Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir Trek yapalım.

Konu, 'Trek' kısmında Derya Keçeci tarafından paylaşıldı.

1. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Trek 7 serisi kullanan arkadaşlar,var ise yaptığınız donanım değişikliklerini paylaşır mısınız? Benim fx 7.3 'üm var ve bildiğimiz gibi orijinal donanımları yerlerde sürünüyor.Şu ana kadar sizler değişiklik yaptınız mı? Her türlü öneriye açığım.Parçaları yurtdışından da rahatlıkla alabilirim.El elden üstündür.Haydi bakalım bir trek yapalım

ARJİN bunu beğendi.
  2. ARJİN

ARJİN Aktif Üye

Seviye:
    üstad; orijinal donanımları yerlerde sürünüyor demişsin, alakasız olucak lakin sormak istiyorum. sen şehir bisikleti kullanan birisi olarak, hem de oldukça iyi bir marka, orijinal donanımları iyi olan bir marka-model biz gençlere ne önerirsin. tabii, fiyat burda çok belirleyici. 5bin tl'ye gider kral bi bisiklet alırsın, kastım bu siklette bir bisiklet değil. sizin deneyimlerinize inandığım için soruyorum.

3. dağhan yaşar

dağhan yaşar Aktif Üye

Seviye:
    derya bey 2012 7.5te trek yol aynakolu (fsa vero 50-34), yol ön aktarıcısı (shimano sora) ve dağ rublesi (11-34) ile dağ arka aktarıcısı kullanmış (deore). bugün güngörlerde gördüm, bana çok ilgi çekici geldi. ankaradaysanız bir uğrayın inceleyin derim. saygılarımla..

-Paşa- bunu beğendi.
  4. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Evet sürünüyor çünki frenler 15 km sonra iflas etti (Treklerde fren bilindik bir sorundur) (8 li kaset oldukça sıkıntılı seçeneği çok az.9 lu olsaydı 27-30 vitese kadar giderdi.Ben shimano yu geçip yurtdışından Campagnoglo'ya yöneldim (aynakolu tutup,9-10 lu sisteme geçeceğim)
    Asıl soruna gelince,zaten alırken bu değişikliklerin sırasının çabuk geleceğini biliyordum.Trek kalitesi tartışılmaz.Ömür boyu kadro garantisi az değil.Şehir için ne kadar paran var ise o kadarlık trek.İş yol bisikletine gelince iş değişir.
    Siz gençlere önerim şu olur.En az Trek kadrosu kadar iddialı bir kadro alıp toplayın.Bunu yapamıyorsanız bilinen markaların aynı kadro düşük donanımlarını tercih edin ki değişiklik yaparken zorlanmayın.

5. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Dağhan kardeşim 7.5 in 2011 ve 2012 lerini gördüm.İşin gerçeği 2011 bana daha uygundu ancak 7.3 almamın farklı gerekçeleri vardı bir ara paylaşacağım.7.5 in bana uymamasının sebebine gelince.Her hafta sonu 80-100 km,ya da gölbaşı dönüşü eymir-trt yokuşu turan güneş blv. konya yolunu izleyerek eve dönüyorum.O ikili aynakolla trt yokuşunu çıkamam,çıksam bile,bunun çamlıdere kızılcahamam dönüşü kargasekmezi var,izmir-sabuncubeli var,var da var.
    Son olarak,shimanoya hiç sıcak bakmadım.Sadece fren sistemi shimano 105 5700 serisi olacak.Krankset ve casette ise Campagnolo.Kalanı detay.Sonuç,ben trek in 7.3-7.4 (yeni çıkan ara seri) 7.5 hatta 7.7 lerin bile donanımını fiyat performans olarak düşük buluyorum.
    Yanıtın için teşekkürler.

6. dağhan yaşar

dağhan yaşar Aktif Üye

Seviye:
    haklısınız, trt yokuşunu 22*32 oranıyla bile zor çıkmıştım:) yalnız derya bey, ön ve arka dişliyi campagnolo tercih etmişsiniz de onların dişli oranları da yüksek değil mi yokuşlar için?

7. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    dağhan yaşar bunu beğendi.
  8. dağhan yaşar

dağhan yaşar Aktif Üye

Seviye:
    şimdiden hayırlı olsun o zaman:) ama bitmiş halini de mutlak görmek isterim. haber bekleyeceğim sizden:)

9. Özgür Yılmaz

Özgür Yılmaz Üye

Seviye:
    Derya bey, Trek FX 7.3 donanımlarının yerlerde süründüğünü söylemişsiniz. Bu görüşünüz 2011 model mi yoksa 2012 modeller içinmi?

