Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Birinci ay bakımı???

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında engin kızılcan tarafından paylaşıldı.

1. engin kızılcan

engin kızılcan Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, forumda dolaşırken zaman içinde birinci ay bakımı diye bir muhabbet geçmişti ve merak ettim. Bisiklet 2.ayını doldurmak üzere ve ben böyle bir şeye hiç kalkışmadım. Bu bakım nedir ve ne işe yarar, bilgilendirebilir misiniz beni?

Teşekkürler şimdiden :)

2. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Fabrikasyon üretimden sonra, sürmeye başlayınca bazı parçalarda ayar kayması veya vida gevşemesi olabiliyor. Akord ayarı, vites ayarı vs gibi.

Bu bakımda, bu tip sorunlar var mı diye bakıyorlar. Bazı markaların bu konuda ücretsiz hizmetleri de var.

Bu konuda bir deneyim:
    Son Bianchi aldığımda 1 hafta içinde ve 1 ay sonra olmak üzere 2 ücretsiz bakım hakkı vermişlerdi. Ben kılavuzda bunu 2. haftada okuduğum için, götürdüğüm servis 1 haftayı geçtiği için mırın kırın etti. Ancak "haberim yoktu, servisin yerini bilmiyordum ve fazla binmeden getirdim zaten" diyerek ikna etmiştim adamı ücretsiz bakım yapmaya. Yasal açıdan haklı mıydım değil miydim bilmiyorum ancak güzellikle halledildiği için üzerine gitmedim konunun.

Yalnız şunu iyi düşünmek lazım; ücretsiz bakım mı tercih edilmeli yoksa işinin ehli birinden ücretli bakım mı... Marka servislerinden "gerçekten kaliteli" olanına hiç denk gelmediğim için (yoktur demiyorum, ben denk gelmedim) bu konuda benim seçimim işinin ehli ve bildiğim bir bisikletçiden yana oluyor.

engin kızılcan bunu beğendi.
  3. serkan yıldız

serkan yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    1. ay bakımını ücretli olarak servis dışında yaptırdığımızda garanti kapsamı dışında kama ihtimalini de unutmamak lazım. İlla sağlam bir bakım yapılacaksa şehrinizdeki servis imkanlarına bağlı tabi ama yine markanın anlaşmalı bisikletçilerinde yaptırmakta fayda var. Engin arkadaşım anladığım kadarıyla Ankara'dasın. Çokzor olmasa gerek bulmak.

4. engin kızılcan

Seviye:
    ben bu bakımı, ki gerekiyor sanırım, bunu aldığım bisikletçide (Erdoganlar bisiklet) mi yaptırmalıyım yoksa giant'ın özel servisini mi aramalıyım?

5. SerdarAktas90

SerdarAktas90 Forum Demirbaşı

Seviye:
    Engin Erdoğanlar Bisiklet sorununa çözüm bulacaktır. Bisikletin satışı yapılırken bu konuda sizi bilgilendirmeliydi. Sonuçta Giant bisiklet alıyorsun.

6. engin kızılcan

Seviye:
    ben de onun için sordum da emin olmak istemiştim ne zaman ayar gerekse sen getiriceksin biz de yapıcaz demişlerdi :)