Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bİraz KİŞİsel Ama Fİkİr PaylaŞimi Olursa Sevİnİrİm

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında boşgezeninboşkalfası tarafından paylaşıldı.

1. boşgezeninboşkalfası

boşgezeninboşkalfası Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Arkadaşlar Adım mustafa. doğma büyüme samsun bafralıyım. ailem ordulu. zonguldak karaelmas üniversitesi ereğli eğitim fakültesinde okuyorum. erdemir spor kulübünde sporcuyum. öğretmen lisesi mezunuyum 1 yıl liseden hazırlık okudum. 2 yabancı dilim var ingilizce ve almanca. orta okul ve lisede birçok tiyatro oynadım başarılarım var. doğuştan müzik kulağına sahibim. öss yi ilk girişte kazandım. 20 yaşındayım. Bisiklet Sporuyla aktif anlamda uğraşıyorum. Eğer inşallah bu yıl sporuma maddi yardım destek bulursam hedefim 2008de milli sporcu olmakmış gibi çalışıyorum…

Evet bu laflarım biraz yadırganacak sen bir hiçsin milli takımdan bahsediyorsun denilebilir. Ben çok mücadeleler verdim bu uğurda ki ben şuna inanıyorum. Kim olursa olsun imkansız diye birşey yoktur. Bir insan istedikten sonra başarabilir.

Arkadaşlar kendim ferdi sporcuyum. 3 yıldır ciddi ve aktif anlamda bu sporla uğraşıyorum. Hedefleri olan bir insanım. Sporuma maddi yardım arıyorum. Siz neler tavsiye edersiniz. Görüş düşünce ve dileklerinizi paylaşırsanız sevinirim. Nasıl bir mücadele verdiğimi görmek isteyenler olur diye düşünüyorum. Hayatım kısmını ve 2007 gelişmeler kısmını incelerseniz daha çok bilgi öğrenebilirsiniz hakkımda.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

2. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Gerekli makamlara baş vurdunuz mu...!!

Forumda bazı arkadaşlar sizi yönledirebilir bu konuda..Hadi hayırlısı..

boşgezeninboşkalfası bunu beğendi.
  3. boşgezeninboşkalfası

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    abi web sitemde 2007 gelişmeler kısmında başvurduğum kişi kurum ve kuruluş listesi var . eğer vaktiniz varsa inceleyebilirmisiniz.

http://mustafaonderatik.100webspace.net/

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

Mert Bağcılar bunu beğendi.
  4. kurt

kurt Kıdemli Üye

Seviye:
    hayatının bir kösesinde aktif spor olması beni sevindirdi umarım spora olan ilgin sevgin hiç tükenmez! sana bu alanda basarılar dilerim dedigin gibi imkansız diye bisey yoktur! ama bu herkez icin gecerli bir sözcük degildir hoşcakal

bu arada sitenize aldıgınız reklamlar size maddi olarak yetisemiyorlar anlaşılan:)

5. boşgezeninboşkalfası

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    :) insan aslında çok şaşırıyor. ama benim en çok sıkıntı yaşadığım gerçekten insanlarımızın kimseye güveni kalmamış. ayrıca bu sporumun benim için anlamını kimse bilemez. zamanında yardım edecem deyipte beni oyalayan bi ablamız vardı. demişki senin ego tatminin için ben sana yardımcı olamam. ya bilmiyorum fazla eleştirmektense laf üretmektense ortaya birşeyler koymak daha güzeldir die düşünüyorum. O listede gördüğünüz kişilerden evet elimden tutan olmadı. Oysa oınlar için 1 milyar yardımda bulunmak onları zararamı uğratır. batırırmı ? Bu uğurda verdiğim mücadeleye ben kendime hayranım. Ama takdir kişiden kişiye değişir. Özellikle bisikletçi arkadaşlarıma belki eski ama beni hayata bağlaıp bugünlere gelmemde önemli rol oynayan. Lance ARMSTRONG Yaşama Çevrilen Pedal kitabını mutlaka okuyunuz. Gerçekten insan okudukça kendini sorguya tutuyor. Sizce senin benim onun neyimiz eksik. Adam 3 çeşit kanseri yeniyor ve dalında 7-8 kez dünya şampiyonu oluyor. Azimli inançlı istekli arkadaşlarım. Sizce bizler başaramazmıyız...

Sevgi ve Saygılarımla Yüzünüzden gülücükler eksik olmasın

Mustafa Önder ATİK

6. Mert Bağcılar

Mert Bağcılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Azminize hayran kaldım doğrusu...Yanlız,bu spora öyle dimdirek dalarak başarılı oluncağını pek sanmıyorum.Bugün Bilal Akgün olsun Muammer Yıldız olsun günde çift antreman yaparak yarışlara hazırlanıyorlar ve kendilerini müthiş bir şekilde geliştirdiler...Milli takım çok düşük bi ihtimal olabilir ama derece...Pek sanmıyorum.Bunlar benim düşüncelerim.Size başarılar dilerim.

