Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisan A Dikkat!

Konu, 'Bisan' kısmında guneeymurat tarafından paylaşıldı.

1. guneeymurat

guneeymurat Aktif Üye

Seviye:
    Yıllar sonra keyifle (sigarayı bırakmamın ) hediyesi de olarak birbisiklet aldım kendime bisan aregon xt ve sorunlar peşimi bırakmadı sonunda söke taka bayaa masrafla eh işte binilebilir hal aldı

1_ bisan yöneticileri yada firma yetkilisi kimse bir bisikleti piyasaya sokmadan 1gün kullanmalı ...!

2_insanlar bir telefona 700 =800 ytl verirken bisiklete vermeye çekinmemeli bence 1000 ytl civarında forumda çok iyi markalar var

SONUÇ ÖLARAK AYNI HATAYA DÜŞMEMENİZ DİLEĞİYLE

SAYGILAR.:)

2. murattaner

murattaner Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bianchi-Bisan,al birini vur ötekine.

3. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    Not düşelim TR de isim hakkı satın alınarak üretilmiş Bianchi lerden bahsediyoruz...

Diğer bianchilere kimsenin bir sözü yok ;)

Sadece bilinçli kullanıcı olup biraz araştırma çok iyi sonuçlar getirecektir
    Geotech Sedona Kron gibi uygun fiyatlı markalar en iyi başlangıçların seçimleri...
    sadece başlangıç değil Prof düzeyde de birsürü modellerinin olduğunu da unutmayın ;)

4. tolga_bali

tolga_bali Aktif Üye

Seviye:
    Bisan firmasının ürettiği profesyonel bisikletlerde var. ben xc ve yol bisikletş olarak bisan ı tercih ettim. seçimlerimden de son derece mennunum. fiyat performans orani gayet iyi.

usame ömer, emre563, coffee ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  5. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    seni yol bisikletinde trek 6.9 proya ve xcde scott scale ltd'ye binmeye davet ediyorum bakalım bisan hala iyi oluyormu.

bisanı tercih ettim derken trek,amoeba,kron,sedona,GİANT,SCOTT,cannondale ve daha bunun gibi kendini yarış dünyasında kanıtlamış markaların olduğunu biliyormuydun yoksa sadece bianchi(tr),bisan,ümit,beldeyama gibi fason bisiklet firmalarını biliyorsun ???

Mücahit Kıvrak bunu beğendi.
  6. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    bu bir arz talep meselesidir, defalarca forumda benzeri içeriklerle mesajlar yer almıştır. arz talep dengesinin oluşmasında da fiyat performans oranı etkili olmalıdır. ancak fiyat performans oranı karşılaştırması yapılmadan bisiklet alınması yada bisiklet hakkında yeterince bilgiye sahip olunmadan bisiklet alınması da doğal olarak arz talep dengesinin fiyat/performans oranı makul olmayan ürünlerin çeşitli piyasa faktörleri nedeni ile talep görmesi yada talep edilmemesi sonucu doğurmaktadır.

çeşitli markalar için, yada gurkankas'ın ifadesi ile fason bisiklet markaları hakkında "kötü" ifadesini kullanmak kolaydır, ancak bu durum orada verilen emeğe haksızlık ve saygısızlık olur. bazı markaların ürünleri için bu ifade yerine fiyat/performans oranı kavramının kullanılması daha kabul edilebilir olacaktır.

anlattıklarımı daha kolay ifade etmek adına:
    eğer bisan'ın yol bisikleti fiyatına trek 6.9 pro var ise ben de alayım, yada bisanın mtb modelleri fiyatına scott scale ltd var ise sana da hediye edeyim..

7. tuninger_haa

tuninger_haa Bisikletkolik

Seviye:
    ben malesef buraya uyarı koymanın bır yararı olacagını dusunmuyorum cunku sonucta buraya gırenlerın cok buyuk bır kısmının bısıkletı vardır
    ama keske dedıgınız gıbı bır yolu olsa da bian. ye karsı bırsey yapabılsek :) (Turk yapımı bıa. :D)

8. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:

Arkadaşlar Bisan fabrikalarında profesyönel olarak üretilen bisikletlerden biraz habersiz galiba. Bahsettiğim bisikletler karbon malzeme ve dura-ace sınıfından parçalar da içermekte. Tolga Bali'nin 1-2 yıl kadar önce Bisan fabrikasına yaptığı ziyaretini bisikletle ilgili başka bir sitede, fotoğraflarıyla birlikte inceleme fırsatım olmuştu. Bisan'ı sadece satışa sunulan hi-ten bisikletleriyle anmak biraz yersiz kaçar, nitekim.

