Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Birleşme Ruhu ve Gelişme

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Mustafa Tufan tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Tufan

Mustafa Tufan Kıdemli Üye

Adı:
    Mustafa Tufan
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.
    Bugün birşey aklıma takıldı ve sizin de görüşlerinizi almak istedim.

Şimdi ki halimizi düşünürsek, şöyleyiz:
    -Bisikletçiler birbirine selam verir.
    -Bir bisikletçi yolda kalan bisikletçi görse, mutlaka durup yardım eder.
    -Tüm bisikletçiler sürücülerden ve yollardan şikayet eder.
    -Bir araç sürücüsü ile bir bisikletçi arasındaki bir tartışmaya başka bir bisikletçi girse, bisikletçi haksız olsa bile bisikletçinin tarafını tutar.
    -Çok az bisikletçi olduğundan tüm bisiketçiler sıkı sıkıya bağlıdır. Örneğin birbirlerini hiç tanımasalar dahi birlikte turlara giderler.

Bütün bunlar aslında bisikletçiliğin tatlarıdır. Tabii bana göre. Şimdi düşünelim ki; yıl 2040. Türkiye'nin tüm yollarında bisiklet yolu var. Otobanlarda özel korunaklı bisiklet şeridi var. (Aslında çok güzel bir fikir xD) Trafik kuralları bisikletçiler için tekrar elden geçirilmiş. Devlet memurları işe bisikletle gidip gelirlerse "çevreyi koruma katkı payından" yararlanıyorlar. Her bir arabaya karşılık bir bisiklet var. Şimdi tekrar elden geçirelim.
    -Motorlu taşıtlardaki gibi, o kadar çok bisikletli olacak ki kimse selam verme ihtiyacı duymayacak.
    -Arabalardaki gibi kimse yolda kalana yardım etme ihtiyacı hissetmeyecek.
    -Kimse yollardan ve trafikten şikayet edemeyecek.
    -Tartışmalara girilmeyecek. Aynen günümüzde araç sürücülerinin kavgalarına karışılmaması gibi xD
    -Çok fazla bisikletçi olacak. İnsanlar artık bisiklet sürmek için değil bir yere gitmek için bisiklet yolculuğu yapıyor olacaklar. Yolculuk yaptıkları kişilerde internette tanıştıkları insanlar değil genelde normal hayattaki dostları ve aile fertleri olacak.

Sonuç olarak, bisiklet çok çok fazla gelişirse, tabi ki iyi olur ama eski jenerasyon bisikletçiler bu durumu sevmez zannediyorum. Aynı ruh olmaz diye düşünüyorum. Şuan Türkiye bisikletçilikte amatör ruhu yaşıyor ki bu bir sporun, bir ülkedeki en güzel yıllarıdır zannediyorum.

Gogitoğlu ve çirkin bunu beğendi.
  2. gecekusu333

gecekusu333 Kıdemli Üye

Seviye:
    zorluk ve çile,aynı amaç uğrundaki insanları birbirine kenetler.bu yaşamın kuralıdır.
    mesela dağcıları düşün.dağa tırmanmak böyle zorlu bir iş olmasa,canını ortaya koymasan;bir teleferik misali teknolojiyle tırmanılsa;ozaman dağcılar dağa çıkarmı? yada birbirlerine bu uğurda yoldaş olurlarmı? tabiki hayır.
    mesela bir yurt dışı gezisi düzenleniyor.gezinin türlü türlü zorluk ve meşakkatleri vardır.ama en güzel anılar değil,hep en kötü anılar hafızada kalır ve yıllarca anlatlır.buna rağmen hiçbir sıkıntı,geziden soğutmaz insanı..
    yani neticede,birlikten kuvvet doğar;ancak bu kuvvet aynı yöne giden enerjiye aittir...

3. çirkin

çirkin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Mustafa senin dediğin olsun ben köyün delisi olup gelen geçen herkese selam durmaya razıyım. Valla hayali cihana değer be

4. FAHRİ AYTAÇ

FAHRİ AYTAÇ Üye

Seviye:
    Kesinlikle Mustafa...O günleri görür müyüz bilmem ama,eğer görürsek,bu günleri tebessüm ederek hatırlayacağımız,hatta özleyeceğimiz kesin.