Ayriyetten Specialized sirrus elite Trek FX 7.3'e dişli bir rakip. Elite'nin 2012 donanımlarını nasıl buluyorsunuz? FX 7.3 2012 donanımlarıyla karşılaştırmasını yapabilir misiniz? İki model arasında kaldım da.

http://www.specialized.com/us/en/bc/SBCProduct.jsp?spid=61515&scid=1102&scname=Multi+Use

10. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Öncelikle trek'ten vazgeçmeyeceğimi belirteyim.SSE donanım olarak 7.3 ten iyidir ancak trek kadrosuyla boy ölçüşemez./.3 ün ömür boyu kadro garantisi var.2011-2012 arasında 7.3 te bir fark yok."Donanımın yerlerde sürünmesi" bir dost sitemi.Daha iyisini hak ettiğini düşündüğümden.Bu düşüncem sadece trek için değil,Cannondale ve scott'un da bazı kadro setlerinin, düşük donanımlarla satıldığını düşünüyorum.
    Sizin seçiminize gelince specialized yakışıklı bisiklettir.Fiyat performans kriterine göre,trek'e göre biraz daha + donanım sağlar.Peki bu yeter mi bilmem.Sevgi ve ısınma işidir bisiklet.İkisi de pişman etmez.Upgrate hastalığı ise asla bitmez.

Özgür Yılmaz bunu beğendi.
  11. Özgür Yılmaz

Özgür Yılmaz Üye

Seviye:
    SSE bana daha yakışıklı gözüktü doğru ama birgün kadrosu hasar gördüğünde ortada kalmak istemem. Specialized'in ömüür boyu kadro garantisi ve ücretsiz bakım gibi artıları yok sanıyorum. Ayriyetten specialized'in Türkiye'de aktifpedal haricinde satışını görmedim ve Türkiye çapında yetkili bayisini bulamadım. Fakat Trek bu konuda daha avantajlı gözüküyor. SSE'nin kadrosunun FX 7.3'ten daha iyi olduğunu söyleyenler var, böylee bir olasılık varmı?
    Trek'in kadro garantisinin uluslararası boyutta olduğunu duydum, doğrumudur? Ben Belçikadan getirmek istiyorum, İstanbuldaki yetkili bayide ücretsiz bakımdan yararlanabilir miyim, bilginiz var mı?

12. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Garantiyi bisikleti aldığınız yer başlatır ve servis ilk bakımını da aldığınız yerde yaparlar (ücretsiz) bisikleti belçikadan getirtirseniz garantisini de aldığınız yer başlatır.Trek'in türkiye yetkilisi aladdin bisiklet,onların da size bu tür bir işlemde garanti taahhüdünde bulunacağını sanmam.Ferrari değil neticede.Kaç liraya alacağınız önemli,yoksa o kadroya yere çalmadan bir şey olmaz,yere çalarsanız da zaten garanti kalmaz:)
    Çok uyguna geliyorsa getirip binin gitsin.Takılmayın garanti işine."Yok abi olmaz öyle" derseniz 3-5 fazla verip Türkiyeden alın.Bu arada Belçikadan getirtme seçeneğiniz var ise neden 7.5 ya da 7.7 getirtmiyorsunuz? Şeklinde sormadan da edemedim.

13. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    selamlar Derya abi. ben de tur bisikleti kullanıyorum ilk yaptığım değişiklik rubleyi 11-34 e çevirmek oldu böylece tırmanışlarda çok rahatladım. ayrıca aynakolu yol aynakolu ile değiştirme fikri bnde oluşmuştu burada da bir arkadaş benzer bi şeyi paylaşmış zaten denemekte fayda olabilir. frenleri de LX set olarak gayet başaralı bir değişim olmuş olur

14. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Teşekkürler paşa kardeşim;şimdi şöyle: Bir yandan rubleyi yokuşlara göre ayarlayıp (11-34) gibi yaparken,diğer yandan aynakol'u yol'a yaklaştırmak düşündürücü zira çok zorlu antrenman parkurları var burada.Yani (34-50 ) benzeri ikili aynakol kombinasyonları korkutuyor.Böyle böyle varacağız bir yere.Konu başlığı "Bir trek yapalım" yapacağız inşallah.Hayırlı geceler,kazasız sürüşler dilerim.