7. boşgezeninboşkalfası

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    iyi veya kötü düşünceleriniz için teşekkür ederim. Bilal ve Muammer Bey gibi kim çifte antreman yapmak istemezki. Ama bir yandan okumam gereken bir okulum da var. Sence insanlar günlük sosyal yaşamlarından ve geleceğini garantiye alacakları eğitimlerinden vazgeçip sadece bisiket sporuylamı uğraşmalılar. Ben elinde gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Aslında görüşlerinizde haklısınız. Sadece zamanında bunun bi lafını işitmiştşim. Ama kırıcı bir eleştiriydi. 15 nisan manavgat mtb maratonuna katılmıştım. Federasyonun hakemlerinden birisi beni eleştirmişti. Benim kaldığım oteldeydi . yemekte kendimden bahsetmiştim. Bana bir kelime kullandı. bir an için kendinizi benim yerime koyun ve düşünün

" Sen yeni felan deilsin. Sen bir hiç sin ! "

Sizin bu lafa karşı tavrınız ne olurdu. insan çok üzülüyor. Genede herşeyin hayırlısı olsun diyorum ben. ayrıca bir resim eklemek istiyorum. O resim size çoğu sorunun cevabını veriyordur diye düşünüyorum. Ben mücadeleci abilerimin ablalarımın ve arkadaşlarımın her zaman yanında olmak isterim...

8. boşgezeninboşkalfası

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    RESMİ BULAMADIM. bilgisayarda var ama dosya aktarımı yapamadım :(

9. Mert Bağcılar

Mert Bağcılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Canınız sağolsun...:)

10. boşgezeninboşkalfası

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    :D msnden yolladım :D

11. boşgezeninboşkalfası

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

Sitemde link olarak verdiğim bisiklet mağazalarından herhangi bir maddi destek veya yardım aldığım söz konusu değil. Oralarada sorup araştırabilirsiniz. Ben sadece siteme renk katmak amacıyla ve doldurmak amacıyla o linkleri ve reklamları koydum. Yanlış bi anlaşılma olmasın. Sitemi detaylı inceleyenler herşeyi görecektir. Lütfen sitemi detaylıca gezmeden benim yardım alıp almama konusunda yanlış eleştirilerde bulunmayın.

Ayrıntılı Bilgi için

http://mustafaonderatik.100webspace.net/

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

12. kurt

kurt Kıdemli Üye

Seviye:
    eleştirmekmi? asla öle bir niyetim ve düsüncem olmadı siteye tabiki baktım zaten firmaları görüncede şaşırdım ve sordum belki alıyorsundur diye!
    bunu eleştiri diye algılama! lütfen! unutmaki soruları ve konuşmaları eleştiri diye savunma mekanizmamızı calıştırırsak cıkmaz sokaga gireriz bu yüzden belkide bazen hoşuna gitmeyen yorumlar bile belkide seni hedefine götürecek biseyleri gizliyordur;)

ve bu istekleri olan sadece sen degil forumda bir cok insanın istekleri aynı sabırlı olmak gerek! hoşcakal

13. boşgezeninboşkalfası

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Beni bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Eleştirinin iyisi vardır kötüsü vardır. Aslında sizin eleştiriniz için veya şu ana kadar bu formda kimsenin kötü bi eleştirisini görmedim. Kötü eleştiri demek istediğim kırıcı, yapıcı olmayan insanı yönlendirmek yerine onu hep yıpratıcı anlamında kullanmak istedim. Yanlış anlaşmaları çözdüğümüz için ayrıca teşekkür ederim Selamlarımı iletirim

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

14. boşgezeninboşkalfası

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Kötü eleştiriye bir örnek :)

15 Nisan 2007 DE Kaldığım oteldeki yarışta görevli federasyonun bir hakeminin bana söylediği ve benim için kurduğu cümle

Sen yeni bir bisiklkteçi değilsin. Sen bir hiçsin.

74 Km yi de bitireceğini sanmıyorum. demişti.

Manavgat maratonu benim ilk yarışımdı. Kimse umutlu ve ümitli değildi.

59. km de lastiğim patladı ve 74 km boyunca sadece 1 kez düştüm onun dışında hiç bir sorun yaşamadım. Ve beni takip edenlerin ağzı açık kaldı.

Herşein hayırlısı olsun diyorum. Her şey olacağına varırmış. Herkese herşey için teşekkür ediyorum.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

15. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:

Gerekli zamanı ayırdıktan sonra birazda yeteneğin ve yatkınlığın varsa türkiyede iş yapabilirsin. yaşın daha 20.Yurtdışında zor ama türkiye için düşünürsek daha geç değil. Fakat sponsor bulman zor...

16. boşgezeninboşkalfası

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    İlginiz ve görüşleriniz için teşekkür ediyorum Oksal Bey...

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

17. boşgezeninboşkalfası

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

Yanlış anlatım olmuş özür dilerim. Erdemir spor kulübü ile birlikte antremanlara katılıyorum.Kendim ferdi sporcuyum. Tekrar özür dilerim.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

18. uqur133

uqur133 Yeni Üye

Seviye:
    Lance Armstrong 7 kere Fransa Turunu aldı.Dünya Şampiyonu olmadı.Bİ de onun gib olmak için eksiğimiz 3 tane kanseri yenene kadar çektiği acılar.Kimse o acıları çekmeden o dereceleri yapamaz.Çektiği acıların büyüklüğü bisiklette çektiği acılardan kat kat fazla olduğu için iyi bu adam.Kitabı okuyan bunuda bilmeli...::rolleyes:

19. boşgezeninboşkalfası

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

Haklısın kardeş. Biz o adamla bir olamayız ama elbette zorlukların alasını çekmiş. Verdiği mücadelenin de hakkını verebilmiş. Allah hepimize bunu nasip etsin.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK