Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisan Mountain Cat

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında demirhan92 tarafından paylaşıldı.

1. demirhan92

demirhan92 Yeni Üye

Herkese selamlar. Kömürlükte Montain Cat varmış, bugün onu çıkarttım ve gayet sağlam olduğunu gördüm. Boyası lastikleri sağlam. Fakat ben bir kaç değişiklik yapmak istiyorum. Lastikleri ve elcikleri gibi eski olan parçaları. Yazlıkta bisikleti uzun ve düz bir yolda kullanıcam.

Lastiklerini değiştirmeme gerek var mıdır? Var ise nasıl bir lastik seçmeliyim?

Bisiklet kullanmaktan başka bir şey bilmediğimden sizlere danışmak istedim. Teşekkürler.

2. Murat Albayrak

Murat Albayrak Yeni Üye

Seviye:
    Lastikler çok eski değilse değiştirmesenizde olur yani çok kullanılmamışsa, çünkü o bisikletin orjinal lastiklerinin dişlerinin bayağı kalın olduğunu biliyorum :) Fakat eski fren sistemi üzerindeyse, kesinlikle ve kesinlikle onu değiştirin derim, orjinalinin çok kötü olduğunu biliyorum, bu değişim bile bu bisiklet için büyük bir artıdır ;)

3. demirhan92

demirhan92 Yeni Üye

fren telleri pabuçlar falan sağlam gözüküyor ama bir parçaları birleştirip sürmek lazım teller kopabilir. 1994 yılından beri pakedi içinde duruyor. ucuz yollu maşa falan takabilir miyim?

4. Murat Albayrak

Murat Albayrak Yeni Üye

Seviye:
    Pabuçlar ve tellere dışında diğer fren ekipmanlarını değiştirebilirsinizi, çünkü üzerindeki frenler çok etkisiz son gücünüzle sıkmanız gerekebilir sağlam bir fren için :) Bende geçen sene bu ürünü kullandığımdan biliyorum, onun dışında maşa sağlam ise amortisör taktırmayı düşünmediğiniz sürece değiştirmeye pek de luzüm yok bence

5. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    18 yıldır duran bir bisikletten bahsediyoruz. Sağlıklı bir sürüş için fren sisteminin tamamı, fren ve vites tel ve kablolarını değiştirmelisiniz. Lastikler 18 yılda mutlaka ömrünü bitirmiştir, yolda size sorun çıkarmaması için mutlaka değiştirin. Amortisör size kalmış değiştirebilirsiniz ama uyumlu maşalar giriş seviyesinde vasat bir maşa olacağından değişime deymeyebilir. Öncelikle yukarıda yazdıklarımı düşünün, sonra binip test ederek değişim planlarsınız.

6. demirhan92

demirhan92 Yeni Üye

Fren ve vites telleri ve pabuçları değiştiricem. Lastiklerde bir sıkıntı yok gibi gözüküyor ama bugün onlarıda deniyeceğim. Tolga Günsezer dediğiniz deymeyecekse almamın bir anlamı yok. Cevap veren arkadaşlara teşekkürler.

7. İsa Öcel

İsa Öcel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    demirhan foto atabilirmisin , ben o bisikletlerin sıfır halini hiç göremedim merak ediyorum :)

8. demirhan92

demirhan92 Yeni Üye

yarın fotoğraf çekip koyarım. lastikleri çıkarttım o haliyle bir fotoğraf ekleyebilirim.

9. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Gazeteden kuponla almıştım ben de lacivert..Ne binmiştik be tiheey..O bisiklete üstünde sabit maşa varsa amortisör takmayın.Lastik ve fren sistemini yenileyin,mis gibi tur atarsınız.Kadrosu oldukça sağlam kadroydu.

10. Samet06

Samet06 Üye

Seviye:
    Bence lastikler saglamdır fren sistemi hatırladıgım kadrıyla terazi frendi.Çok kötü o frenler bence asırıya kaçmadan frenleri v fren sistemi ile değiştirin teller ve kablolarda komple değiştimi gayet binilebilir bi bisiklet sahibi olursunuz.

11. demirhan92

demirhan92 Yeni Üye

istanbul da merterde oturuyorum. nerden alabilirim nerde yaptırabilirim bu v freni? ne kadara mal olur? birde vites kollarının içndeki yağ reçine gibi olmuş. bunları temizlesem olur mu yoksa bunlarıda değiştirmeli miyim?

12. demirhan92

demirhan92 Yeni Üye

İsa Öcel bunu beğendi.
  13. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Vay be zamanında ne sükse yapmıştı Türkiye Gazetesiyle herkes almıştı kupon biriktire biriktire..Hey gidi günler :)

14. Serkan.Ç.

Serkan.Ç. Team Sky

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ben bi ay önce bianchi leopartı çıkardım bodrumdam fren ve vites telleri ve lastikleri değiştirdim mis gibi de oldu

15. Samet06

Samet06 Üye

Seviye:
    kolları komple dagıt sil tekrar topla kablo ve teller zaten değişecek v fren olarakda http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-sifir-shimano-v-fren-cift-81764655/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...en-ayaklari-takim-bedava-kargo-33762708/detay

her bisikletcide bulursun fren ayaklarını.

16. demirhan92

demirhan92 Yeni Üye

17. İsa Öcel

İsa Öcel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    demirhan ucuz yoluu tektro v fren öneririm san. bu fren setinin markasını bilmiyorum ama kötü gözükmiyor. idare eder iye düşünüyorum doğru ayarlandıktan sonra

18. demirhan92

demirhan92 Yeni Üye

şu ayı bir atlatayım vites kolları fren kollarını ve frenleri değiştirmek istiyorum. kendi telli frenleri beni idare eder mi acaba 3 4 kullanım için?

19. İsa Öcel

İsa Öcel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bence bir telleri yağla, idare eder neden etmesin bir deforme yoksa fren tellerinde.

20. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    demirhan92 kardeşim, sana lastikler idare eder değiştirme diyen arkadaşları anlamakta güçlük çekiyorum. 18 sene içinde lastikler işlevini mutlaka kaybetmiştir. Sen en iyi fren sistemini de taksan lastiklerin kadar performans alırsın. Seni yola iki parmak temas eden lastiklerin bağlıyor. Maddi sıkıntıların olabilir ama en kısa zamanda fren sistemi ve özellikle lastiklerini yenilemeni tavsiye ederim.