Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Biraz uzun bir yazı!.. Herkese merhaba...

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında Nzm! tarafından paylaşıldı.

1. Nzm!

Nzm! Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Herkese merhaba arkadaşlar.Yaklaşık 15-20 gün önce tam 15 yıldan sonra tekrardan bi bisiklet sevdası sardı beni.Evet bisiklete binmeyeli tam 15 sene olmuş!.. Vay be dedim kendi kendime... Bu süre zarfında baya şeyler değişmiş.Öncelikle mahallemizdeki Bianchi bayisine gittim.Amacım 500-600 tl ye bu işi bitirmekti.Gerçektende 600 civarına güzel dağ bisikletleri var.Biraz internete bakıp kararımı vereceğim deyip yanından ayrıldım.(Ayrılmaz olaydım-şaka!) Google amcaya dağ bisikleti diye girdiğimde çok altermatif çıktı ve bu forum sitesini buldum.(Bulmaz olaydım-şaka!) Bu siteye girdiğimden beri -ki bu yaklaşık iki hafta kadar- kafamı kaldıramaz oldum.Hemen hemen ilgili bütün yazıları okudum.Meğer kazın ayağı öyle değilmiş... Bir sürü yeni ara model çıkmış.Mesela hybrid gibi.Ben bu işleri bıraktığımda bir yarış bisikleti birde dağ bisikleti vardı.(aaa ilk bisikletim olan kırmızı Bisan BMX'i untmayayım) Yazıların içinde boğulurken aslında bana hitab edecek olan türün şehir bisikleti olacağını keşfettim.Bunca yıldan sonra benim için önemli bir keşif...ve yavaş yavaş karne bisikleti olarak(ben demedim tecrübeliler öyle diyooo) tanımlanan Bianchi den vaz geçtim.Birazcık bilinçlenmeye başlar gibi olduğumda artık disk fren ve amortisöre ihtiyacımın olmadığına karar verdim.Yani 500 lira oldu 800 lira. Sedona 321 yeni gözdemdi.Evet bunda karar kılmış gibiydim.Ama olmadı! 321 den 341 e transfer oldum.Evet bu güzeldi.Hem görseli hemde full bir bisikletti.Yani mantığım şuydu; pahalı,çıplak bir dünya markası alacağıma full bir yerli bisiklet almak mantıklı gibi-ydi-...Takiiii biraz daha bilinçlenene kadar.Forumdaki yazıları okuyup,tecrübeli arkadaşlarla konuştuktan sonra sanıyorum ki ben bu işi çözdüm.Benim mantık yanlışmış.Aslında full bir yerli ürün almaktansa ondan daha alt ekipmana sahip iyi bir kadro almak daha akıllıcaymış.Çünkü o ekipmanı zaman içinde yenileye biliyormuşum ancak kadro elimde baki kalıyormuşşş.Hal böyle olunca Sedona sevdasındanda vaz geçip Scott'a yöneldim.Subtı mabtı 50ydi 35di derken 2012 turuncu Scott Sub 30 da karar kıldım.Evet bu benim Hürrem'imdi! Onunla mutluydum.Onu istiyordum derken şu anda karşımda duran makinayı aldım. 2012 Specialized Sirrus Elite... Doğru bir karar olduğuna eminim. Bianchi ile başlayıp Specialized ile biten alım aşamasında ''bisikletforum'' bana gerçekten bilgi kattı.Yazılarını okuduğum tüm üstadlara saygılar-sevgiler...

2. Cengiz Gökalp

Cengiz Gökalp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    hayırlı olsun :) nerede oturuyorsunuz ? bisikleti nereden aldınız. bir de fotoğraflarınızı bekliyoruz

3. Nzm!

Nzm! Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Teşekkür ederim.Ancak bisikleti 3 saat önce aldım...Antalya'dan Gökhan'dan aldım...

4. Cengiz Gökalp

Cengiz Gökalp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    yazınnın sonunu okumadan mesaj yazdım :) neyse düzeltmiştim yorumumu. Ben de Gökhan abinin yanından specialized'imi aldım.

Specialized kervanına hoşgeldiniz :) PERŞEMBE AKŞAMI BİSİKLETÇİ lerine katılmak isterseniz orada görüşebiliriz :) facebooktan gruba ve bana ulaşabilirsiniz iyi günler :)

5. Nzm!

Nzm! Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tabiki memnun olurum,face den bakacağım şimdi...

6. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Bisikletniz hayırlı olsun. Keşke ben de sizin gibi ilk önce biraz araştırsaydım da 6 ay içinde 4 bisiklet değiştirmek zorunda kalmasaydım :)

7. Gökhan Küçükoğlu

Gökhan Küçükoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    hayırlı olsun bisikletiniz.Bu arada Traxxas'lı avatarınızı da farkettim.Diğer forumda da üyemisiniz?

8. Nzm!

Nzm! Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Teşekkür ederim arkadaşlar,sağolun.Slash; oda ayrı bi zevk. Evet hobbyrc ye üyeyim.Sizde varmı?

9. Gökhan Küçükoğlu

Gökhan Küçükoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    evet ben de üyeyim 4-5 senedir iki hobby'yi de devam ettiriyorum...Ben on-road'çuyum.Sprint2 Flux ve RS4 kaldı elimde şu an.
    Bisiklete ve bu foruma daha ağırlık verdim son zamanlarda.

