Bir Zararı Olurmu?

kadircan daglar

Aktif Üye
Tepki
42
Ön Süspansiyonu Açık Kapıyorum Bir Zararı Olurmu? Süspansiyonun Adı Suntour Xcm V2

Scudo

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
açıp kapamaktan kastınız nedir. Lockout özelliği ile kilitlemekten bahsediyorsanız sorun olmaz.

kadircan daglar

Aktif Üye
Tepki
42
Evet O Maşadaki Mavi Şeyi Açıp Kapıyorum Ve Yanındaki Siyahı Da Açığ Kapadım Yorumunuz İçin Teşekkürler. Acaba Siyah Ne İşe Yarıyo? Maşadaki Mavi Sertleştirip Yumuşatıyo. Siyahın Fonksiyonu Nedir? Şimdiden Teşekkürler.

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Zararı olsa neden koysunlar onları ? Mavi olanın kilitlemesi,o döndürülenin de sertlik-yumuşaklık ayarı olması lazım.

• Beğen
Tepkiler: kadircan daglar

Kadir Özen

Daimi Üye
Tepki
104
sedona borla 2010dada aynı maşa varsanırım ancak bendeki maşada öyle mavi bi çevirme yeri göremedim. sadece iki tane siyah döndürme butonu var. nedir nasıl kullanılır?

Selim Üsel

Forum Bağımlısı
Tepki
1.464
Suntour marka maşaları pek bilmiyorum ancak. Mavi olan maşanın kilitlenmesi için, diğer siyah olan bölüm tepme(rebound) ayarı olması gerekiyor.
Bu iki kolun kullanılmasında bir sakınca yok. Kilitlemenin ne işe yaradığını anlatmama gerek yok sanırım.

Tepme olayı amortisor bacaklarının içeriye giriş ve çıkış hız ayarı olarak adlandırılabilir. Bunun ayarı genellikle şu şekilde yapılıyor:
Bisikletin üzerinde iken amortisore yük bindikten sonra amortisor aynı hızla geri çıkıyor ve lastik yerden hafifçe yükseliyorsa tepme ayarını azaltmak veya amortisore yüklenildiğinde amortisor geriye yavaş çıkıyorsa tepme hızı hızlandırmak gerekir.

Bu durumu amortisor tepme ayar düğmesi ile yapabilirsiniz.

Suntour 'un resmi sitesinde mutlaka bu amortisor ve kullanım kılavuzu ile ilgili döküman vardır. İnceleyebilirseniz gerekli ayrıntıları bulabilirsiniz.

• Beğen

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
V2 olmayan XCM var bende. Bisiklete bindiğinizde sağda kalan kilitleme, solda kalan ise sertlik ayarına yarıyor. V2'de belki birisi rebound olabilir.

• Beğen