Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisan fokker

Konu, 'Trakya Bölgesi' kısmında uğur kocaağa tarafından paylaşıldı.

1. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhabalar ben k.eli - babaeski ilç.esinden uğur. benim elimde şu an bisan fokker ile eski bir beldeyama newage var. ikiside işe yaramaz ama şimdilik onlarla idare etmem gerekiyor... sizce bisan fokker mı daha verimli olur uzun yolda yoksa beldeyama newage mi ? beldeyama olan çamurluklu ve daha ağır ama asfaltta çok daha rahat ve az yoruyor. Rokker ise sert selesi ve sağından solundan çıkan gacırt gucurt seleriyle başımı ağrıtıyor.... siz olsanız hangisini bakıma alırdınız. dediğim gibi şimdilik sadece iki alternatifim var ikisinden birini sağlamlaştırıp bi süre yola devam etmem gerekiyor. teşekkürler...

2. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    bisikletlerin fotoğraflarını koyarsan daha anlaşılır olur..

3. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
  4. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    http://www.sahibinden.com/index.php?a=1014&b=13665635
    buda newage bendeki çamurluğu arkalığı olan modeli. dinamosu ve ışığı halen çalışıyor. 11 yıllık...vitesleri shimano dişlileri ve zinciri pas tutmuş ama tıkır tıkır çalışıyor. Bisan Fokker 2 yıllık olmasına daha az ve daha nazik kullanılmış olmasına ragmen daha berbat durumda. bunlardan birini ben tamir ettirmeyi düşünüyorum. ikisi arasında karar kılamadım bir türlü...

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Ben olsam NewAge'i toplardim. En azindan amortisör görünümlü yaylari yok, bosuna agirlik tasimamis olursun. Gezilerde, uzun yollarda seni hem yormaz, hem de yaylanarak verimliligini düsürmez.

Fakat, iki bisiklet de celik kadrolu. O nedenle paslanma riskleri var, Beldeyama eger 11 yildir yatiyorsa cürümeler baslamis olabilir, onlari iyi gözden gecirmelisin. Ayrica iyi görünseler bile ic-dis lastikleri degistirmen gerekir. 11 sene de onlar coktan özelliklerini yitirmistir.

Son olarak, Beldeyama'nin Bisan'dan hafif oldugunu düsünüyorum, sen "Bisan daha hafif" demissin ancak arkalik dedigin bagaji falan bir söküp, iki bisikletin de ciplak halini bir karsilastirmani öneririm.

uğur kocaağa bunu beğendi.
  6. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    aslında newage de kullanılabilir durumda ama lastiklerin değişmesi gerek ve bir çok tarafında palanmalar oluşmuş. Ve masrafı daha fazla göründüğü için şimdilik tercihim bisandan yana ama zamanla newageyi toplayabilir yada daha iyi bir bisiklet alabilirim... Şimdilik kararım daha az masrafı olduğu için bisan fokkerdan yana...

7. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:

Kafam karisti ama sen öyle diyorsan öyledir.

8. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    bence de newage'i topla çünkü o beldeyamalar diğer bisikletlere göre hafifti diye hatırlıyorum(bende de beldeyama active vardı). bisan fokker çift amortisörlüğü olduğu için sana yollarda eziyet etmekten başka hiç bi işe yaramaz. bana kalırsa iki bisikletin en güzel parçalarını bi araya getir beldeyamaya tak, sonra para durumun müsait oldukça yenilerini alıp bisikleti adam edersin..

9. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    aynen benimde kafam karıştı ... ikiside gerçekten işe yaramaz ama şimdi yanisini toplayacak yada satın alacak kadar bütçeyi zorlayamam. ve bugün emektarla bir antrenman turu yapınca fikirlerimi tekrar gözden geçirmem gerektiğini anladım... çamurlukları çelik onları söküp plastik almayı düşünüyorum. fokker 2 yıllık berbat derken yani vitesleri frenleri dişlileri bitmek üzere oda ayrı bi masraf. yani gövde sağlam... neyse fotolarını koysam daha iyi olacak...

10. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Umut AL bunu beğendi.
  11. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Fokker kardeşimle ortak kullnıyorum o yoksa şimdiye kadar parçalardım onu:) ama diğeri 11 yıllık eski bisikletim. sanırım biraz elimi cebime atmam gerekecek onu sağlam etmek için ama başka alternatifim yok şu an...:) ikisininde Fotoğrafını çekip ekledim.. Birde siz bakın daha iyi anlarsınız...

12. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Malesef Bisan Fokker la Devam Etme Kararı aldım... En azından Maddi Durumum Düzelene kadar... Daha donra yeni Bir tane toplayamayı düşünüyorum... Yorucu bir bisiklet ve uzun yola şu an çıkmadığım için işimi görür diye düşünüyorum. Ama selesini değiştirecem gerçekten çok yorucu...

13. Recep Volkan ÇETİNCEVİZ

Recep Volkan ÇETİNCEVİZ Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Selamlar bendede Bisan "MOUNTAİN CAT" var hemen hemen senin durumun gibi benim durumda nasıl toplasam etsem fln dedim kimse danışdıysam yenisini al daha iyi dediler ondan toplama işim 2 ci planda kaldı jant takımı ve birde furç takımı lazım almasına alırım ama onunla uğraşana kadar yeni bişi beni daha çok tadmin edicekdir 500 civarında para bulabiliyosan burdan veya sizin ordan bir tane düzgün bişi almış olursun ileride sıkıntı çekmeden uzun ömürlü bir bisikletin olur
    e tabi bunlar olmadı bencede newage yi topla amortisörler uzun yolda yorar bence Anıl'a katılıyorum İnş. ileride hayalindeki gibi bisiklete sahip olursun

uğur kocaağa ve Anıl Kuşaksız bunu beğendi.
  14. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    fikirleriniz için teşekkürler. şimdilik bisanla yola devam . Yorucu ama zaten uzun yola çıkabileceğim bir durum şu an için yok. Bulunduğum bölgede bisikletçi de yok zaten...:) ileride iyi birşeyler almak en mantıklısı. Newageye bakıyorum 200 lira masrafı var. 200 lira kenarda dursun 500-600 olunca daha düzgün niişeyler bakıcam. O zamana kadar Bisanla yaylanmaya, pedallamaya devam:)