Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

biraz saçma ama?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında murat ırmak tarafından paylaşıldı.

1. murat ırmak

murat ırmak Forum Demirbaşı

Seviye:
    iyi forumlar
    forumda 2.el bisikletlerde ilanların kilidi açılınca kimse yanlış anlamasın milletin dilininde kilidi açıldı mesela diyelim ; bir arkadaş maşa satıyor, hemen yazmışlar
    abi hayırlı satışlar bunu söyleyince noldu eksiklikmi oluşuyor söylemeyince. İlanlar kilitliyken ne yapıyorlardı acaba özel mesajlamı gönderiyorlardı.
    birde arkadaş açmış ilanını millet orada sohbet ediyor, hatta utanmayanlar bendede böyle bir kaç parça var bi göz atın diyor bu ne densizlik anlamıyorum.
    Bir başka konu, o ilanda tartışma çıkıyor. Biri yazmış kadro boyu yazmamışsınız
    daha satıcı birşey yazmadan yok şu boy yok bu boy ondan sonra konu başını alıp gidiyor. Biraz sert yazmış olabilirim ama, abi hayırlı satışlar vesaire bu konular acaba ilanı üst sıralarda tutmak için yapılan şeylermi anlamadım gitti.
    Gereksiz yere ilanı kirletmeyi anlamıyorum. Dediğim gibi biraz sert oldu kusura bakmayın, ama konu ile ilgili bilgi almak için okuyoruz konu nerlere gidiyor. Arkadaşların böyle konulara dikkat etmesi gerektiğini söylemek istiyorum. (Moderatörler varken bana düşmez ama biraz dertliyim bu konuda.)

2. İlker Özdemir

İlker Özdemir Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet bir miktar karmaşa olmuş fakat forum kullanıcılarının bir süre sonra bu hatalarını fark edeceklerdir bence ... Eğer mümkün olursa o bölümde konularını kilitleme silme mesajları silme düzenleme yetkileri ilan verenlere konu sahiplerine verilebiliecek bir düzenlemesiylefena olmaz...Ama bunlar sadece ücretli bölüme özel denirse o konu ayrı...Ama bir canlanma hissettim açıldığını görünce...

3. murat ırmak

Seviye:
    Haklısınız bir canlanma var ama gereksiz şeylerde çok. Bu konuda aslında yöneticilerin yapabileceği pek bişeyde yok onlar ne yapsınlar nereye yetişsinler.
    bu konuda gereksiz şeyler yapmamak tamamen bizim elimizde anlayana saygılarla ...

Bora bunu beğendi.
  4. orkun tulu

orkun tulu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Tebrikler her kelimesiyle hislerime tercüman olmuşsun. Aynen böyle düşünüyorum. Bu gereksiz mesajlar forumu takip etmemi oldukça zorlaştırıyor. Resmen kuru kalabalık.

Gülgün ve murat ırmak bunu beğendi.
  5. Abdullah Hakkı

Abdullah Hakkı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    yok beyler yok. bunun önüne bi türlü geçilemedi. yaklaşık 4 senedir foruma takılıyorum. son 1.5-2 sene öncesinde çok aktifdim. saatlerce otururdum. her 2. el ilanında mesaj kasmaya çalışan bissürü gereksiz adamın bissürü gereksiz mesajı oluyor. siliniyor, banlanıyor, kovuluyor ama genede fayda etmiyor. alışsanız iyi olacak :) şimdi bide 50 mesaj kotası konunca...

Deniz ve murat ırmak bunu beğendi.
  6. orkun tulu

orkun tulu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bence 2.el konularını sadece ilan sahibi güncellese başkası konuya mesaj yazamasa daha iyi olur. İsteyen, sorusu olan özel mesaj atsın. 50 mesajı olmadığı için özel mesaj atamayan arkadaşlar içinde ilanlarda telefon yada mail adresi bildirmek mecbur tutulsun.

murat ırmak bunu beğendi.
  7. mustafa kemal güler

mustafa kemal güler Kıdemli Üye

Seviye:
    İlanın sahibi tarafından duzenlemesi/güncellemesi fikri cok iyi kilitler açıldığından beri bakıyorum;kullanıcı demis ağırlık nedir acaba?İlan sahibi-sanane moderatormusun..ba ba baba lafa bak kilitler acıldı ama seviye cok dustu neler soranlar var jant setine kac vites uyumlu demiyenler mi?sanırım kilitli ilanlara alışmıştık...

8. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Bu hep vardı ve de hep olacak..

İnsanların kimisi 50 mesaj hakkını doldurmak, kimisi attığı mesaj sayısıyla kıdem almak, kimiside satış yapan arkadaşına destek olmak için ilanları üst sıraya taşımak için yapıyor bunu..

Ama forumun içinde öyle çok konu varki, aklına soru gelen herkes sorusunu soruyor. Şimdi ''bu jant çemberi kaç vitesli'' diye soran birisinin bisikletler hakkında çok fazla bilgisi olmadığını ve gerçek anlamda yardıma ihtiyaç duyduğunu anlarım ben.

Fakat ''XCR ile V2'' maşa arasındaki farklar nedir? diye soru soranada kızarım. Yahu biraz araştır, arama yap, dehşet başlıklar var bu konuyla ilgili..

Alışacaksınız, başka yolu yok..

Mehmet Boran ve murat ırmak bunu beğendi.
  9. murat ırmak

Seviye:
    keşke insanlar yazmadan önce iyice düşünsede ona göre bir şey bulup yazsa yada sorduğu konu söylediği şey işine yarayacak problemini çözecek bir şey olsa.
    Adam yazmış 'abi rüya gibi kadro keşke alabilsek' noldu şimdi alıcının da satıcınında ne işine yaradı bu mesaj. Kimin işi halloldu bundan kim bilgilendi.
    bu sitenin bir forum sitesi olduğundan hala bazı arkadaşların haberi yok ne yazıkki...

10. Mesut Dursun

Mesut Dursun Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu konuya sonuna kadar katımılorum.Adam yazmış "hayırlı satışla.Umarım istediğiniz gibi olur" sen bunu yazınca talepmi artacak sanıyorlar? anlamıyorum ki...:D

11. recep24ank

recep24ank Bisikletkolik

Adı:
    Recep Eşref ÇINAR
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Yaz Bitti Kış sezonu geldiinden dolayı açmı olabilirler 1 yıl boyunca bodrumda bisiklet ve parçaları çürümesin diye yoruma açık yapmışlar diye düşünüyorum. yorumlarında sana sonuna kadar hak veriyorum

12. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Özel mesaj yerine daha kolay olsun diye mesaj raporlama seçeneği konuldu foruma. Ancak bu raporlama çok zor ve yavaş çalışıyor. Yazılımsal bir eklemeyle daha hızlı hale getirilemez mi?