Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir süre haber alınamayan Samsun'lu bisikletciler Ordu'da bulundu :D

Konu, 'Karadeniz Bölgesi' kısmında bisikletcanavari tarafından paylaşıldı.

1. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Geçtiğimiz Polonezköy yarışından bir kaç gün önce arkadaşlarımdan biri aradı beni. Bisikletciye Samsun'dan bisikletli arakdaşalr gelmiş diye. Vakit kaybetmeden bisikletciye geçtim. Gelenler Samsun'dan Selim ve Coşkun'muş.
    İlk görüştüğümüzde yorgunluklarından uzun bir yol teptiklerini anlamak hiç te zor değildi. Fakat yolculuğun içeriğini öğrendikçe arkadaşların manyaklık seviyesi daha da belirginleşti :D

Arkadaşlar gece 1 gibi Samsun sahilinde gezerken kafalarına eser ve Ordu'ya gelmeye karar verirler. Gece karanlıkta yer yer yağmur yiyerek sabaha Ordu'ya kazasız belasız varabilmişler. Bizde bir gece misafir edip öğlene kadar evde dinlendirdikten sonra kendi antrenman parkurumda arkadaşlarla bir tur attık. Uzun yolculuğun ardından bu tur onlara fazlasıyla yetti doğrusu. Umarım bir dahakine daha dinlenik gelirler ve daha bir çok güzel mekanda pedallama fırsatı buluruz.

Geçen iki günün ancak sonlarına doğru fotoğraf makinasına ulaşabildiğimizden son 1 saatte çekilen üç fotoğrafı sizlerle paylaşıyorum.

2. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ben Selim'i daha aklı başında bilirdim.:p Şaka bir yana bisiklet böyle birşey; özgürlük, kendi güven, aklına eseni yapma gibi özellikler verebiliyor insana. Genciz, bisikletseveriz, çılgınız, istediğimiz gibi gezeriz. Bundan da güzel birşey yok...
    Bu arada Selim, görüşemiyoruz ama iyi gördüm seni. Kendine iyi bak arkadaşım. Pedal arkadaşına da selamlar.

YigitSAYIN, Coşkun Keskiner ve S.GUCLU bunu beğendi.
  3. bisikletcanavari

Seviye:
    Coşkuna uymuşlar zaten :D

YigitSAYIN ve Coşkun Keskiner bunu beğendi.
  4. sessiz_dj

sessiz_dj Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Delilik paraylamı bedava arkadaşlar tam deli vede tam manyak :))))

Coşkun Keskiner bunu beğendi.
  5. S.GUCLU

S.GUCLU Forum Bağımlısı

Seviye:
    Uzun bir aradan sonra bisikletime kavuşmanın verdiği karışık duygularla soluğu Ordu'da aldım diyebiliriz...

Aslında gece yarısı kendi aramızda konuşuyorduk hava çok güzel şimdi ne güzel uzun yola gidilir diye...

Sonra yola çıkabilmek için ne eksik diye şöyle bir düşününce;
    yedek iç lastik+pompa+yama malzemesi bizim için standart olduğundan bişeye ihtiyacımız yok başka diye düşünüp, hedefimizi belirleyerek şaka ile karışık Ordu'ya doğru yola koyulduğumuzda saat 01:00'ı gösteriyordu...

Hedefimiz yaklaşık 160km'ydi ve biz gece boyu pedal çevirerek hiç uyumadan bu yolu katetmeyi düşünüyorduk...

Samsun'dan öyle bir çıkışımız vardı ki sanki Çarşamba'da finiş var ve biz yarışıyoruz:D
    Yüksek bir ortalama ile yola koyulmamızın iyi olmayacağını ben ne kadar söylesemde,
    Coşkun iyi gidiyoruz..Gidebildiğimiz kadar böyle gidelim...Hızımız 33 falan dediğinde ben yüzüne şaşkın bir ifade ile bakarak... ''Oğlum Çarşamba'ya gitmiyoruz'':eek: dedim.
    Hayatımda Çarşamba yolunu hiç bu kadar hızlı ama aynı anda nasıl olabiliyorsa o kadar da uzun zamanda gittiğimi sanmıyorum,gece karanlığından olmalı:) Coşkun sürekli biz Çarşamba'yı geçmedik mi diye soruoyor ve bende her seferinde daha ... km var yanıtını vermekten bıkıyordum ki bir tabela karanlıkta beliriverdi Çarşamba 10km diye ve böylece Coşkun'un sorusu yanıtlanmış oldu...
    Sonrasında ise Çarşamba'ya girdikten hemen sonra yağmaya başlayan yağmur tadımızı kaçırsa da, fazla yağmaz umuduyla yolumuza devam ediyorduk ama bize Bolaman'daki tünel çıkışına kadar eşlik edecekti...

