Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisan sorunluysa, iade etme hakkınız yok!

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında aspompa tarafından paylaşıldı.

1. aspompa

aspompa Yeni Üye

BİSAN Sağlam Bisikletimi Bozdu aspompa [30 Mayıs 2007, 09:00]
    23.04.2007 tarihinde Bisan Pragma marka bir bisiklet satın aldım. Ertesi gün ilk bakım için (kullanım kılavuzunda yazdığı gibi) Merdivenköy’deki yetkili servise götürdüm. Aslında götürdüğümde bisikletim sağlamdı, her şeyi tamdı ancak kullanma kılavuzunda ilk bakıma götürmeden kullanmayınız yazıyordu.

Bu insanlar bisikletimin kol ,ayna parçasını eğerek zarar verdiler, vites ayarlarını tamamen bozdular ve en önemlisi hiç umursamadan ters çevirip yere koydular. Ön gidonda, vites kollarında derin çizikler oluştu. Yetmezmiş gibi alt tarafı bisiklet, ne olacak diye çıkıştılar.

Kendilerinin zaten bisiklet tamircisi olmadıklarını, Bisan firmasının listeye kendi isimlerini de yazdıkları için mecburen baktıklarını söylediler. İnanın şok oldum. Akabinde durumu Bisan firmasına bir maille bildirdim.

Bisan firması durum için özür dileyerek önce vites kollarını yolladı. Ancak gelin görün ki yollanan vites kolları da çizikti. Kol ayna parçası da 1 hafta sonra geldi ama maalesef Kadıköy’de beni yönlendirdikleri servis te bu sorunu çözemedi.

Hala vites kolları çizik, hala vites ayarları bozuk ve hala zincir çatır çatır sürtüyor. Bunlara rağmen servis normal diyor! Bu durumun üzerinden 1 aydan fazla bir süre geçmesine rağmen mağduriyetim giderilmemiştir ve ben bisiklete binememekteyim.

Geçen hafta bu kusurlu ürünün değiştirilmesini veya geri iadesini talep ettim. Bana yazdığım maille alakasız bir cevap geldi, parçanızı yolluyoruz dendi.

Tekrar mail attım. O zaman eksik olmasın, vites kollarını unutmayın dedim. Ama vites kolları yine yollanmamış. Konu ile ilgili kesinlikle dönüş yapılmamıştır ve bisikletim hala arızalıdır.
    Bisiklet alırken dikkatli olmanızı tavsiye ederim arkadaşlar Saygılarımla

2. aspompa

aspompa Yeni Üye

BİSAN Bisiklet İadesine Yeşil Işık Yakmıyor aspompa [14 Haziran 2007, 09:00]
    Bisan firmasından bisiklet aldığınızda hiç kullanmamış olsanız bile iade edemezsiniz! Bisikletinizi ilk bakımda bozsalar, çizseler bile ürünü iade etme hakkınız yoktur.

26.04.2007 tarihinden bu yana servisin bozmuş olduğu sıfır bisikletle uğraşıyorum. Bisiklete binemiyorum, geri vereyim başka bisiklet alayım diyorum, ama maalesef iade talebime cevap bile gelmiyor.

Tüketici haklarına göre bir ürünü beğenmediğiniz taktirde sebep göstermeksizin iade edebilirsiniz. Bakın benim bir çok sebebim var ama sonuca ulaşamıyorum. Defalarca servise giden bisiklet yapılamıyor ve bu insanlar bisikletten anladıklarını söylüyorlar.

En son değiştireceklerini ve bisikleti servise bırakmamı söylüyorlar. Bu da müthiş çabalar sonucu gerçekleşiyor. Bisikleti 1 hafta önce bıraktım hala ses çıkmıyor.

Bugün mail atıyorum ve bana verilen cevap şu; bisikletiniz servisimiz tarafından bugün kargoya verilmiştir. Bisikletiniz fabrikamızda incelendikten sonra size gerekli bilgi verilecektir.

Bisikleti kargoya vermek demek ki 1 hafta sürüyor. (tabii gerçekten bugün verildiyse)Geri iadesini bir türlü gerçekleştiremediğim bisikletimin değişimini kabul etmek zorunda bırakıldım.

3. aspompa

aspompa Yeni Üye

BİSAN Bisiklet İle Ölümden Döndüm aspompa [25 Haziran 2007, 09:00]
    Dün akşam ölümden döndüm. Taksici iyi şoför olmasa arabanın altında kalmıştım. Allah taksiciden razı olsun.
    Bisan bilerek ve isteyerek kötü muamele yapıyor. Bisikletin vidalarını dahi sıkmadan bana verdiler, vites ayarları hala bozuk. Hesapta yeni bisiklet yolladık diyorlar.

