Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisan ZEUS XT

Konu, 'Bisan' kısmında Murat Vural tarafından paylaşıldı.

1. Murat Vural

Murat Vural Aktif Üye

Seviye:
    Bisan a grurumuza kabahat kusur bulanlar Bisan artık kaliteli bisiklet üretmiyor diyenler önce zeus ları inceleyiniz ve sonra karar veriniz.
    Bisan (genelde) bisikletlerini yapıp çoğu avrupa ülkesine ABD ihraç ediyor
    Sorarım size hangi bisiklet kadrosunda 3 kat boya gördünüz?zeus ta var
    Şuan bende mountain cat karosuna (demir) kadroya kurulu yaklaşık 450 ytl değerinde bir bisklet var ve ağırlığı 15kg
    Gelelim asılkonuya bir zeus xt arıyorum ve nereden alacağımı bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum saygılar

fatih_brs ve zeus_xt bunu beğendi.
  2. ikarus

ikarus Üye

Seviye:
    Sinan Ceylan bunu beğendi.
  3. Murat Vural

Murat Vural Aktif Üye

Seviye:
    keşke zeusla ilgili olsaydı

zeus_xt bunu beğendi.
  4. Murat Vural

Murat Vural Aktif Üye

Seviye:
    aslında benimde bir şikayetim var hatta iki tane arkadaşımın biri boztepeden inerken(karadenizliler bilir) kron un en yüksek modellerinden biri olan çin malı xc 4000 i kırdı diğeri ise xc 1000 le kaldırımdan atladı ve kadroyu kırdı efor bisiklette kadro zorlanmış diye geri yolladı

zeus_xt bunu beğendi.
  5. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşım Zeus XT modeli için İzmir Seda Bisiklet veya Doruk Bisiklete danışabilirsin. Ellerinde son bir kaç tane var.

Ben aynı kadroyu geçici olarak Bisan'dan Mustafa Abinin (Güler) tavsiyesi ile topladım. Bir kez bindikten sonra o "geçici" kararım değişti. Bu kadrolar Mosso'nun üretimi ancak bunları Mustafa Güler görüp ısmarlamış; sonra Mosso bunları üretimden maliyet sebebiyle kaldırdı. Ancak yeni Mosso kadrolar da bir o kadar kaliteli.

Selamlar.

Murat Vural ve Berkay Benli bunu beğendi.
  6. Murat Vural

Murat Vural Aktif Üye

Seviye:
    sağol kardeş

zeus_xt bunu beğendi.
  7. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Yaa kusura bakmayın, Ordu da ben 5 tana xc 4000 kadrosu var biliyorum. Ve bunlardan hiç biri Boztepe'den inerken kırılmadı. Ki kullanım amacı dışında daha önceden bir kullanım söz konusu değilse Boztepe'den inerken kırılması bana oldukça mantıksız geldi.Çünkü çok temzi bir yol. Ordu da şu an kırık tek bir xc 4000 kadrosu var o da daha önceden bisikletin kaza geçirmesi sonucu alt boruda ezikler oluştu. Daha sonra bu şekilde kullanımda bir süre sonra kadronun yer yer ezik olan atl borusu yırtılmaya başladı.

Sizin bahsettiğiniz xc 4000 hangisi?

8. Murat Vural

Murat Vural Aktif Üye

Seviye:
    bende mustafa ayhandan öğrendim onu da tanıyor musunuz<?

9. bisikletcanavari

Seviye:
    Evt kendisini tanıyorum. Fakat şuanlık kendisini tanımam veya tanımamam bişey ifade etmiyecek.

Ama öğrendiğin bilgi yanlış. Ordu'da Boztepe'den inerken kırılan xc4000 kadrosu yok. Onun dışında bırak kaldırımdan atlarken kırılmayı, Ordu sınırları içerisinde kırılan xc1000 kadrosu yok. Zaten bahsettiğin şekilllerde kron değil herhangi bir aluminyum veya maşka materyalden yapılmış bir kadronun kırılması bile mümkün değil. Yukarıdaki yazdıklarında olayı neredeyse birebir yaşamış gibi yazmışsın.Şimdi ise başkasından duyduğunu söylüyorsun. İsteyerek veya istemeyerek forumda yanlış bilgi veriyorsun. Lütfen bir dahaki sefere herhangi bir konu hakkında bişeyler yazarken araştır, gerçeklik payı olduğundan emin ol ;)

10. Erdem Atasagun

Erdem Atasagun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Bisan zeus kadro bende de mevcut ve çok memnunum. 16 inch bunlar mosso üretim hatta arkakulakçıkta küçük bir kabartma mevcut. Ağırlığını bilne varmı acaba.

