Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

(biraz gülmek için) şu ilana bak ve ambulans iste!!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında celil.mayaoglu tarafından paylaşıldı.

1. celil.mayaoglu

celil.mayaoglu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bkz. Uğurlu Kalem

Ayrıca sonundaki "*Değerinde kesinlikle pazarlık payı yoktur" yazan kısmına bittim :ha: :ha: :ha: :ha: :ha:

Doruk Atay bunu beğendi.
  2. tamerbasaga

tamerbasaga Aktif Üye

Seviye:
    Resimdeki kalem tam 4 üniversite adayı öğrencinin başarı anahtarı olmuştur;

2`Si ODTÜ!

1`i ANKARA Üniversitesi!

1i Ege Üniversitesi!

Olmak üzere tam 4 öğrenciyi başarıya götürmüştür.

Bu kalem dedem ile birlikte hacıya gidip gelmiştir dedem bunu benim sınavda başarlı olmam için bana hediye etmiş ve hacıya gidip gelirken kutsal topraklarda yanında bulundurmuştur.
    Geçen yılki sınavın ardından kalemi, sınavı kazanan kardeşimden geri alıp uğurunu paylaşmaya karar verdiğimden ötürü şuanda satılıktır!
    *Değerinde kesinlikle pazarlık payı yoktur

YORUMUM: bu kalemi alacak enayi mutlaka bulunur :D

3. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    dalavere bunlar:D millet artık parasızlıktan işsizlikten dini, alet etmiş bu işlere.ama çok güldüm süper :D :D karnıma ağrılar girdi :D

Abdullah Hakkı bunu beğendi.
  4. globaldriver

globaldriver Kıdemli Üye

Adı:
    Ugur Bilgili
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kesin almam lazım :)

5. Abdullah Hakkı

Abdullah Hakkı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    vay beee sınava girmeden önce görsem bisikletimi satar bu kalemden alırdım. seri üretime girmişlermidir acaba :D

6. Uğur Çakırlar

Uğur Çakırlar Kıdemli Üye

Seviye:
    Yorum yok:). Kiminin şansı kiminin duası... :D

7. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Ayıp...

Dindar insanları, inançlarının gereği olan HAC vs. gibi vecibeleri böyle alet etmek çok acınası bir durum...

Bunlar nasıl hesap verecekler inandıkları varlığa anlayamıyorum...

Hem "Allah'a inanıyorum diyorsun" hem de uyduruk bir kalemin sana fayda vereceğine inanıyorsun... Bu nasıl bir tezattır, nasıl izah edilebilir bilmiyorum...

Ama gerçekten bu kaleme para veren çok kişi çıkar bu ülkede...

8. Abdullah Hakkı

Abdullah Hakkı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    galiba uğraşan yok uzun zamandır ama 27bin küsür bakanı var :D

9. Mehmet Keten

Mehmet Keten Forum Bağımlısı

Seviye:

Bu filmde özellikle de şemsiyenin peşine düştükleri sahneye değinmek istiyorum ki o sırada Alembeyendi'nin futbol takımı maçı yenmiştir ve de Belediye Reisi Muharrem Gürses bir konuşma yapar(ve o sırada şemsiyenin içimnde para oldğunu bilenler şemsiyeyi yakalama çabasında...Sanırım Ferit Takan şemsiye elinde olan Berber Hasan'ın peşinden koşuyor ve yakalıyor ve de şemsiyeyi kapıp,Berber Hasan'ı itiyordu,Beber Hasan'ın da kafasına hopörlör düşüyordu) bence filmdeki en kötü durumda olan,zavallı Berber Hasan Danyal Topatan 'ın kafasına hoporlör düşer ve kurtulmaya çalışır ...Muharrem Gürses'in sözleri Berber Hasan'ın kulaklarında çın çın çınlar Muharrem Gürses: "Kaçma kaçamazsın arkadaş,sesimizden kurtulamazsın,boşuna uğraşma arkadaş çabaların boşuna..." derki bu replik unutulmazdır çünkü Danyal Topatan hopörlörden ve de sesten kurtulmaya çalışır ama nafile,başaramaz sonra nasıl kurtuluyor acaba???Adile Naşit'in rol hakikatende şahane Didar rolünde başlası düşünülemezdi... Nubar Terziyan filmin başında ve diğer arkadaşlarımın da dediği gibi "Şem..Şemsi...Şemsi.." diye ölüp gider o da unutulmaz...Ayrıca filmde Necla Nazır ile Tarık Akan'ın arasındaki şu geçen konuşmayı unutmak lazım(Dipnot:Bu filmde de çoğu filmde gördüğümüz Ferit ile Alev'i görüyoruz ne ilginç!!)..Alev:" Vitine benim resimlerimi koymuşsun,kaldır o resimleri" Ferit:"Neden benim vitrinim değil mi istediğimi koyarım." Alev:"Ama çok şey kaçıyor..." Ferit:"Ne şeyi??" Alev:"..Uf...kaldırsana canım..." Ah unutmadan Ferit Alembeyendi Kasabasına gelir ve de Otobüs Şoförü Giray Alpan'a sorar: "Zahireci Yunus Efendiyi nerede bulabilirim?" , Otobüs Şoförü:"İşte gidiyor..." Ferit:"Hangisi??" Otobüs Şoförü:"Sırtta giden..."

sizcede aynen bu filmdeki gibi bir olay değilmi ? :)

Kerameti şemsiyede aramak gibi :)

vgulgec ve Onur Kahraman bunu beğendi.