Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Birkaç fotoğrafla Akdeniz kıyı turu

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında yakubi tarafından paylaşıldı.

1. yakubi

yakubi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Böyle başladık image.jpeg

Daha sonra Silifke'ye otobüsle gittik image.jpeg

Silifke den taşucundayım bir çorba içtikten sonra pedallamaya başladık image.jpeg

Taşucunu daha önceden de sevmiştim bi kez daha görmüş olmaktan hatta eski şirin ihtiyar pansiyoncumu ziyaret etmiş olmaktan mutluluk duydum arkasından etrafı keşfe çıkmak gerekiyordu öyle yaptık
    image.jpeg

image.jpeg
    Yukarıdaki fotoğrafta harika boğsak koyunu görüyorsunuz

image.jpeg

image.jpeg
    Ertesi gün Aydıncık kasabasına giderken yoldaki Çamaltı isimli mütevazı "tesisin" mükemmel tostu ve ikramı

image.jpeg
    Aydıncıka geldikten sonra gezinti sırasında liman görüntüsü ve bisikletimiz Fujita

image.jpeg
    Bir başka liman görüntüsü ve Fujita
    Burda söylemeden geçemeyeceğim şey bu kasabada ve sonrasındaki korkunç kamyoncu ve ağır vasıta trafiği. Ölümüne şehir içinde yarış yapanları gördüm gözlerimle. Gerçekten akıl sır erdiremedim ve ilk gördüğüm trafik ekibine sordum gerekçe şehir içi yolun şehirlerarası yol kabul ediliyor olmasıymış. Yani hız sınırı 95
    Kamyoncunun biri bizim şikayete tanık olunca hır çalsa da muhatap olmadık. Geçelim..

image.jpeg
    Diğer gün Anamur'a pedallarken olağanüstü yokuşlardan bezdik ve kısa bir mola dediğimiz sırada Akdeniz ve Fujita

image.jpeg
    İkinci molam Bozyazı girişinde oldu
    Bu ayran hayatımdaki en güzel ayranlardan biriydi
    Bardak bardak içtim image.png

Ve Anamur otogarında kısa turumuzu sonlandırdık
    Selamlar

Ekli Dosyalar:

2. M Yavuz Selim

M Yavuz Selim Forumdaş

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @yakubi gerçekten çok güzel bir tur olmuş, resimler de çok güzel. Akdeniz'in o güzel sahillerinde turlamak gerçekten çok muazzam birşey olsa gerek..
    Bisikletinizin markası carraro sportive 224 mü?? Ayrıca xlc gidon çantanız da gerçekten çok güzelmiş, ayrıca sırt çantası olarak da kullanılabiliyor değil mi?

3. yakubi

yakubi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Teşekkür ederim
    Bisiklet Fuji Touring
    Çanta yandan bağlamalı sırttan değil bu model

M Yavuz Selim bunu beğendi.
  4. Adem Gül

Adem Gül Forum Demirbaşı

Seviye:
    @yakubi Hocam bizde marmara-ege-akdeniz turu yapmayı planlıyoruz. Yollar genel olarak akdenizde yoğun mu ? Nelere dikkat etmemizi önerirsiniz ? Birde otobüse bisikleti koyarken sıkıntı oluyor mu ?

mersault bunu beğendi.
  5. yakubi

yakubi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @Adem Gül akdeniz kıyı şeridi özellikle tek yönlü yollar çok yoğun, kesinlikle dikkat edilmeli. anamura kadar olan yol hem çok virajlı hem de sürekli iniş çıkışlıydı. o yollarda ağırlık çok önem kazanıyor. bence bisiklete hakim olmak açısından olabilecek en hafif yükle yola çıkılmalı. ( oldukça ağır bir çadır almış olmanın pişmanlığını yaşıyorum. 4kg civarında) ayrıca bu bahsettiğim yollar aslfalt olarak olmasa da görsellik ve performans açısından ultra hafif tur için çok uygun.
    otobüsler hiç sıkıntı çıkarmadı. giderken de gelirken de metro kullandım. bence firmadan daha önemlisi şoför ve muavin: )
    kaç günde bu rotayı yapmayı düşünüyorsunuz?

gmfaruk bunu beğendi.
  6. Adem Gül

Adem Gül Forum Demirbaşı

Seviye:
    @yakubi Şöför ve muavin konusunda haklısınız. Firmalara göre değil kişiye göre değişiklik gösteriyor. İstanbul çıkışlı ve Antalya veya Muğla varışlı 15 günlük bir rotamız olacak. Peki siz kaç kg yükle çıktınız yolculuğa ?

7. harun baz

harun baz Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Güzel olmuş ben de silifke antalya arası tura çıkmayı istiyorum aradaki muhteşem koyları ziyaret ederek. Yalnız küçük bir eleştirim olacak .doğa fotoğrafları siyah beyaz çekilince olmuyor.

8. yakubi

yakubi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @harun baz haklısın fotoğraf konusunda Teşekkür ediyorum
    Turunuzda başarılar dilerim
    @Adem Gül kg olarak tartmadım bu yüzden kesin bişey diyemem fakat en ağır eşyam çadırım oldu
    Muhtemelen 25 kg civarıdır
    Çok aşırı ağırlık değilse de çadır kendini diğerlerinden daha çok hissettirdi yüklerken ve boşaltırken
    Ondan olabilir

9. Adem Gül

Adem Gül Forum Demirbaşı

Seviye:
    3 kg kadar çadırlar bisiklette çok rahatsız etmez sanırım. O nedenle decathlondaki modellere bakıyorum.

10. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @yakubi Zor bir rotayı pedallamışsınız... O yolda maalesef sizinde bahsettiğiniz gibi yoğun kamyon trafiği var... İnsanı canınan bezdiriyor...

yakubi bunu beğendi.
  11. yakubi

yakubi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @M.Ozkul
    haklısınız. tüm yol boyunca bir tane bisikletli göremeyişim de bu rotanın zorluğundan olsa gerek. fakat bu güzellikler yaşanmaya değer kanımca.

Bisikletli Gezgin bunu beğendi.
  12. ozeltimci09

ozeltimci09 Aşk ve İkiTeker

Adı:
    Özgür
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    güzel paylaşım olmuş :)

yakubi bunu beğendi.