Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisan Atlasımı Modifiye Etmek İstiyorum

Konu, 'Bisan' kısmında Levent ÖNDER tarafından paylaşıldı.

1. Levent ÖNDER

Levent ÖNDER Aktif Üye

Adı:
    Levent ÖNDER
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Arkadaşlar, forumda henüz yeniyim. Umarım doğru yerdeyimdir.

Bir Bisan Atlas dağ bisikletim var. Daha iyi bir bisiklet alana kadar kullanmak üzere, parçalarını (jantlar, lastikler, frenler, vites sistemi, sele v.s.) değiştirerek yenilemek istiyorum. Bana neler önerebilirsiniz? Fotoğraflarını aşağıya ekliyorum. İlginize şimdiden teşekkürler...

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

2. RAHMİ

RAHMİ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Aslında sıfır bisiklet almak daha da ucuz olabilir. 500-600 liraya çok güzel bisikletler var. Ama yine de bisikleti değiştiremem diyorsan öncelikle arka vites attırıcıyı, sonra vites kollarını, v-frenin sisteminin tamamını değiştirsen güzel olur diye düşünüyorum. Fakat 18 vites az diyorsan da ona yapacak birşey yok. Var aslında da yenisini alman daha uygun olur. Sonradan yaptırdığında çok pahalı oluyor. Sen yine düşün ama benim öncelikli tavsiyem bisikleti çok kullanacaksan yeni birşey alman..

Levent ÖNDER bunu beğendi.
  3. Levent ÖNDER

Levent ÖNDER Aktif Üye

Adı:
    Levent ÖNDER
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Tavsiye etttiğiniz 500-600 liralık bisikletlere birkaç örnek verebilir misiniz?
    Bir de V fren yerine disk fren taktırabilir miyim? Olabiliyorsa böyle bir şey, bunu yapmamı tavsiye eder misiniz?
    Bir soru daha: Bisikletimin vites sayısını arttırmam mümkün müdür? Eğer mümkünse nasıl yaparım?
    Yeni bir bisiklet almam mümkün tabi ama açıkçası Atlas'ımı çok seviyorum ve en azından bir-iki sene daha kullanmak ve acemiliğimi onunla atmak istiyorum. :)
    Tekrar teşekkürler...

4. Levent ÖNDER

Levent ÖNDER Aktif Üye

Adı:
    Levent ÖNDER
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Diğer arkadaşların da önerilerini bekliyorum...

5. Emre Yıldız

Emre Yıldız Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Şuan k bisanın tahminimce disk uyumlu değildir ondan dolayı disk taktırmazssın ama inana taktıracağın disk çok kalıteli olmadıktan sonra boş masraf oluyor.Açıkçası ben dısk frenın v-frenden farkını daha göremedım.Millet yok efendım çamurda,suda durmuyor dıyor ama bende daha hıc sorun çıkmadı bısıkletı de süreklı dağda kullanırım.Tavsiyem V frenı tercih edeip fren pabuçlarını BARADİNE taktırmandır.biraz fazla uzattım ama sen en iyisi Sedona Borlaya bak!!

Levent ÖNDER bunu beğendi.
  6. Levent ÖNDER

Levent ÖNDER Aktif Üye

Adı:
    Levent ÖNDER
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Görüşlerin için teşekkür ederim. Tavsiyelerini dikkate alacağım. Sedona Borla'yı inceledim, gerçekten çok hoşuma gitti. Sedona 711 V ve Kron XC 1000'le birlikte yazdım bi kenara. :)
    Hayırlısı bakalım. ;)

7. MehmetÇulha

MehmetÇulha Aktif Üye

Seviye:
    salcano igman ı öneririm :D

Levent ÖNDER ve İlker Özdemir bunu beğendi.