Çarşamba'dan sonra hep yağmur altında ve daha düşük bir hız ile kontrollü bir şekilde ilerledik.
    Terme'de bir tesiste ilk molamızı verdik ve sıcak çayımız ile Bütün ekmek döneri midelerimize indirdikten sonra saat 03:50 civarında tekrar yola koyulduk...
    Benim uzun süredir bisikletten uzak olmamın etkisi ile bacaklarımdaki yorgunluk her geçen kilometrede artıyordu, bu şekilde 05:00 civarında hava aydınlanmaya başlıyordu ve durmadan yavaş bir hızda devam ederek kilometrelerce sürdük ve sonunda ilk teknik arıza, Coşkun'un arka lastiğinin havasının indiğini farkettim ve bu şekilde kısa bir süre daha giderek saat 08:15 civarında Tünelden hemen önce sıralanan Köftecilerden birinde hem lastiğimizi yapmak hemde karnımızı doyurmak için 2.molamızı veriyoruz.
    Burada lastik tamiri, yemek, çay, soba başında ısınma+kıyafetlerimizi kurutma, sohbet derken yaklaşık 2 buçuk saat kalıyor ve saat 10:50 gibi yola tekrar çıktığımızda yağmur hala devam ediyordu...
    Tekrar yola koyulduk ve güzergahımızı tünellere doğru belirledik...
    Kilometrelerce hafif bir eğimde çıkış yaptıktan sonra kısa tünellerden bir bir geçerek 4. ve en uzun tünele geldik. 3820 metre diye hatırlıyorum ama bu tünel yolu 11km kısaltıyordu...
    Tünelde Can güvenliğimiz için tercihimiz tabiki kaldırımdan gitmek oluyor fakat oldukça uzun bir süre içerisinde kaldığımız için psikolojik olarak rahatsızlık hissettik...
    Dışarı çıktığımızda bisiklet sürmeyi yeni öğrenmiş gibi sevindim...Sonrasında içinde son kısa tünelinde olduğu 8km lik bir kısım varki anlatılmaz yaşanır cinsinden hafif eğimli bir iniş ve rüzgarın hep arkada olduğu bir 8km lik iniş:) Bu bölümü sanıyorum 9 dakika gibi bir sürede tamamladık,bisikletlerimiz mtb olduğu halde...
    Sonrasında kısa çıkış-iniş-düzlük-iniş-çıkıışş ile Sonunda Ordu'dayız...Şehir merkezine giderek Alpem bisikleti aramaya koyuluyoruz ve kısa bir arayıştan sonra saat 13:15 gibi aradığımız mağazayı buluyoruz...
    İçeri giriyor Samsun'dan geldiğimizi söyleyip,sıcak bir karşılama ile Soner abi ile tanışıyoruz ve taze simit ile sıcak çay ikram ediyorlar hemen:)
    Enes'i soruyorum, cep telefondan ulaşıyorlar ve birkaç dakika sonra o geliyor:)Bisikletcanavarı geliyor:)
    Enes ile tanışıyoruz ve o dakikadan sonra bizi Kendi evimizdeymişiz gibi rahat hissettirmeye çalışan Enes'e ne kadar teşekkür etsek azdır...
    Bize büyük hakkınız geçti, ne yapsak Anneciğinin ve senin hakkını ödeyemeyiz, herşey için çok çok teşekkürler, Hakkınızı Helal Edin..

Eğer Sizde Uslu Bir Çocuk Olursanız Şirinleri Görme Şansınız Olabilir ama Bisikleti severseniz Dünya'yı keşfedersiniz !

6. Coşkun Keskiner

Coşkun Keskiner Kıdemli Üye

Seviye:
    Yaa aynen öyle işte :D Ama selim Nurten teyzemizide unutmayalım...:)

Enes bende tekrardan çok teşekkür ederim kardeşim herşey için çok teşekkürler,hakkını helal et...

