Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir Speed Kullanıcısı Olarak Zaman İçinde Gözlemlediklerim

Konu, 'Bianchi' kısmında serkan yıldız tarafından paylaşıldı.

1. serkan yıldız

serkan yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Sevgili Speed'ci arkadaşlar. Bisikleti alırken bir şekilde alıp kullanmaya başladık. Malum bazı artı ve eksiler de kullandıkça ortaya çıkıyor. Mesela ben alalı yaklaşık 3 ay kadar oldu. Şu an 850km civarında yol yaptım. Bu kadar kullanımda şu artı ve eksileri gözlemledim.
    Artıları:
    1-Vites performansı oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim, özellikle yokuş çıkışlarında düşük vitesler başarılı.
    2-Fren mekanizması da v fren olmasına rağmen yeterli sürede güvenli şekilde durmaya müsait.
    3-Genel görünümünü halen yeni gibi muhafaza ediyor, boya pas vs onca yağmur altında kullanmama rağmen halen yok.
    Eksileri:
    1-Bisikleti herhangi bir yere vurmamama rağmen furş yatağından nedenini anlamadığım bir ses geliyor. Bununla karşılaşan başka arkadaşlar var mı?
    2-Lastikler biraz daha kaliteli bir marka olabilir gibime geliyor. Frenlerin oldukça başarılı olduğunu söylemiştim fakat ani frenlerde arka taraf çabuk kızaklıyor.

Evet benim yaklaşık 3 aylık bir sürede ve bahsettiğim km'de gözlemlerim bunlar oldu. Sizin de gözlemlerinizi bildirmeniz hem yeni almak isteyenler için hem de bizim gibi mevcut kullanıcılar için faydalı olur diye düşünüyorum.

Allah pedal takımınıza zeval vermesin :))

2. serkan hilal

serkan hilal Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bİanchi herkezin çocukluğunu süsleyen bir bisiklet firması, malzemeler konusunda görmeden birşey diyemem çünkü artık değişik markaların bile çok güzel Setler kullandığı bisikletlerde var, çok kötü kullandığı bisikletlerde var...

Lastik konusu Bianchinin geçmişinden gelen bir hata, hala çok kötü lastik seti kullanıyorlar ve dediğin gibi hemen kızaklıyor(kayıyor)...

ama dediğim gibi herkezin çocukluğunda bir yeri vardır...

Tayyip.Öztürk bunu beğendi.
  3. Çağlar İLİ

Çağlar İLİ Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bende yeni aldım speed i çok km yapmadığım için pek yorum yapamam ama sürüş olarak keyifli...

4. birolcakir

birolcakir Hastasıyım

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:

Ben bianchi kullanıyorum

Bence Nero yu gayet güzel yapmışlar Fiyatına göre...
    Taksi gibi firlıyo meled. :)

(Eski bisikletim yaklaşık 20 kg dı) bu 12.5 kg. olmalı

5. serkan yıldız

Seviye:
    Artısı mı eksisi mi bilemeyeceğim bir ilave:
    Her bisiklette bir süre sonra görülmeye başlayan vites teli gevşemesi 1000.km'de görülmeye başladı. 1. viteste en üst dişliden atıp tellerle dişli arasına sıkışmaya başladı. Tamircime bir baktırsam iyi olacak kanımca ;)

6. birolcakir

birolcakir Hastasıyım

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Hmm
    Mart sonu aldım bisikleti. Nisandan bu yana 3350 km yi devirdim. Tellerde biraz gevşeme var. Bakım zamanı geldi artık.

7. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Ben de speed kullanıyorum ve memnunum. Furş yatağından gelen sesten bahsetmişsiniz, bende herhangi bir ses olmadı. Yalnız kızaklama, arka tekerin kayması aynen bende de var. Neyse ki alıştım ve herhangi bir denge kaybı, düşüş hiç yaşamadım. Huzurlu, mutlu, sağlıklı sürüşler

8. Umut Yıldırım

Umut Yıldırım Yeni Üye

Seviye:
    Ben iki gün önce Sirkeci'den Speed aldım.25 senedir bisiklete biniyorum ama hiç bu kadar rahat bir bisiklete binmemiştim.Yanlız bir hata yaptım ve garanti belgesini dükkanda unuttum.Bianchi'nin sitesinde yer alana telefonları çalışmıyor ve dükkana tekrar gitmem de zor.Tavsiyeniz var mı?

9. yasin emre erdoğan

yasin emre erdoğan Aktif Üye

Seviye:
    sirkecideki hangi dükkandan aldınız?aslında ordaki her dükkanın özel internet sitesi mevcut olmalı...

Umut Yıldırım bunu beğendi.
  10. Umut Yıldırım

Umut Yıldırım Yeni Üye

Seviye:
    Sirkeci'de bir tane bayisi var zaten onun da sitesi yokmuş:(.Dün ulaşamayınca bayiye Bianchi'ye mail attım artık ulaşabileceğimi söylediler.Bayiyi aradığımda karşı ödemeli kargolamasını söyledim tamam dedi bekleyip göreceğiz.Teşekkür ederim:)

11. serkan yıldız

Seviye:
    Sirkeci'deki bayii büyük ihtimalle İleri Bisiklet olabilir. Ben de oradan almıştım. Bisikleti satınaldığımda kartvizitlerini almıştım. Gerekirse telefonlarını araştırıp yazabilirim.

12. Umut Yıldırım

Umut Yıldırım Yeni Üye

Seviye:
    Evet ordan almışım kaşenin üzerinde gördüm isimlerini.Garanti belgesini kargoyla gönderdiler.Bu arada Bianchi'nin ilgisi de şaşırttı beni.İlginize teşekkür ederim:)

serkan yıldız bunu beğendi.
  13. serkan yıldız

Seviye:
    Furş yatağından geldiğini sandığım sese iyice gıcık olmaya başlamıştım ki sesin başka bir yerden geldiğini farkettim. Ses ön milden geliyormuş. Söküp bir baktım. Herhangi bir bilye dağılması veya deformasyon görünmüyor. Biraz gevşeme vardı, onu da sıktım. Fakat henüz kullanamadım. Bayramdan sonra ilk içim test sürüşü olacak. Bisikletim benimi canım benim canm benim. Seni ben pek çok pek çok severiimm :)

14. serkan yıldız

Seviye:
    Arkadaşlar bisikletimle ilgili son gözlemlediğim air arkadaşa satmak oldu :) Bianchi'nin amcaoğlu Whistle aldım.