Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisanıma masraf yapmaya değer mi? Binilecek kadar olsa yeter mi?

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında hüseyin başar tarafından paylaşıldı.

1. hüseyin başar

hüseyin başar Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar, salcano ng 650 kullanıyorum, bazen eşimle sahile iniyoruz eşimle. Onun için eski bisanımı toparlamıştım, ama en son arka jant maşaya sürtmeye başladı. Bugün göbekleri söktüm temizledim, sökmüşken tartayım dedim akordundan ve genel durumundan memnun olmadığım jantlarımı tarttım 5 kg civarı geldi. Lastiklerimin de değişmesi gerekiyor. Göbekleri geri takasım bile gelmedi jantlarımı hiç beğenmiyorum.
    Şimdi sorum bu bisiklete masraf yapmaya değer mi, aşağıda fotografını ekliyorum jantsız hali 9 ,3 kg civarı. Bu ağırlık çelik kadro için nasıl? Yakın zamanda bisikleti beyaza boyadım, ilk başta çok masraf yapmak istemediğim için tamamen sökmeden boyadım, vernik de atmadım. Eğer masraf yapmaya karar verirsem tekrar boyayıp bu sefer vernik de kullanmayı düşünüyorum?bu sefer kadroyu boyarken forumdan öğrendiğim çelik macunuyla bir iki yerdeki çökükleri de düzeltirim.
    Eğer masraf yapmazsam sadece jantlarını değiştirip bu haliyle kullanıcam.
    Eger masraf yapmaya karar verirsem, maşayı değiştirmeden önce çekiş sistemini orta halli bi sisteme çevirip yavaş yavaş diğer parçalara yöneleceğim.
    Her türlü fikire açığım, bir de bisikletle uğraşmak baya hoşuma gidiyor. Bu da ng 650

Sent from my iPad using Tapatalk

2. hüseyin başar

hüseyin başar Yeni Üye

Seviye:
  3. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Eşiniz ile sahil de gezmek için düşünüyorsanız bence yeterli, yani masraf yapmanıza gerek yok diyebilirim,ki eşinizin bir şikayeti de yoksa bu şekilde kullanıma devam edilebilir.Yani zamanın bisikleti iken güzeldi herkes de vardı sağlam ve bi o kadar ağırdı :) Yani bence siz bilirsiniz eski emektar sonuçta.

4. hüseyin başar

hüseyin başar Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkürler, Eşime ng650 yi veriyorum birlikte sürerken :), asıl soru ben memnun muyum ? Aslında dediğiniz gibi çok tempolu sürmüyoruz, lastikleri asfalta daha uygun bişey yapmak istiyorum 1,75 kalınlık gibi, biraz araştırdım bugün tarttıktan sonra jantlarla beraber 14 kg, alumşnyum jant alsam 12 kilo civarına düşse yeter diye düşünüyorum, mtb için 12-13 kg kabul edilebir bence,

Sent from my iPad using Tapatalk