11. bisikletcanavari

Seviye:
    Düzeltme büyük ihtimal kedisini tanımıyorum. İsim benzerliği olmuş olabilir.

12. Murat Vural

Murat Vural Aktif Üye

Seviye:
    birincisi ben mustafa abinin yalancısıyım nekadar doru olduğunu bilmiyorum
    2. si zeus kadrosu karbon aliminyoum karışık diye biliyorum (arka taraf karbon)
    ağırlığı tahmini me göre 1.100 1.150 civarlarındadır

zeus_xt bunu beğendi.
  13. soner69

soner69 Üye

Seviye:
    arkadaş amacın bisan zeusmu yoksa bilmediğin ve görmediğin bir ürün hakkında karalama kampanyası başlatmakmı anlamadım. eğer gerçekten kronlar hakkında doğru bilgilere ulaşmak istiyorsan orduda tek adres var orduluysan biliyosundur orası sizi gerek kron gerekse bisanınız hakkında tatmin edecek tir.

14. Murat Vural

Murat Vural Aktif Üye

Seviye:
    ben,im amacım hiçbir markaya çamur atmak deildi sadece kusursuz bir bisiklet/firmanın olmadıını göstermeye çalışmaktı

zeus_xt bunu beğendi.
  15. bisikletcanavari

Seviye:
    Evt bisan Zeus kadrolar Hybrid tasarıma sahipler. Arka çatal karbon, geri kalanı aluminyum alaşım olarak üretiliyor. ''kusursuz bir bisiklet/firmanın olamayışı'' kavramını daha gerçekçi bir örnek ile verseydin eminim amacına tam manasıyla ulaşmış olurdun ;)

Bu arada bu Bisan Zeus kadroların mazisi yanlış hatırlamıyorsam 2006 'ya dayanıyor. Küçük bir araştırma sonucu yine bir forum kullanıcısının kendi tartması sonucu 16'' Bisan Zeus kadrosunun ağırlığını 1780 gr olarka ölçmüşler.Eğer istersen özel mesaj yoluyla edindiğim bilginin linkini yollayabilirim ;) Aybars abi demiş zaten. İzmir Seda bisiklet ve Doruk bisiklette bu kadrolardan varmış. Sanırım en sağlıklı bilgiyi onlara telefon açıp kadro ağırlıklarını öğrenerek elde edebilrisin. 1.150 gr çok iddialı bir rakam.

Neyse benima asıl anlatmak istediğim çok emin olmadığın bir konuda bilgi vermen sana veya başkasına yarar sağlayacağı yere yanlış bilgi sonucu herhangi bir şekilde zarar dahi verebilir. O yüzden eğer edindiğin bilgiden emin değilsen araştırıp bilginin doğruluğundan emin ol, kesin bir sonuca varamıyorsan edindiğin bilginin kaynağını belirtmeyi unutma ;)

Bu tavsiyelerim seni rencide etme amacında değil, daha kaliteli bilgi alış-verişi yapabilmen için bi kaç tavsiye idi ;)

Konuya asıl girme sebebim Kron bisiklet odaklı değil, yanlış olduğunu düşündüğüm bir bilgiyi düzelme amacındaydı. Hakkında bilgi sahibi olduğum herhangi bir konuda da aynı olayı yaşasam tepkim yine aynı olurdu ;)

Umarım aradığın Bisan bisikletine kavuşursun ;)

16. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Enes Zeus XT arka bacakları karbon olan değil, o kadroları da bir ara Zeus diye etiketlemiş olabilirler. UL-4000 diye geçiyor o kadro.

Bizim komple alu. olan Mosso üretimi ; Bisan Zeus'lar 41 kadro olarak 1.600gr. altında diye hatılıyorum.

