Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir yıl aradan sonra (Bozdağ _Eskişehir)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında barhay tarafından paylaşıldı.

1. barhay

barhay Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar;

Bir yıl aradan sonra nihayet, sevgili dostlarım sayesinde, (Gökhan, Tahsin, Erhan, Emre) foruma gönderebilecek bir faaliyetimizi paylaşma şansı buldum.

Adrenalin ve çok eğitici olan faaliyetimizin başlaması geçen hafta pazar gününe kadar gidiyor aslına bakarsanız.

Geçen hafta arkadaşlarımın yapmış olduğu bozdağ faaliyetinin sonuna yetişe bilmiş ve faaliyetlerini dinleye bilmiştim. Ama bu hafta bende bu faaliyetin tekrarı benzeri olan bu faaliyette rolümü almayı başardım.. 10/02/2008

Evet keyif dolu ekibimiz Benzin İstasyonunda buluşuyor
    soldan sağa Tahsin, Erhan, Emre, Gökhan

Şehir merkezindeki buluşmadan sonra şehirden uzaklaşıp Muttalip İlçesi ne ordan da Bozdağ rampasını ağır ağır pedallarla (tabi bu ben oluyorum :D 1 yıl aradan sonra banafazla geliyor rampa...) ilerliyoruz. Tabi bide Erhan var. Onun ağır ağır ilerlemesinin nedeni farklı çünkü bisikleti.. ismini söyleyemesem bile bu işden anlayan arkadaşlar anlayacaktırlar. İniş bisikleti diyeyim ben artık...:p

Hedefimiz Bozdağ zirvesinde bulunan çeşmeye ulaşmak ve orda mola verdikden sonra arziden inişe geçmek. Bu arada Erhanın bisikletinin inişlerdeki performansını değerlendireceğiz. Açıkcası bisikleti test edeceğiz.

Şu anda ekip bozdağ daki çeşmeye ulaşmış ve kahve molası vermiş durumda..

Bozdağ Çeşme .... Bu arada tabi buralarda kar var havada soğuk epeyce.

İşte Erhan'nın Bisikleti test edeceğimiz alet bu:Skull-175 :Skull-175 Neden rampayı ağır ağır çıktığını anlamışınızdır.

Şimdi buda nedir diye soracak olanlara. Bu bir benzinli rus ocağı üstündede çaydanlığımız. Gökhan arkadaşımız sağ olsun kahve için sıcak suyumuzu hiç eksik etmedi.

Bu rus ocağı antikadır herkez çalıştıramaz ama işmizi görüyor..:D Mesut abi şimdi fotoğrafdaki ince uzun şeyi merak etmiştir. buda bu fotonun sorusu olsun bu nedir sence mesut abi ???????????

evet biraz hareket zamanı.. Erhan yavaş yavaş Bisikleti denemeye başlıyor ..

Çeşmeye su almaya gelen şu arabalılar olmasaydı. Gerçi bunu yakalaya bildim. olduğu kadar. 1 sene olmuş deklanşöre basmayalı :p

Buradaki atraksiyonumuzu kesip yolumuza devam ediyoruz. Çeşme mevkiinden son kareler.

Araziden inişe başladık iniş zevkli durmak zor. durmayınca foto da zor.

Olmaz olmaz demeyin oldu işte bu taş buraya girdi işte..

İstesen belki denk getiremezsin.. Arazide aman dikkat

Bir kahve molası daha

Biraz daha aşağılara inelim

Adrenalini arttıralım

Şimdi Erhan nın bisikletinin neler yapa bileceğini test ediyoruz . Bulunduğumuz mevkide 2 saat boyunca bizikelti test edebileceğimiz yerlerde inişler yapıyoruz. Bununla ilgili bol videolar var . sanırım onları sonra yükleye bileceğim.

Araştırmalara devam eden ekip. İvmelenme, zemin durumu, düşüş senaryoları vb hesaplamalar esnasında görünüyor.

Değişik iniş senaryo hesapları ve Büyük taşların temizlenmesi .

Faaliyetimiz burada sona eriyor. En son geldiğimiz bu nokda da çok zaman geçiriyor ve erhan nın bisikletini deniyoruz. Bunun la ilgili çıkan sonuçları video olarak daha sonra sunacağım sizlere.

