Bİsan forma

OnurCalp

Daimi Üye
Tepki
22
Antrenmanlarda ve yarışlarda gıyebılecegım bısan forması arıyorum alt ust takım ıstıyorum..bedenı m olabılır.. olanınınz varmı saygılar...

Scudo

Servan

Daimi Üye
Tepki
45
niye bisan forması arıyonuz ki bisan size para mı verio?
yoksa fransa turunu falan mı kazandı bisan takımı?
ama illa istiyom diyosan bende mavi beyaz bi bisan üst var. sana veriim onur. para da istemez.
ben iki sene kadar mustafa gülerle idman yapmıştım lisansımda da bisan spor kulübü yazdığı için bisan forması giymem gerekiyodu. ordan kalma bişey...

Servan

Daimi Üye
Tepki
45
yalnız resimdeki yeni formadan diil mavi beyaz bi forma önünde düz bisan yazıo

kıçına da benimki gibi mavi beyaza uyumlu bi tayt geçirdin mi takım olur...

(link)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
OnurCalp eğer ki lisansın Bisan klübünden değilse bu forma ile yarışlara katılamazsın.

Servan

Daimi Üye
Tepki
45
yani arkadaşlar bisan çok üst düzey yol yarış veya mtb kadrolar yapar veya takımı avrupada ortalığı kasıp kavurur; zevkle kadronda ve formanda yazısını taşırsın... ama ne doğru düzgün bi kadrosu var ne de mustafa'dan sonra bi başarısı...

mesela yukardaki fotoda mustafa'nın altındaki kadro deda ama bisan takımı için italya'da bisanmış gibi boyandı.
ben şu anda o kadroyu kullanıyorum. kadro çok iyi ama bisan'ın reklamını yapıyo olmak istemezdim doğrusu.

bu söylediğim bisana özgü bişey diil yanlış anlaşılmasın. Türkiye'de satışı yapılan hiçbir markanın ücretsiz reklam panosu olmak istemem.

OnurCalp

Daimi Üye
Tepki
22
Merhaba ;
bısana kastım yok yol bısıkletımın markası bısan ve rengı mavı beyaz antrenman yaparken guzel gozukmek ıstıyorum kı buda benı bısıkletıme konsantıre edıyor.Yarıslarda forma konusuna gelınce bısan takımına gırebılırım suan ama trıathlon yaptıgım ıcın gırmek ıstemıyorum..madem ılle takımda olunca gırmek gerek bende antrenmanlarımda zevk ıle gıyerım..
Bu arada servan forma ıcın tesekkur ederım . Nasıl temın edebılırsın ?

Servan

Daimi Üye
Tepki
45
heves etmek güzel bişey onurcum. ben de bu spora 97'de pantani'ye heveslenerek başlamıştım. gittim onunkine benzeyen bi bisiklet ve forma aldım. kafama onunki gibi bi bandana taktım. ve o günden bu yana hayatta en mutlu olduğum yer bisikletimin üstü. ne kadın ne şarap ne başka bişey...:)
halen kız arkadaşım çekemiyo bisikletimi. "ona gösterdiğin ilginin onda birini bana göstermiyosun!" diyo. napiim öyle... yapacak bişey yok...

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

ksk de oturuyosan bana yakınsın ben de egekentte, çiğli tarafında oturuyorum. idmana çıktığımda bırakırım formayı sana. salı-cuma arası olabilir mesela.
0 555 734 32 61

spokesman

Forum Demirbaşı
Tepki
399
@HaliliOzturk

Sevgili Halil,

Cahilliğimi mazur gör ama bu nerede yazıyor.Çünkü yarışlarda birçok sporcu yabancı takımların formasıyla yarışabiliyor.

Açıklarsan sevinirim.