Bizim birde buna benzer Sinop maceramız var Selimle :)... Onuda bir ara paylaşırız artık :)...

7. bisikletcanavari

Seviye:
    Selim, Coşkun, ne demek helal olsun tabii ;) Uygun bir zamanda yine beklerim ;) Umarım fırsat bulursak daha çok buluşuruz. Kendinize iyi bakın , antrenmanlara devam ;)

Coşkun Keskiner ve S.GUCLU bunu beğendi.
  8. İsmailYetişir

İsmailYetişir Aktif Üye

Seviye:
    Coşkun Ordu'ya Bolaman'dan giderken Medreseönü'nde meşhur bir uzun saçlı vardı çay evi olan; malum yeni yol açılınca sarpa kaldı..kestirmeseydin sen de tünellerin uzunsaçlısı olurdun farketmez senin ünün zaten sağlam.

Coşkun Keskiner bunu beğendi.
  9. Coşkun Keskiner

Seviye:
    Eyvallah,inşallah daha sık bir araya geliriz bundan sonra..Bizde seni ve ordulu arkadaşlarımızı bekleriz Enes,ama o Boztepeden indiğimiz patikada kaldı abi benim aklım,orayı birde tersten denemeyi çok istiyorum...:)

Selami Daban bunu beğendi.
  10. Coşkun Keskiner

Seviye:

hehe :D :D Evet ismail abi,Bende tünellerin coşkunu olayım bari :DD

ONUR_GÜNTEPE bunu beğendi.
  11. Taner Yavuz

Taner Yavuz Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar ,hepinize gıpta ettim.Tebrikler:)

12. Çağrı Aydoğmuş

Çağrı Aydoğmuş Yeni Üye

Seviye:
    Selim ve Coşkun crazy to pedal :) süper olmuş tekrarına katılabilmek dileğiyle .

13. Selami Daban

Selami Daban Bisikletkolik

Seviye:
    saat birciii ler giresun a da bekliyoruz aklınıza vurursa biz burdayız. gerçi yakında tekrar gelmeyi düşünüyoruz samsuna önce şu trabzon turunu bi gerçekleştirelim. 20 mayısta burda mayıs 7si şenlikleri var uluslararası herkese selamlar teşekkürler

mustafakoc ve Coşkun Keskiner bunu beğendi.
  14. Coşkun Keskiner

Seviye:
    Çok sağolun abilerim....İnşallah abicim size de geliriz birgün misafirliğe :)

Tabi aynı şekilde bizde bekliyoruz,gecen seferkinde yazınızı çok geç farketmiştim görüşememiştik o yüzden,inşallah bu seferkinde görüşmek dileğiyle abicim...

15. S.GUCLU

S.GUCLU Forum Bağımlısı

Seviye:

Selim bisikletini ne kadar özlediğini tahmin etmek zor değildi ama bu paylaşımlarını ve resimlerinizi görünce özlemini daha da iyi anladım.ama herşeyden önemlisi gecenin o saatinde böyle bir çılgınlığı umarım bidaha tekrarlamazsın..yok illa gideceğim diyosan sabah ezanından sonra çık bari:) desemde senin bisiklet konusunda zaman mekan tanımayacağını artık çok iyi biliyorum:p bu bisiklet sevdana biryerlerden tanık olmak bile insana keyif veriyor..umarım en kısa zamanda bu çılgınlıklarına katılabilirim:( ee ne de olsa bir yerden sonra birinin seni durdurması gerekiyor:D umarım en az bu maceran kadar keyifli nice bisiklet maceraların olur...tabi kazasız belasız ve aydınlık zamanlarda..coşkun tüm temennilerim senin içinde geçerli;biliyorum ki bu bi ekip işi:in:

16. tugche

tugche Yeni Üye

bu cevabı yanlışlıkla senin adresinden yazmışım ama sen yine de ben yazmışım gibi oku selim:p

S.GUCLU ve Coşkun Keskiner bunu beğendi.
  17. erkan yurttas

erkan yurttas Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    bu adamlar çılgın olmalı
    zaten bize deli diyorlar

18. İlker Ergün

İlker Ergün Yeni Üye

Seviye:
    saat 01:00'de kafaya esip bisikletle Ordu'ya gitmek. Kısaca hayatı yaşamak ;)

S.GUCLU bunu beğendi.