Bizikletle ilgili kanaatimce çıkan sonuç . Mükemmel .. darbeleri hissetmeden çok hızlı bir şekilde bu arazide iniş yapıla bilecek konforlu bir bisiklet.. Ama sadece araziden iniş. Çıkışı biraz eziyetli

sevgilerle iyi seyirler

2. ateze

ateze Misafir

Oooo supersınız, Gökhan kardesının makına manyak bır sey vallaha, sen de actiona devam :) paylasım ıcın tesekkurler, bır gun gorusmek umıdıyle...

barhay ve sutozu bunu beğendi.
  3. sutozu

sutozu Aktif Üye

Seviye:
    ya bak şimdi olmadı
    atezze benden önce davrandı ilk mesajı kaçırdım. resimlere bakacam die. anı anına herşeyi tekrar yaşadım desem bana inanırmısınız. süpeer di buradan faaliyet katılan, Barbaros, Tahsin, Emre, ve kardeşim Era Era'ya :D teşekkür ediyoruum.

darısı haftaya

barhay bunu beğendi.
  4. sutozu

sutozu Aktif Üye

Seviye:

bu iki resimdeki açı farkı tam olarak çıkmadı uzun zamanın acemiligini atamadık üzerimizden kısaca olay yeri ve anından bahsedeyim.
    yükseklik 3,5-4metre arasında acısı da yaklaşık bi deger verecek olursak 75 veya 80 derece arasında bi set oluşumu o ilk an hepimizin içinde tatlı bi kıpırtı olarak olayın gerçekleşmesi gereken anı bekliyordu herkesin kafasında şu soru var dı acaba inebilirmi,:D

gördük ve resmettik gayet güzel oluyormuş. hepimizce denenen Diaoblo testi geçti

5. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Eskişehir Kış sezonu devam :) Abiler ekşınların videolarını bekliyoruz ;) Fotolar da çok güzel sağolasınız...

barhay bunu beğendi.
  6. semıh gunay

semıh gunay Forum Bağımlısı

Seviye:
    oo tahsın abıde buradaymıs...fotolar gayet gzl,emre kardesıme ve butun eskısehırlılere buradan slm kısmet olursa yazın fulll oradayımm....

sutozu ve barhay bunu beğendi.
  7. maxicef

maxicef Kıdemli Üye

Kayseri Bi orada Bi burada Temmuzda Türkiy
    Seviye:
    arkadaşlar çok güzel bi gezi yapmışınız foğoğraflar resimler herşey mükkembel tebrik ederim sağlıcakla...

sutozu ve barhay bunu beğendi.
  8. otec

otec Forum Bağımlısı

Seviye:
    keyifle okuyordum, birden son buldu; "faliyetimez burda bitiyo":eek: :(
    sanki yarım kalmış gibi oldu.

çıkışın yorgunluğunu kahve molalarıyla atmış ve inişe geçmişsiniz. valla süper:in:

varsa başka foto ve videoları bekliyoruz..

yaw herkes bi tepe dağ bulup tırmanıyo. biz de en yakın zamanda yeni bi Aydos turu yapmalıyız :) bu sefer en tepeye çıkmalıyız..:smily143:

barhay bunu beğendi.
  9. dümenci

dümenci Kıdemli Üye

Seviye:
    Barbaros aga'ma öncelikle çok teşekkürler,sıkılmadan bu kadar çok fotoyu çekdiği için benim kader arkadaşım(rampa tırmanışında ne muhabbetler ettik be).bluejean'li Emre kardeşimde yavaş yavaş bize ayak uydurabilecek performansa geliyo onada çok teşekkürler...

barhay bunu beğendi.
  10. Bülent Onutkan

Bülent Onutkan Bisikletkolik

Seviye:
    Özendırmeyın adamı yawwwwwwwwwww:D
    Gezınız harıka olmus arkadaslarım ayaklarınıza saglık:in:

sutozu bunu beğendi.
  11. barhay

barhay Aktif Üye

Seviye:
    evet otec birden faaliyeti bitirmek zorunda kaldım .. Fazla foto yoktu .son kısımda bol bol video var. onlarıda en kısa zamanda göndericez.

12. oktay tiryakioğlu

oktay tiryakioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    sizleri tebrik ediyorum arkadaşlar. keşke bi şekilde haberim olsaydı :( bende gelirdm. çok zevkli bir iniş olmuş. fotoğrafları seyrederken bende oradaydım sanki. anlatım için ayrıca teşekkür ederim. ama resimler az geldi :) inişlerde zaten hep daha az resim çekilir diyecem ama çıkışlarda hiç resminiz yok :)umarım bir gün birlikte pedallarız. görüşmek dileğiyle....

sutozu, Selay Yaman ve barhay bunu beğendi.
  13. mustafa-yapıcı

mustafa-yapıcı Aktif Üye

Seviye:
    harika bir gezi olmuş teşekkurler paylaşım için

sutozu bunu beğendi.
  14. brol

brol Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    resimler çok güzel,gezi de öyle...
    paylaşım için teşekkürler...