Bugün Bisan'a yollamış olduğum maili okuyun;
    Sayın Yetkili,
    Yenisi ile değiştirilen Bisan Pragma marka bisikleti dün ** servisinden almaya gittim. Bisikletimin rengi değişik, arka ışıklandırması yok, gidonda derin çizikler var, servisin söylediğine göre vites grubu bisiklete uyum sağlamıyor. Vites ayarları yapılamıyor! (5. Kez)

En önemlisi bisikletin ilk bakım kağıdını alan servis, yani ilk bakımını yapan servis beni neredeyse öldürüyordu. Önce sele arkaya düştü. Geri döndüm, iyi sıkılmamış dedim sıktı.

Yoluma devam ettim, sele yine düştü. Artık insaf dedim, devam ettim. 10 dakika geçmeden bir taksinin altına giriyordum. Nedeni çok basit; direksiyonu sağa çevirdim direksiyon döndü ama teker dönmedi.

Daha sonra bisikleti iyice kontrol ettim, hiçbir vidası düzgün sıkılmamış. Bu mu ilk bakım, bu mu montaj?
    Acaba çok süratli giderken böyle bir tehlike atlatsaydım, ki atlatmış olur muydum yoksa ölür müydüm bilemiyorum, ne olacaktı? Firmanız bunun sorumluluğunu alabilir mi?
    Sizin ve servislerinizin bu kadar ilgisiz, bu kadar dikkatsiz olabildiğine inanmak istemiyorum. Bu bisikleti hafta sonu aynı servise geri bırakıyorum. Bisikletin iadesini gerçekleştirmenizi rica ederim. Bu maile karşılık aldığım cevap şaşırtıcı, yok artık dedirtecek derecede!
    Sözde servis bisikletin ilk bakımını yapmış, sorunsuz olarak bana teslim etmiş.Hiçbir problem olmadığını yazmışlar.Tüm mailler durmaktadır.Arkadaşlar lütfen bisiklet alacak olan arkadaşlarınızıda uyarın.

4. aspompa

aspompa Yeni Üye

25 hazirandan sonra 5 kez daha servisin yolunu tuttum ancak hala viteslerimi yapamadılar.Fren ayarlarınıda yaptırmıştım yine bozuldu.Şundan eminim servis gözümün önünde frenleri sıktı 1 hafta sonra tekrar gevşedi, kesinlikle kasıtlı yapılıyor!! Bugün ayna kol adı verilen mekanizmanın bir parçası kopru ve düştü.ZAten olacağı belliydi vitesler sürekli karışıyor takır tukur biryerlere vuruyordu.
    Arkadaşlar siz siz olun Bisiklet alacaksanız Bisan almayın.Ben bu sorumsuzluklar yüzünden bir arabanın altında kalıp ölüyordum.Bundan sonra vazifem insanları uyarmaktır.Herkese saygılarımı sunarım.Detaylı bilgi almak isteyen veya merak ettikleri birşey olan arkadaşlar arkadaşlar detaylı bilgiyi şikayet var com dan veya bisanmagduru@mynet.com adresine mail atarak alabilirler.. Onur NİŞANCI

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Onur Bey selamlar
    Öncelikle hemen hemen aynı kapıya çıkan 4 konunuzu birleştirdim. Böylelikle yürüyecek olan tartışma tek başlık altında daha sağlıklı bir şekilde ilerleyebilecek.
    Ne yazık ki "büyük"lerin bir çoğunda benzer şikayetler var. Çünkü sergilerdikleri imaj ile alakası olmayan kalitede bisikletler satıyorlar. Keşke forumumuzla daha önceden tanışmış olsaydınız, size daha erken yardımcı olabilirdik.
    Şimdi ise yapmanız gereken tüketici mahkemelerine başvurmak. [SIZE=-1]Ayrıca www.tuder.net adresinden Tüketici Derneği'ne ulaşabilir, onlardan yardım alabilirsiniz.

6. aspompa

aspompa Yeni Üye

keşke daha önce bilseydim ama maalesef başıma bu olaylar gelince araştırmaya başladım.En azından buradan insanlara fikir verebilirsem yaşadıklarımı aktarabilirsem memnun olurum.İlginize teşekkür eder iyi günler dilerim

7. okolli

okolli Aktif Üye

Seviye:
    vay beeeee !

8. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    http://www.sikayetvar.com/ burdan bisan başlığına gir.üye ol.benim adidas süper starda olan fabrika hatası bu site sayesinde yetkililerle bağlantıya geçip yenilendi.

9. mathcup

mathcup Kıdemli Üye

Seviye:
    baba çok sağol ya anlattıkların için acayip bilgilendim.zaten biraz araştırdım bisan ı kimse tavsiye etmiyor.bende inşallah önümüzdeki ay salcano city sport diye bi bisiklet alacağım.yol bisikletiyle şehir bisikleti arası karışım.gayet hoş geldi.lastikler ne kalın ne ince.ayrıca viteslerde shimano.yerli üretim bu ama baya hoşuma gitti.konuyla ne alak diyceniz haklısınız.aslında ..offf amma uzattım ha hade bays.