10. bülent samsunlu

bülent samsunlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    yeni bisikletinizle yeni uzun turlar atmanızı dilerim...

11. Nzm!

Nzm! Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Çok güzel.Bendekide 4x4 Ultimate.

12. Nzm!

Nzm! Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Aynı dilekler benden size Bülent Bey...

13. nazif sekirden

nazif sekirden Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Bianchi ve dağ kısmını saymazsak aynı yoldayız... Tek fark hava şartlarından dolayı benim İstanbul'a gidip bir türllü Sirrus u alamamam . Size sormak istediğim Sirrus Elite 2012 ile 2013 arasındaki farkları tam olarak araştırabildiniz mi ne fark var ve kadro (tasarımdan dolayı) ufak mı gözüküyor ? İyi günlerde kullanın

14. Nzm!

Nzm! Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Teşekkür ederim.Darısı başınıza diyelim.Rüyamda bisiklet görüyordum artık kurtuldum...Yabancı forum sitelerini takip ettim ancak somut bi şeyler bulamadım. http://www.aktifpedal.com/index.php?route=product/product&product_id=3290 burada bir fark yok gibi.A1 alışımı 2012 de değiştirdiler ve E5 alışama başladılar.Bence bir kaç sene daha E5 ile devam ederler,pek fark olmayacak gibi.Zaten en yeni tasarım ve alışım bunda.

nazif sekirden bunu beğendi.
  15. Nzm!

Nzm! Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Evin bir odasında kuzu kuzu yatıyor.Bugün çok soğuktu 5km kullanabildim.Ama yarın biraz zorlamayı düşünüyorum.Birşey taktırmadan tartım 10,4 kg çıktı.Park ayak va lamba seti taktım.Birde pompa ve sigma km var tabi. Şu andaki kilosu 11.8 çıktı.İnanılmaz hızlı kaçıyor.15 yıldır bisiklet kullanmadığım halde (ara sıra arkadaşlarınkiler hariç) ilk birkaç yüz metrede 42 km hıza çıktım.Nasıl bu hıza çıktığıma ben bile inanamadım. Maşanın karbon oluşu çok iyi ve tahminimden çok daha iyi pürüssüzlükte ilerliyor.Asansöre sığmadı ve ben 6. katta oturuyorum. 6.kata omuzumda sanki market torbası varmış gibi çıkarttım.

Atilla.C bunu beğendi.
  16. Baran Altilar

Baran Altilar Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hayırlı olsun,yazınızı okurken dejavu oldum dersem yeridir.15 yıl aradan sonra bisiklet almaya karar verdiğimde ne forumdan haberim vardı ne bisikletler hakkında bir fikrim.Neyse forumu keşfedip uzun uzun konuları okudukça bana uygun olan ve beğeneceğimi düşündüğüm Specialized Sirrus Elite almaya karar verdim ve incelemek için sizin bisikleti aldığınız dükkana gittim,hatta bi tur atıp denedimde bisikleti,gayet hoş,konforlu ve müthiş hızlı bi alet ama içerde yine Specialized in allez yol bisikletini gödüm ve ne olduysa o andan sonra oldu,resmen aşık oldum bisiklete,hiç aklımda yokken bir anda yol bisikleti aşkı düştü içime ama maalesef allezin bana uygun kadro boyu yoktu ve alamadım ordaki allezi ama bu beni durduramdı ve ikinci el scott s50 yol bisikleti aldım ve çok memnunum.Neyse konuyu çok dağıtmadan şunu söyleyeyim ''neye niyet neye kısmet'' ben sizin aldığınız bisikleti almaya geldim hatta bi turda atttım ama şimdi yol bisikleti kullanıcısı oldum:) bakalım sizi ne bekliyor:)buda forumda ki yazım http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=87927&page=13

17. Nzm!

Nzm! Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Enteresan; gerçekten paralel olaylar yaşamışız.Benim anladığım bu sınıfta sürüş pozisyonu olarak Sirrus çok agrasif bir alet. Hemen hemen yol bisikletine en yakın sürüş pozisyonuna ve açılarına sahip.Herkesin söyediği bir şey var: Bu işin sonu yol bisikleti! Ben bakalım ne yapacağım... Kısmet diyorum sadece.

18. Baran Altilar

Baran Altilar Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tekrardan hayırlı olsun diyelim,bisikletiniz gayet güzel ve şık,kazasız belasız kullanın inşallah.Ben biraz daha ilerisini düşünerek aldım yol bisikletini ama sonuçta benimkiside giriş seviyesi bir bisiklet,kendimi performans olarak geliştirip bana yetmediğini düşünürsem ilerde karbon kadrolu bir yol bisikleti almayı düşünebilirim.Aynı şeyleri belkide siz ileride yol bisikleti için düşünebilirsiniz.sirrus sizi uzun yılllar götürecek ve memnun edecek bir bisiklet sonuç itibariyle.

19. Nzm!

Nzm! Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Teşekkür ederim Baran.Sen benden de daha ilerisini düşünerek almışsın.Bana şimdilik yetecek gibi ancak daha sonraları neler olur bilemem tabi...