9. tuninger_haa

tuninger_haa Bisikletkolik

Seviye:
    bundan haberım yoktu ' Bisan'ı sadece satışa sunulan hi-ten bisikletleriyle anmak biraz yersiz kaçar' haklısınız
    Ancak soyle bırsey var benım gıbı (alt ve orta sevıyedekı kullanıcılar ıcın) bunun bır onemı yok yani :
    mesela bisanın al. kadro bisikletı 468 ytl(COMMAGEN) iken sedona borla 300 kusur bırseydı. bunlar arasındakı kalıte farkının da cok oldugunu sanmıyorum :)

Burak Özen bunu beğendi.
  10. tolga_bali

tolga_bali Aktif Üye

Seviye:
    Sevgili arkadaşlar. Türkiyede daha düne kadar pek çok profesyonel yarışçı arkadaşımızın bisikletleri siparişle bisana yaptırılıyordu.

ayrıca ülkemizde yan kuruluş olarak satılan pek çok markanın (örneğin Mosso) ilk getiricisi bisandır.

binecek bisiklet bulamazken insanlara art serisine marzucchi maşa takarak sunanda bisandı. bunları bilerek konuşalım.

bisan hayatta kalmak için piyasanın istediği ucuz bisikleti satmak zorunda tıpki bianchi ve diğer firmaların yaptığı gibi. ama bunun yanında pro üretimden vazgeçmediğini de bilmek zorundasınız.

ben bisanda çalışmıyorum bisanla da hiç bir bağım yok. markayı savunmak gibi bir amacımda yok. bunuda iletmek isterim.

ayrıca yaş oldu 31 g_t göbek aldı yürüdü. bu saaten sonra canondale olmuş lite speed olmuş ne fark eder.

11. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    En iyi bisiklet sahib olduğun bisiklettir. Bu tip başlık ve aynı konular defalarca yazıldığı, tartışıldığı için başka birşey yazma gereği duymuyorum.

12. murattaner

murattaner Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bisan benim çocukluğumda piyasadaki en iyi bisikletlerden biri idi.Hatta Peugeot bisikletleride onlar getiriyorlardı fakat firma İhlas Holding'e geçtikten sonra eski süksesini kaybettiğini düşünüyorum.Firmanın ayakta kalmak için "adi" bisiklet üretmesi gerektiğini düşünmek ne kadar doğru.Kaliteli üretenler nasıl ayakta kalıyor?Sende kaliteli üret yedi düvele ihraç et.Bizlerde bilumum yabancı markaya muhtac olmayız.Bence firmalar sebep ne olursa olsun hiçbir zaman kaliteden ödün vermemeli.Ucuza alınan Bisan'ların,Bianchi'lerin kadrolarına,komponentlerine bakılırsa bize ne kadar pahalıya geldiğini küçük bir hesapla anlayabiliriz.Belki sipariş üzerine çok güzel bisikletler yapıyor olabilirler ama bu kaliteyi genele yaymadıkları sürece o birkaç bisiklet sadece ve sadece kaliteli bisiklette üretebildiklerini,bu teknolojiye sahip olduklarını gösterir fakat bunun ne bana,ne size nede yurdumuza bir faydası var.Üretebildikleri ama üretmedikleri bisikletler için gururmu duymalıyız?Ben almayayım.

neyzencan bunu beğendi.
  13. guneeymurat

guneeymurat Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşım yazdıklarını bizde iyi kötü biliyoruz ama 400 lira bir bisiklete verdiğinde ve yakın fiyatlara çok iyi alternatifler görünce canınız sıkılıyor + yaş ile kullanılan bisiklet kalitesi arasındaki alakayı kuramadım TERSİNE ilerki yaşlarda o göbekle kalite bisiklet işe yarar selamlar ...

14. tolga_bali

tolga_bali Aktif Üye

Seviye:
    70 milyonluk bir ülkede yaşıyoruz. bu ülkede insanlar için ne yazıkki aldığı ürünün kalitesi değil fiyatı önemli. yoksa elime aldığım herşeyde çin malı yazmazdı.

2003-2004 yılında üretilen road star bisikletler satılmadi. satıcılar teslim aldıkları bisikletleri ya iade ettiler yada zararına sattılar. neden biliyormusunuz. o dönemdeki bisikletlere nexave ve veya nexus fren ve vites ekipmanları takılmıştı.

