Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir soru ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında hsnbky tarafından paylaşıldı.

1. hsnbky

hsnbky Üye

Seviye:
    Herkese Merhabalar,
    Sizlerin kıymetli kanaatlerine ve bilgilerine tekrar ihtiyaç duyuyorum. Daha önce başlık açmış ve bisiklet tavsiyesi istemiştim.Ancak sizin tavsiyeleriniz(tabii belirttiğim bütçe ile orantılı) ve forumda geçirdiğim vakitler benim aklıma acaba elimdeki bisikleti yeniden toplasam nasıl olur sorusunu getirdi. Çünkü bahsi geçen bisikletler çok tutuluyor ama olumsuz yorumlarda çok.
    Ekseriyetle şehir içinde kullanacağım bir bisiklet olacağından elimdeki kadro işimi görecektir diye düşünüyorum. Eski bir castello tracker. Sanırım italyan işçilik var üzerinde ama hi-ten kadro.
    Özetle...

Bana bu bisikleti toparlamak ne kadara mal olur (Öğrenci bütçesi ile yapacağım bunu). Belli başlı parçaları takabilirim, çocukluğumdan beri sahibi olduğumdan dilini anlıyorum ama zorlanacağım parçalarda evin hemen arkasında bir bisikletçi var ona götürürüm.

Açıkçası hem bütçe elvermedi hem de bisikletin bir köşede çürüyüp gitmesine gönlüm razı olmadı.

Teşekkürler, Herkese kolay gelsin.

2. hsnbky

hsnbky Üye

Seviye:
    Tekrar Selam,
    Sanırım kimse yardımcı olamıyor... Hiç değilse parçaları nereden bulurum söylerseniz makbule geçer

3. hsnbky

hsnbky Üye

Seviye:
    Tekrar Selam,
    Sanırım kimse yardımcı olamıyor... Hiç değilse istanbulda parçaları nereden bulurum söylerseniz makbule geçer.

4. Özhan Akgöğ

Özhan Akgöğ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    EN başta şuan ben de böyle bir şehir bisikleti kadrosu üzerinde oynamalar yaptım fakat kadro eski olduğu için tornacıdan gidip kulak yaptırdık yeni vites sistemi için vs. uğraştım ve istediğim performansı alamadım şimdi yeni bir kadro almayı düşünüyorum. Haricinde aktarıcı aynakol adam gibi 8li sistemden aşşağı düşmiyecekseniz bisiklet size epey tuzluya gelir. Yani bence sahibinden.com da ve forumda uygun fiyata satılan güzel bisikletler var emin olun uğraştığınıza değmeyecektir diğer bisikletle zaten hiten olduğunu belirtmişsiniz oldukça ağır ve sizi yoran bir kadro muhtemelen eski tip olduğu içinde yeni parçalarla çalışması biraz zor olacaktır. Bu yüzden tavsiyem toptan yeni bir bisiklet almanız. Bu arada castello italyan izlenimi verilmiş türk markası yanılmıyorsam. Bence uğraşmayın. Yine de uğraşıcam derseniz 2. el parça bölümünden sitede takip edip parça alın. biçok parça hala iyi bir şekile kullanılabilecek durumda oluyor. fiyatları da 0'lara göre daha cazip. Bütün yürüyen parçaları satan arkadaşlar var (aktarıcı,vites kolu, zincir vs.) bu ilanlardan bakıp bütcenize uygun bitane bulabilirsiniz.

5. hsnbky

hsnbky Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim. Git gel yaşayıp duruyorum üstelik vizelerim başlamak üzere olduğundan çıkıp gezemiyorumda :S Dediğim gibi forumda genel olarak tavsiye edilen bisikletler kron xc 250 ve salcano ng 650. Aslında ikisine de binmediğim için benim bir yorum yapmam yersiz olacak ancak yine forumda bu bisikletlerin özelliklerini görünce kendi kadroma buna yakın toplayabilir miyim dedim.