Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir Sorum Olacak...

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında ünal ünlü tarafından paylaşıldı.

1. ünal ünlü

ünal ünlü Üye

Seviye:
    arkadaşlar, daha 1,5 ay önce kron xc1000 aldım. çok güzel seviyorum bisikleti. fakat yeni farkettiğim birşey kafama takıldı.

bisikletim v fren ve arka freni biraz fazla sıkınca, yanlara doğru esniyor kadronun arka kısmı. bu bir problemmidir. her bisiklette olur mu? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

2. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    kron x1000 mi esniyor ? ilginç ama fren yayları o kadar sıkmaması lazım belkide teker doğru takılmamıştır bakınca tam ortalımı teker kadroya ?

3. ünal ünlü

ünal ünlü Üye

Seviye:
    evet tam ortalı. fren janta fazla baskı uygulayınca, kadronun frenlerin bağlı olduğu kısmı yanlara doğru esneme yapıyor.

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Xt yada xtr paralel baskı frenlerde çok sık rastlanan bir durum fakat normal fren ayaklarında da oluyormuş demek ki :) sıkıntı yapacak bir durum yok kadronun o kısmı zaten o esnemeye uygun dizayn edilmiştir.O esnemeyi bisiklet üstündeyken uzun süre yaptıramazsın çünkü frenler kilitlenmiş olur.İndiğinde denemek için fren kollarına baskı uyguladığın zaman görebilirsin anca.

ünal ünlü bunu beğendi.
  5. ünal ünlü

ünal ünlü Üye

Seviye:
    Çok teşekkür ederim ferhat bey. biran için sıkıntı yapmıştım sorun var diye.