2005 yılında yapılan partide ise plastil çin malı ekipmanlar takıldı ve satışlar başarılı oldu.

büyük firmaların hedefleri büyük kitlelerin talepleri olmuştur. başta da dediğim gibi 70 milyon içinde çok iyimser bir tahminle 1-2 milyon insan bisikletle bizim ilgilendiğimiz gibi ilgileniyor. genelde büyük firmalar satış stratejilerini yaparken çok sayıda ürün satmayı hedeflerler. dolayısıyla 70 milyona mı bisiklet satsınlar 2 milyonamı.

ne yazıkki ülkemizde hala çok sayıda insan bisikleti sünnet yada karne hediyesi olarak görüyor. hafta sonları gezilerimizde uzaylı gibi bakılıyoruz. bisikletimizin fiyatını öğrenenler kullandıkları arabanın fiyatı ile kıyaslıyorlar. bütün bunlar düzelmedikçe sadece küçük girişimciler piyasaya kaliteli bisikletler sürebilir. Örnegin kron, sedone yılda kaç bisiklet satıyorlar. kaç baba çocuğuna "bu bisiklet daha ergonomik fiyatı önemli değil" diyerek bisiklet alıyor.

bizim gibi bisikletle ilgilenenler dışındaki insanlar ne aldıklarını bilmiyorlarki. kızmakta haklısınız. bende "yok artık bu kadarda olmaz" dediğim bisikletlerle fiyatlarla karşılaşıyorum. ama ülke gerçeklerinide anlamak zorundasınız. kabullenmek demiyorum!

ben etrafımdaki bisiklet alıcak insanları elimden geldiği kadar kaliteli olan markalara yöndirmeye çalışıyorum.

maden bu kadar rahatsızlık var, o zaman daha etkin bir biçinde halkı ne aldığına dair bilinçlendirmek gerekli. öncelikle bisikletin toplunda, trafikte ulaşım aracı olarak kabul ettirilmesi gerekli. insanların bisiklete şeytan arabası olarak bakmasını engelleyip ulaşım aracı olarak bakmasını sağlamak gerekli.

bu dışa kapalı forum sayfalarında birbirimizi yemek yerine nedenleri araştırmak nasıl düzeltiliceğini anlamak gerekli.

15. guneeymurat

guneeymurat Aktif Üye

Seviye:
    saygı ve selamlar buradaki tartışmaların tüketiciyi bilinçlendirdiği kanısındayım arkadaşım size katıldığım konular var lakin bisan firmasına güvenerek almış olduğum bisiklet kadrosunun çin malı olması beni çileden çıkarıyor artı 2 aylık bisikletin kadroda sele borusunun sıkıldığı bölüm yamuk yorum sizin arkadaşım (bunun yanında yaşadığım yazmaya üşendiğim bir sürü problem ne derseniz diyin bence bisan dan bisiklet değil problem allıyor vatandaş ...)
    saygılarımla...

murattaner bunu beğendi.
  16. murattaner

murattaner Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Aklın yolu bir. :10:Bisan

17. ali_gülcan

ali_gülcan Kıdemli Üye

Seviye:
    bu da size iyi bir ders olmuş telefonla bisiklet siparişi olmaz

18. sinansk

sinansk Yeni Üye

4 yıl önce bisan force aldım 4 yıl sonra efek tüfek sorunlarla karşılaştım
    not:(sakin şekildede binmedim bisikletime)

19. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    ben anlamadim ki ne savunuluyor. aynı fiyata çok daha kalitesiz bisikletleri piyasaya sürüyor bisan/bianchi gibi markalar. yani bu insanların cahilliklerini kullanmaktan başka bir anlama gelmez. derseniz adamin 100ytl si var o fiyata bisiklet aliyor ve sedona, kron vb yok bisan var 100ytl ye anlarım. sonuçta bütçe kısıtı meselesi fakat 400ytl den fazla para veriliyorsa bir bisiklet için ve bu fiyata neredeyse iki kat kaliteli bisikletler de varsa piyasada, bu markaların fiyatlandırma politikalarının insanları enayi yerine koymak olduğu aşikardır.

tuninger_haa bunu beğendi.
  20. Atakan Türkmen

Atakan Türkmen Aktif Üye

Seviye:
    çok kez tatışıldı çok kez konusulda abartamayın en iyi bisiklet sahip olduğun bisiklettir uzatmayın ...