Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

BİSAN titreyip kendine geliyor sanırım

Konu, 'Bisan' kısmında Tuğrul Tomba tarafından paylaşıldı.

1. Tuğrul Tomba

Tuğrul Tomba Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Benim yaşıtım (76 model) ya da yakın kuşaktan olanların çocukluk hayallerini süsleyen BİSAN nihayet yeniden güzel bisikletler yapmaya başladı sanırım. Dün sitelerini inceledim ve bir İzmir'li olarak :) SMYRNA isimli modelini çok beğendim. Sanki Hollanda işi bisikletleri andırıyor. Hani derler ya: Kitap gibi... çok güzel olmuş, ellerinize sağlık. Başarılar dilerim.
    Bu da resmi:

2. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben de 9000 serisini beğendim ama bişey demek için kullanmak lazım tabi.....

Tuğrul Tomba ve Uras Cumhuriyet bunu beğendi.
  3. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Homofobik değilimdir ama bisan o isimden kaybetti hep,ülkem gerçeği napalım.

berkobrathestabber bunu beğendi.
  4. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Evet bencede kendine gelmiş bisiklet tam 20 kg:)

5. Adem Gül

Adem Gül Forum Demirbaşı

Seviye:
    Hiç unutmam komşumuz kuponla almıştı Bisan marka bir bisiklet , gözümün önünde monte etmişlerdi :D

Abdülsamed AKBULUT bunu beğendi.
  6. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Babamın ben doğmadan önce kuponla alıp koyduğu bisan ımı yaklaşık 15 yıl kullandım. (Belki çalan serseri hala kullanıyordur) Lastik ve fren pabucundan başka hiçbir şey değiştirmeden. Şuan Bisan yaygın bir ağ kursun. Güzel yol bisikletleri çıkarsın gider alırım. İsmi Bisan mış isimden kaybetmiş falan bunlar bizim milletimizin aşağılık duygusunun sonuçları. Bisan 3 kuruş 20 kg lık bisiklet üretip satsa 20 kg bisiklet satıyor olur. 5 kuruşa 10 kg lık bisiklet satsa 5 kuruşa bisiklet mi olur denir. Çok nankör milletiz çok..

EmrahTR, Volg, Okahraman ve 18 kişi daha bunu beğendi.
  7. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    [​IMG][/url][/IMG] Zamanında 15 sene kullandığım arkasına kasa ile 50 kilo palamut balığı koyup pazara götürüp sattığım benim yoldaşım can dostum...

8. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Yani el kazanacağına ülkem kazansın, yapsın güzel bisikleti alırım yani. Onlar nasıl yapıyor sa biz de yapabiliriz tabi klasik türk mantığı diye bir şey var bizi kötüleyen. Malzemeden çalmayacak ama çokta bonkör davranıp 20 kilo da olmayacak.

9. GökhanRR

GökhanRR Kıdemli Üye

Seviye:
    Qrx 9800 güzel yapmışlar fiyatı da güzel...

10. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yol bisikleti çıkarmış zaten... :cool: hem de çok guzel duruyor ama kullanılışını bilmem.... :in:

11. levent koç

levent koç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    arkadaşlar elinde şu anda göbekten vitesli bisikletleri olan biri olarak söylüyorum ki(gazelle-poınter-kettler) göbekten vitesli modeller ister alüminyum ister krom çelik olsun ister byn modeli ister erkek modeli zaten ağır olur.. yani 15-20 kg cıvarındadır.. sanırım bu bisan da göbekten vitesli... tuğrul beye katılıyorum kitap gibi bir model olmuş.. bisanın da standartları yakalamasına sevindim.. bol pedallamalar..

