Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisan atlas'ımı adam edeceğim

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında picigeto tarafından paylaşıldı.

1. picigeto

picigeto Yeni Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar, böyle faydalı bir forumu hazırlayan ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum öncelikle,

97 ya da 98 yılında almış olduğum bisan atlas bisikletim var ve kötü durumda, eski günlerin anısına bisikletimi adam etmeye karar verdim, belki astarı yüzünden pahalı olacak ama değeceğinden eminim.

bisikletimin sağlam olan kısımları biraz paslanmış olsa da kadro, gidon, jant ve jant telleri... geri kalan parçaları; ön-arka vites ve vites kolları, aynakol, ruble ve frenleri yenileyeceğim.. bu noktada neler yapabilirim.

shimano acera ya da shimano alivio parçalarını kullanmayı düşünüyorum ama orijinalinde altı çarklı olan rubleyi değiştirip sekiz çarklı ruble takarsam sıkıntı yaşar mıyım, sığmama durumu olabilir mi? başka önerebileceğiniz ve fiyat/performans açısından iyi olan modeller var mı?

bir de kadronun paslanmış ve matali dökülmüş yerlerini boyamak istiyorum, neyle boyayabilirim.

tavsiyeleriniz için teşekkürler.

2. picigeto

picigeto Yeni Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    arkadaşlar en azından suna cevap verin; sekizli ruble takabilir miyim ben bisikletime, eskisi altılıydı, bi sıkıntı olur mu.

3. Bulunmaz

Bulunmaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arka hazneyi değiştirirsen, 9'lu rubleyi takabilirsin sanıyorum..:)

picigeto ve sgtalper bunu beğendi.
  4. sgtalper

sgtalper Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    picigeto aman ilk önce kadronun her tarafını elle ve gözle tüm kaynak yerlerini kontrol et muhtemel bir çatlak çok kötü şeylere sebep olabilir birde bu upgrade işlemine ne kadar harcama yapmayı planlıyorsunuz yeni çıkan markalar da uygun fiyatlar var onlara da bir bakmanızı tavsiye ederim teşekkürler

picigeto bunu beğendi.
  5. picigeto

picigeto Yeni Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    kadroda çatlak yok ama bazı yerlerin üzerindeki kaplama dökülmüş ve pas tutmuş, oraları zımpara yapıp yeniden boyayacağım, bisikletim için iki yüz lirayı gözden çıkardım.viteslerin kesin değişmesi gerekiyor üzerindeki orijinal vites shiamo idi dedem bi kere tamire götürmüş, bisikletçi onu çıkarıp star marka bi aktarıcı takmış ne olduğu belli deil.. bununla beraber vites kolları ve zincir de değişecek ve tabi ruble... aynakol iş görür ama üzerindeki koruması kırıldı, belki onu temin edebilisem değiştirmeme gerek kalmaz, frenlerim de idare eder sadece fren telleri ve kablo değişecek son olarak ön ve arka göbeği değiştirmeyi düşünüyorum, hazır göbek sökülmüşken jant tellerini de değiştirebilirim zaten cok birşey tutmuyor. yardımlarınız için teşekkürler.

6. Nevzat KÖSEOĞLU

Nevzat KÖSEOĞLU Onursal Üye

Seviye:
    yaparsın şoyle olur sekızlı dıslı takarsın ancak arka gobegını degısmen lazım+sonra 8 dişliye uygun zincir alman lazım+ve son olarak vıtes kollarını degıstırmen lazım

picigeto bunu beğendi.