Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir zihniyetin bisiklete bakışı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında M.Rauf tarafından paylaşıldı.

1. M.Rauf

M.Rauf Üye

Seviye:
    yasin çalış bunu beğendi.
  2. sercan hakan

sercan hakan Aktif Üye

Seviye:
    utanıyorum bunlarla aynı havayı soluduğum için

3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    benim anlayamadığım olay, neden palayla saldıracakmış onu çözemedim, ne alaka yani, adam sana ne yaptı? Daha çok zaman gerekli, toplumumuz biraz cahil

gökhangenel bunu beğendi.
  4. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Çünkü ezik, kültürü yok binemiyor, mahallesinde dalga geçerler
    eğitimi yok, anlayıp algılayamıyor, zihinsel kompleks,
    para zaten yok, hiçbir şey yok. Parası olmaması onun suçu değil hadi de, bu kadar hödük kalabilmesi biraz kendi suçu, pislik, orada çemkiren teyzeler de aynı, bu veledi yetiştiren zihniyet.

5. yiğt

yiğt Aktif Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    @2 götürmüş işi

6. Engin ATAL

Engin ATAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Dünde ben bir taksi şoförü tarafından sıkıştırıldım ve tepki gösterince tartaklandım. Bizim ülkemizden hiç birşey olmaz. İnsan flan yaşamıyor resmen hayvan yaşıyor bu ülkede. Ne kadar otobüs , taksi ,dolmuş ve kamyon şoförü varsa hepsi ZEHİRLENMELİ !!!!

7. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Görüntüleri yeni gördüm, adına yüce denilen ne kadar şey varsa belamı versin o otobüsün içinde olmak çok isterdim. Halada o otobüste çemkiren taşralı soytarılar şansını kaybetmiş sayılmaz. Tanıyanlar varsa bana özelden ulaşsınlar kayseriye kadar bilet paralarıda benden. yalnız tek yönlü bilet olacak bunlar. İnanın hiç nezaket yapacak değilim. Evet çevremde efendi biri diye bilirler ama o anda film kopuyor işte. Ya onlar ya ben. Hiç kimse boş itidal tavsiye etmesin bu palalıgillerden babası belli olmayanın eline bütün organlarını vermeyen hela taşı olsun.

8. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    O bisikletlilerin onlara ne zararı var Allah aşkına biri de diyor geç kalıcam. İETT desin farkındamısın bilemem her türlü geç kalacaksın gideceğin yere şayet erken çıkmazsan. Adamların bisiklet sevdası zevki sizi bu kadarmı rahatsız ediyor. Bu kadarmı batıyor size şu iki teker. Yazıklar olsun...

erhan.d bunu beğendi.
  9. Emre Sertkaya

Emre Sertkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Yok artık . Hem sinirlendim hem şaşırdım . Hele o otobüs içindeki yorumlar yok palayla saldıracakmıs felan yazık ya .

10. alperen_69

alperen_69 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    olay bisiklet değil cahillik bunu sakın siyasete çekmeyelim ,hepimizin siyasi görüşü farklı olabilir ama insan afedersiniz cahilse cahildir işte,burdaki sazanda belliki bunlar bisikletli entel takımı diye düşünüp böyle saçmalamış,geri zekalılık başka bişey değil

Davin Agius bunu beğendi.
  11. emir yakup bulut

emir yakup bulut Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Bunlarla aynı familyadan biri antrenman sırasında silah doğrultmuştu bana , bak şimdi hatırlayınca ağzımı bozmak zorunda kaldım mübarek ramazan günü

12. Hakan Acar

Hakan Acar XRS 022

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu geri kafalı kişiler yüzünden ülke bu hallere geldiği kesin.

13. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Hocam hele bi sakin ol, otur bi soluklan. Olayı siyasete çeken olmadı. :)

14. yasin çalış

yasin çalış Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bisikleti çocuk eğlendirme aracı olarak görüyolar hocam salalım çocuğu sokağa bisikelte binsin tmm bizde öyle yetiştik ama bu kadarda kapalı olmadık kişi hak ve özgürlüklerine her zaman saygılı olduk bizde kullanıyoruz araba yolda bisikletli varsa aksine daha dikkatli olunmalı çünkü adam 26 inc jant üzerinde 70 cm direksiyonla yol alıyo ve onun sağını solunu darbelerden koruyacak hiç bişey yok .

15. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    O gün tura katılanlardan biriydim. Otobüs çok yakınımızdan geçmişti. Pala muhabbetine hiç girmeyeceğim. O mavi tişörtlü vatandaşa birkaç soru sormak isterdim.

-Nereye giderse gitsin her trafiğe çıktığında acaba her daim trafik akıyordu da sadece o gün bisikletliler yüzünden mi tıkandı?
    -Başka sebepler yüzünden trafik tıkandığında da aynı tepkiyi gösteriyor mu acaba?

çok şey söylemek istiyorum ama videodaki gibi süpersonik!!! beyne sahip canlı organizmalar anlayabilir mi bilmiyorum.

16. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    M.Rauf arkadaşım açtığın konunun başlığı bence hiç olmamış bence biran önce değiştir....Bir andavallının yaptığını koca bir ırka fatura edemezsin.Aynı zamanda suçturda ; MADDE 301.– Maddenin birinci fıkrasında, Türklüğü, Cumhuriyeti veya Türkiye Büyük Millet Meclisini alenen aşağılamak, suç olarak tanımlanmıştır.
    Maddede geçen Türklük deyişinden (kavramından) maksat, dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın Türklere has müşterek kültürün ortaya çıkardığı ortak varlık anlaşılır. Türk Milleti kavramı bu varlıktan geniştir;Türklük ve Türk ırkıyla ilgili tüm konu ve kavramları kapsar. Cumhuriyet deyişinden, Türkiye toprakları üzerinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti anlaşılmalıdır.
    Suçun maddî ve manevi unsuru aşağılamaktır. Bu aşağılamanın en azından dolaylı yoldan veya kısmen gerçekleşmesi gerekir. Aşağılamak, suçun konusunu oluşturan değerlere duyulan saygınlığı azaltma zedeleme ve yıpratmaya yönelik söz fikir davranışlardan ibarettir.
    Maddenin ikinci fıkrasında, Türkiye Cumhuriyeti Hükûmetini, Devletin yargı organlarını, askerî teşkilatını istihbarat ve emniyet teşkilatını söz düşünce ve fiillerle aşağılamak, ayrı bir suç olarak tanımlanmıştır.
    Bu hüküm karşısında, örneğin iktidarın tahkir ve tezyifi hâlinde fiilin Hükûmete yönelik bulunduğu hususunda duraksanmayacak işaret ve alâmetler varsa, fiilin cumhuriyete yönelik olduğu kabul edilecektir.
    Üçüncü fıkrada bu suçun konusu, işlendiği yer ve faili bakımından daha ağır cezayı gerektiren bir nitelikli hâli kabul edilmiştir. Buna göre, Türklüğü aşağılamanın yabancı bir ülkede bir Türk vatandaşı tarafından işlenmesi hâlinde, ceza üç kat artırılacaktır.

17. Aşkın Şentürk

Aşkın Şentürk Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Az önce özür diliyorum miharbi adlı bir öküz hatta öküz ona az bile , bir yorum yapmış çıldırdım resmen harbiden bu insan olamaz ya ... Yazık yemin ediyorum yazık ya başka bir şey demiyorum.

18. Oğuz Özgenel

Oğuz Özgenel Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Videoyu izlerken forumda bir konuya yazdığım cevap aklıma geldi.Konu köpeklerle ilgiliydi.Aklıma gelen ise o bölgesini korumak için havlayan köpekler ne kadar da masumlarmış...

19. Erhan Gunes

Erhan Gunes Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    O insanların bisikletlilere olan tepkilerini görünce "yazık" demekten başka bir şey diyemiyorum.Bu kadar bilinçsiz,hoşgörüsüz bir toplum muyuz? Adamın bu "artistliği" havası kime anlamıyorum.Sanki o olaydaki palalı adam çok güzel bir şey yapmış gibi,bu kişi "Alacaz elimize palayı o olacak" diyor.Alsan ne olacak? Ne sanıyor bunlar kendini anlamıyorum.Bu öfke nereden geliyor?Bu şiddet niye? Orada konuşan bir teyzede "bisiklet yolu var ordan gitsinler" gibi bir cümle diyor.Sanki bisiklet yolu dışında bisiklet kullanılmazmış gibi .Zaten genelde de böyle konuşan kişiler bisiklet yolunda yürümeyi çok severler!!!

alperen_69 bunu beğendi.
  20. alperen_69

alperen_69 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    yok sanki iş oraya gidiyor gibi olduda yani bu hareketin hangi zihniyetten olursa olsun kabul edilemez olduğunu söylemeye çalıştım