usame ömer ve Tuğrul Tomba bunu beğendi.
  12. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Evet çıkardığını uzun zaman önceden biliyorum. Qrx 9800 modeli çok hoşuma gidiyordu fiyatı yüksek olmasına rağmen almaya niyetlendim. Hatta önce bulabilirsem kadro setini almak istedim ama bulamayacağımı anlayınca imkanlarımı zorlayıp komple bisiklet almak için niyetlendim ama bulamadım. bir kaç bayi ile görüştüm. Bayilerin bisan bayisi olduklarından haberi yok neredeyse. Satış agı çok kötü durumda şuan. Bisiklet üretimini komple durdurmuş ve şimdi yeniden başlamış bir firma olduğu içinde bir nevi mazur gördüm bu durumu diyebiliriz. Gittiğim yerler mobilyacı motosikletçi vs yerlerdi hep. Bir iki tanesi bisikletçiydi ama yol bisikletinin ne olduğundan bihaberlerdi. Düşünün bu modeli benim için getirtirmisiniz dedim. Adamda ne firmanın dağıtım elemanının bir telefon numarası var nede firmaya ulaşabileceği bir iletişim bilgisi. Böylelikle bu sevdadan vazgeçtim diyebiliriz. Ama şu satış ve bayi ağı düzeltilir yaygınlaşırsa yol olmasa mtb yi Bisan almayı düşünürüm kesinlikle. Yol bisikletçisiyim mtb bisikletim yok. Bütçem uygun olduğu bir zamanda bulunsun diye bir mtb almayı düşünüyorum. Çok büyük ihtimalle özellikle yerli bir firmanın bisikletini alacağım.

dnz ve Emre Yönlüer bunu beğendi.
  13. Behram Belek

Behram Belek Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Göbekten vites setleri tek başına iki kilo civarında ağırlığa kadar çıkabiliyorlar. Bu tarz bisikletlerde hafiflik birinci öncelik değil hiçbir markada. Smyrna modelinin ağır olması doğal. Bisan çok fazla el değiştiren talihsiz bir marka. Yeniden piyasanın önemli bir markası olabilmek için epeyce çaba sarf etmesi gerekecek. Benim ilk bisikletim Krondu. Şimdi Sedona kullanıyorum. Şahsen yerli markaları desteklemek gerektiğini düşünenlerdenim.

Tuğrul Tomba ve Ömer KARAN bunu beğendi.
  14. Haluk Eke

Haluk Eke Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    1998 yılında aldığım Bisan - Mont Blanc modeli MTB bisikletimi, Aladağlar ve Uludağ'ın kayalık patikalarında, dere yataklarında günlerce kullandım, kaç kez düştüğümü bile hatırlamıyorum. Ne kadrosunda ne de komponentlerinde bir aksama yaşamadım; boyasının sağlamlığına hayran oldum. Sram, Diacompe, Marzocchi ve Acera komponetlerinden oluşan bisikletin ağırlığı pedalsız 13,5 - 14 kg. Şu anda Specialized Stumpjumper MTB'm olmasına rağmen, zaman zaman bu Bisan'ımı da hala kullanıyorum. Ne boyasında bir sorun var ne de paslanma gibi bir sorunu. Çok dengeli ve akıcı bir bisiklet, bana çok keyif veriyor.
    Her firma zaman zaman rekabet kaygılarıyla piyasaya kalitesi tartışılır ürünler sürebiliyor. Bu Bisan için olduğu kadar örn., Bianchi gibi italyan firmaları için de geçerli. Bu nedenle Bisan'ı çok da yermemek gerekir.

EmrahTR, tanchu ve Tuğrul Tomba bunu beğendi.
  15. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Param olsa maddi durumum yeterli olsa hiç düşünmem alırım. Sonuçta Bisan demek vatan demek. Vatan demek ev demek toprak demek yurt demek. Elin gavuruna verceğime parayı Memleketlime veririm daha iyi :)

16. GökhanRR

GökhanRR Kıdemli Üye

Seviye:
    Uçak fabrikası kurup kendi uçağımızı üretirken ırak iran ispanya gibi ülkelerden sipariş alırken kapatıp tencere tava fabrikası yaptık,kendi otomobilimizi üretirken bir anda durdurduk,Türkiye bilimsel ve teknolojik araştırma kurumu başına hayvanat bahçesi müdürü getirdik,böyle bir ortamda bisan a yüklenmek haksızlık olur efem.

17. 1dost

1dost Yazıyor...

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Bisan bitmiş diye duydum...

18. usame ömer

usame ömer Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    yönetim değişecek diye üretim yapılmamış henüz diye duydum ben de...

Tuğrul Tomba bunu beğendi.
  19. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    @Haluk Eke illa ki fotoğraf isteriz! Ne güzel gezilerdir onlar (y)

Tuğrul Tomba bunu beğendi.
  20. Quemoy

Quemoy Yeni Üye

Adı:
    Hendrik Fichna
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bende bisan calvess aldım :) kendisiyle anlaştık, yeni yol arkadaşım oldu :)

usame ömer bunu beğendi.