Teşekkürler,
Mustafa Dinç

spokesman

Forum Demirbaşı
Tepki
399
@OnurCalp

Sevgili Onur,

Seda bisiklette bulabileceğini yada Bülent beyin yardımcı olabileceğini düşünüyorum.Bir uğra istersen

OnurCalp

Daimi Üye
Tepki
22
İlgin için tesekkurler , fakat bulent abı de kendıme uygun forma yok.Her gun oradayım neredeyse :) ne olup ne olmadıgını bılıyorum tekrar tesekkurler

OnurCalp

Daimi Üye
Tepki
22
Servan abı dedıgın gıbı heves etmek cok guzel bır sey bende bısıklete ılk mtb ıle basladıgımda hep pompamı falan yanımda tasır hatta ksk bostanlı arasına bıle gıyınerek gıder gelırdım :)ama artık o devırı astım ve cok uzak gelıyor gıbı ben sadece bısıkletımın uzerınde guzel gozukmek ıstıyorum bılmıyorum needen ama bu benı motive idiyor heralde.bende ksk de otuuruyorum gorusebılırız antrenmanlara hangı saatler arasında cıkıyorsun ?

Servan

Daimi Üye
Tepki
45
genelde 9-12 arası idman yapıyorum bazen sabahları işim olursa öğleden sonra çıkıyorum. salı veya çarşamba görüşürüz. bana pazartesi akşamı hatırlat bi mesaj çekersin netleştiririz.

OnurCalp

Daimi Üye
Tepki
22
tamam.saat 5 gıbı cıkıyorsan alabılırıyım dıycektım benden sonra cıkıormussun.fakat benım 8:30 dan 5 e kadar okulum oluyor o gunlerde.benım no : 05373821717 msn : triathlet_onur@hotmail.com

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@spokesman

Evet Mustafa abi bu konuda haklısın, yabancı takım formaları ile yarışan çok sayıda sporcu var.
Ancak geçen yıl bu başımıza geldi, UCI hakemi gelip bir kaç arkadaşımızı uyardı formalarını değiştirmeleri konusunda. Daha sonra federasyondan bir kaç yetkilinin durumu izahı ile UCI hakemini ikna ettiler. Ancak asıl yapılması gereken prosedür formaların kullanılmamasıydı. O nedenle işi baştan sıkı tutmak lazım. Her zaman UCI hakemini ikna edemeyebiliriz.

Fatih Ertörün

Forum Bağımlısı
Tepki
1.064
Bizim yol bisikleti yarışlarında kesin bir kural vardır mesela takımın haricinde kesinlikle başka yerli-yabancı kulübün formasıyla koşamassın .Her yarıştan önce illere çekilen yarışla ilgili yazıda da bu geçmektedir."Sporcular sadece bağlı oldukları kulübün formasını giyecektir." diye.

Servan

Daimi Üye
Tepki
45
ferdi koşanlar herhangi bir forma giyebiliyor. ister yabancı bi takımın formasını giy ister cinsel organının resmini bastır formana... o da burdaki yarışlar uci kategorisine girmediği için bir çeşit göz yumma. yol yarışlarında kategoriye giren tek yarış cumhurbaşkanlığı kupası bildiğim kadarıyla... 2.2... onda da ferdi koşamıyosun zaten.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Hatırlatma: Türkiye'deki MTB yarışlarının tamamı (Federasyonca düzenlenen) UCI takviminde olan yarışlar.

spokesman

Forum Demirbaşı
Tepki
399
@HaliliOzturk

Böyle bir yazılı kural olduğunu bilmiyordum. Aydınlattığın için teşekkürler.
UCI hakemleri Türkiye'deki yarışlarda bu kuralı uygulamak isterlerse heralde 15-20 kişi start alır. Türkiyede tescilli SCOTT takımının kullandığı formayı onlarca sporcu giyiyor. Diğerlerinide üzerine eklersek dediğim gibi çok az sayıda sporcu kural dahilinde olacaklar. Şahsi fikrim; bireysel katılan sporcular için bu uygulamanın çok da doğru olmadığı.

Saygı ve Sevgilerimle,
Mustafa Dinç

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Arkadaşlar atladığınız bir nokta daha var; forma da sezon başında tescil ediliyor. Başkaları giyemesin diye.

Yoksa üzerinde marka var diye yarışa giremeyeceksek yandık.

Yanlız yurtdışı yarışlarda reklam ve forma konusuna çok dikkat ediliyor. Mesela benim arkadaşım Sue Thomas, İngiltere'de sponsorsuz yarışırken üzerinde hiç bir yazı bile olmayan forma ve tayt giyiyordu.