Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir SPD Deneyimi ve İzlenimi de benden

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Ekrem Yılmaztürk tarafından paylaşıldı.

1. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Daha once buna benzer konu acilmisti ama almak isteyen arkadaslara okuyacak farkli birseyler cikabilir dusuncesindeyim, ayrica ayakkabi ve pedal icin sorularima sabirla cevap verenlere de bir kez daha tesekkurler:) ayakkabi da tercihimi northwave rocker dan yana, pedali da shimano ya kenetlenmisken aman yaa yeter deyip wellgo m094 den yana kullandim . Ayakkabi cok hosuma gitti , okulda vs giyebilecegim ve asiri yorgunluk getirmeyen birsey olmasi benim ihtiyaclarimi karsiladi, pedal icin yorum yapamam ama sekli hafifligi vs oldukca hosuma gitti. İlk bindigimde sag tarafi kitledim yaklasik 1 km gittim bu sekilde , baktim idare edebiliyorum sol tarafida kitlemeye basladim ama solu tam oturtamadim zorlaniyorum biraz alsirim insallah, okuldan donuste de hep ikisi takiliydi , aklimdaydi hep kitli oldugu temkinli de olunca o kadar da kotu birsey olmadigini farkettim.. İlk basta bumuydu yeaa dedim ama anladim ki sadece bastiriyorum, sonra cekmeye de baslayinca palet takip yuzuyormus gibi hissettim kendimi hizlanma cok iyiydi.birsey daha farkettim sanirim tam verim alinabilmesi icin selenin biraz yuksek olmasi gerekiyor , ayarlayinca gercekten daha verimli oldugunu hissettim , ilk gunumdu yaklasik 10 km gittim kazasiz belasiz atlattik bakalim :) tekrardan yardimci olanlara tesekkurlerimi sunarim..

2. ilker ates

ilker ates Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Ben de northwave rocker kullanıyorum. dediğiniz gibi gerçekten rahat ve uzun süre ayakta olduğu zaman da yormuyor. Sol tarafı takarken ben de zorlanmıştım, sanırım ayağı kontrol etmekle alakalı :).
    Ben ilk kullanımımda çok yorulmuş ve nefes nefese kalmıştım, sizde de aynı olay oldu mu?

Ekrem Yılmaztürk bunu beğendi.
  3. Machete01

Machete01 Misafir

geçen haftadbende nortwave rocker kullanıcılarının arasına katıldım.Sol ayağın zor takılması olayı bende de oldu demek ki spd yokken hep sağ ayakla yükleniyormuşuz.Ayrıca hiç düşmeden alıştıysanız çok güzel ben aldıkdan 2-3 km sonra yere kapaklandım :) şuan bende 1 haftadır kullanıyorum ve yorulma olayı bendede var ayrıca ayakkabıyı pedaldan ayırırkenki yaptığımız hareketede fazla alışamadım ayağım hafif ağırıyor.Ayrıca ben henüz çekmeyede alışamadım aklıma geldikçe çekiyorum fakat genelde yine basıyorum zamanla alışıcam herhalde.

Ekrem Yılmaztürk bunu beğendi.
  4. Ekrem Yılmaztürk

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Cevap gecikmis kusura bakmayin , sol ayagimi oturtmakla ilgili sunu farkettim sag ayagimi takarken pedala pedal hep yerde duruyor rahat takiyorum ama sol ayagimi yukarda takmaya calisiyorum hala da oyle aliskanliik iste:D bence ondan zor oluyor tam oturtmak daha zor oluyor.. Yorulmayi daha once de okumustum , zira kullanmadigimiz kaslari kullaniyoruz ondan zorluyor olabilir normaldir bence oda gecer

ilker ates bunu beğendi.
  5. Ekrem Yılmaztürk

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bende birkac kere son anda kurtardim :D bir gece cikmistim kopek gordum bu sfer kacmayacagim duracagim dedim ve oylede yaptim ani bir frenle :cool:ancak pedali unuttum saga yatmaya baslamistim bu sefer kesin gittin oglum dedim ki son anda ayagim kurtuldu cok sukur dusmedim:D