Bu kadrolardan hala birkaç tane var.

bisikletcanavari bunu beğendi.
  17. Genar Batur

Genar Batur Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    arkadasın dediği karbon bacaklı bisandan kullanıyorum. modelin adı ul-xc4500. ağırlığı konusuna gelirsek maalesef okadar hafif değil. bende 16.5" olanı var. 18" olanı fren pivotu ve kadru kulağı dahil 1670 gram tartmıştım. benimkide 20-30 gram daha hafiftir.
    bunun dışında konu biraz bisan kron tartışmasına gidiyor gibi gözüküyor. türkiyede son yıllarda yerli üreticilerin kaliteden uzaklaşıp ucuz(aslında malzemesine göre çok pahalı), kaliteli olmayan ve biz bisiklet severleri tatmin edemeyen bisikletler üretmesi , kron, sedona gibi yeni ve bize hitap eden markaların ortaya çıkmasına sebep olmuş. bisan bianchi gibi markalarda kaçan treni yakalamak için son bir iki senedir gerçek anlamda bisikletler üretmeye başlamışlardır. bu üretim bisanda mosso kadroları tekrar boyayarak, bianchide de whistle ve atala gibi markaları bianchi yaparak olmaktadır. bunun son ve en çarpıcı örneği whistle tonkawa artık bianchi tonkawa olmuştur. ki bu üretim işinde bisan oldukça geriden gelmektedir. senin dediğin zeus xt modelinden bırak satmayı muhtemelen bayilere bile dağıtılmamıştır. çünkü muhtemelen o bisiklet BİSAN TARAFINDAN sadece katolog için toplanmış bir bisiklettir. ama böyle bir bisiklet istiyorsan doruk bisiklette mustafa abi sana yardımcı olur. aynı kadrodan bulman diğer arkadasların dediği gibi çok zor ama karbon bacaklı bisandan doruk bisiklette var 18" boyunda. diğer boylarını da sormak lazım.
    bu arada eklemeyi unuttum. kadroların ikisinide kullandım, kullanan kişilerde tanıyorum. kadrolardan bende dahil şikayeti olan duymadım. 80mm lik amortisörle kullanıyorum. uzun dik ve engebeli dayanıklılık gerektiren tırmanışlarda bisikletin önü yerden hiç ayrılmıyor. diğer kullanan tanıdıklarında kadronun trmanışlarda oldukçaa iyi olduğunu özellikle vurguluyor. bana göre tek dezavantajı maşanın en altından şaft borusunun başladığı yere kadar ölçüsü yüksek olan amortisörlerle( yaylı axon mesela) kullanmak kadronun açılarını bozar diye düşünüyorum.
    iyi akşamlar

Cem Özyurt ve Murat Vural bunu beğendi.
  18. bisikletcanavari

Seviye:
    Düzeltme için teşekkürler Aybars abi ;)

Selam Genar,
    Aman tartışma bu yöne gitmesin :) Hiç bir zaman bu tip polemiklerin sonuca bağlandığını göremedim. O yüzden mümkün mertebe bu tip olaylardan uzak durmanın iyi olduğunu düşnüyorum.Yukarıda da belirttiğim gibi yanlış bir bilgi var onu düzeltmek istedim.Ne normal bir kaldırımdan atlarken ne de 480 m irtifadan 4.5 km lik parke taşlı bir yoldan bırakın kron veya herhangi bir markanın kadrosunun kırılmasını çok çok daha adi bir kadronun bile kırılmasının imkanı yoktur.( Son derece bariz bir fabrikasyon hata dışında) Onun dışında Ordu zaten küçük bir yer, kimin ne bisikleti var, en son ne yaptı herkes biliyor. Bu bağlamda bu şartlar altında veya bu model kadro kırılmadı bunu herkes biliyor.

Bisanın bu modeli ilk çıktığında ben de almak istemiştim. Çünkü üzerindeki ekipmana göre çok uygun fiyata satılacağı söylentisi vardı. Sonradan umulan çıkmadı...

Genar Batur bunu beğendi.
  19. Genar Batur

Genar Batur Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    dediklerinize katılıyorum. kadronun kırılması konusunda sizin dediğiniz gibi üretimde bir hata yoksa anlatılan şartlarda bir kadronun kırılması banada pek mümkün gözükmüyor.
    iyi akşamlar

20. Murat Vural

Murat Vural Aktif Üye

Seviye:
    arka taraftaki boyayı zincir aşındırınca karbon olduğu anlaşılıyor
    ayrıca piyasada 1.250 ğr lık saf aliminyum kadrolar var
    ve 2006 modelle 2008 arsında fark olabilir

zeus_xt bunu beğendi.