Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

biri bana jant numaralarını açıklayabilirmi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında morrisonhotel tarafından paylaşıldı.

1. morrisonhotel

morrisonhotel Üye

Seviye:
    selam arkadaşlar benim merak ettiğim gördüğüm 26 jant 28 jant gibi ibareler bunların farkı ne nasıl belirleniyor hangi kullanım için uygunlar açıklarsanız sevinirim.Benim kullanış amacım uzun yol yokuşlarda rahatlık sağlaması ve düz yolda hız bunlar MTB için olacak:)

2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    28-32-36 deli olan çemberler mtb için en idael olanlardır... ve her türlü koşulda rahatlıkla kullanılabilirler sorunsuzca... 24 deli olan modeller ise daha çok özel üretim hazır jant setlerinde kullanılırlar...

Bunlar tellerin seyrekliğinden yada telleri sayarak rahatça anlaşılabilir...

Günümüzde hazır bisikletlerde en çok 32 delik jant çemberleri ve göbekleri kullanılmaktadır...

3. morrisonhotel

morrisonhotel Üye

Seviye:
    teşekkür ederim hocam zaten benim sectiğim bisiklette 26 jant ebatındaymış corratecin bir modeliydi yeri değil ama sanırım aynakollarda dişli sayılarına göre ayrılıyordu bunların özelliklerini farklarını nereden nasıl öğrenebilirim acaba?

4. Hattori Hanzo

Hattori Hanzo Misafir

26" jant 559mm çapa tekabul eder.
    28" ler 622-650 ve 700 şeklinde ayrılır. 700ler yarış, 622-650ler ise trekking-touring dir.

5. S.GUCLU

S.GUCLU Forum Bağımlısı

Seviye:
    Aynakollarda günümüzde genellikle 44 veya 42 li büyük dişliye sahip şu kombinasyonlar kullanılmaktadır.
    44veya42-32-22 dişli , Dağ bisikleti içindir ve günümüzde en yaygın olan spor-eğlence-arazi binişi yarışı...vs. tarzında kullanılmaktadır.

48-36-26 şeklindeki bir diğer kombinasyon ise
    Genellikle Şehir içi,
    Düz asfalt yollar
    ve tur için kullanılmaktadır.