butceme en ıyı 5 uyuyo 5 alıcam teşekgürler

koraymalkoc

Forum Bağımlısı
Tepki
371
Bence 3 al çünkü 3 siyah.5 gri galiba.Aralarındaki fark bu street yapıcam diyorsun.Juicy 3 al keyfine bak.Arasında hiç bi fark yok her ikisinide test ettim.

• Beğen

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Evet, aralarında performans farkı yok, sadece J5 biraz daha haifif...
Buda fiyat farkını doğuruyor...
J3'ün siyah görüntüsü daha hoş bence de...

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
sen bilirsin ama paranı bence başka parçalar da olur ornek drop off 3 olucuğına 5 olması daha ii amortisörlerde bu fark daha rahat anlasılıyor frenlerin performans ı aynı ... bu parayı başka yerde kullanx...

cakhiy

Forum Demirbaşı
Tepki
200
frenler pek anlamam ama performansı aynı demişsiniz bende disce geçceğim için araştırma içindeyim juicy5 de 1400mm hose diyor j3 de ise850mm hose diyor bunu açarmsınız?

cakhiy

Forum Demirbaşı
Tepki
200
@cakhiy
arkaşlar bunların arasındaki farkı merak etmiştim ancak cevap alamadım:( bir bakarmsınız?

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Gözümden kaçmış...
O iki uzunluk iki fren için ayrı ölçüler değil...

Yurtdışında frenler tek satılıyor örneğin sadece ön yada sadece arka gibi...
Ön fren için verilen kablo uzunluğu 85 cm olurken arka için 140 cm veriliyor...Bunlar max uzunluklar(Büyük kadrolarada uysun diye)...

Sizin okuduğunuz yerde ayrı ayrı frenlere bakmışssınız ön-arka gibi o yüzden değişik kablo uzunlukları vermişler...Açıklaması bu;)

İyi günler...

• Beğen
Tepkiler: cakhiy