Bir Soru

Ozan O.

Üye
Tepki
34
Bisiklet
Bianchi
Merhaba değerli forum kullanıcıları :)
Ben 14 yaşında bir bisiklet severim. Genellikle derslerden başımı kaşıyacak vaktim pek olmuyor fakat boş bulduğum vakit hemen Bianchi Alto bisikletime atlayıp gidebildiğim kadar gitmeye çalışıyorum :) Size sorum bunu faydalı hâle, yani daha sportif hâle getirebilir miyim? Getirebilirsem nasıl yapabilirim? Ya da bu yaş için erken midir? Kafamda bir sürü soru var cevaplayabileceğinizi düşünüyorum :) İYİ SÜRÜŞLER!

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Telefonunuzda gps var ise her sürüşünüzün zamanlamalarını, ortalama hızınızı, tur sürenizi gibi bilgileri günce yapabilirsiniz. Bunun için ücretsiz STRAVA programını tavsiye ederim.
Yoksa bile bunu 12TL lik bir hız sayar ile de yapabilirsiniz.

Böylelikle gelişiminizi takip edebilirsiniz.

Ufuk Bal

Üye
Tepki
48
Bisiklet
Sedona
@Ozan O.

kendini çok kasmadan ufak ufak intervaller yapmaya başla. bilemem tabi ne kadar gidiyosun, hangi hızda gidiyosun, o hızda nabzın kaç oluyor. sürdükçe daha iyi olursun doğal olarak. izmir'de bi kulüp varsa hiç çekinmeden git, eminim yardımcı olurlar. hiç değilse neler yapabileceğini görürsün takılırsın filan.

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Merhaba Hoş geldin

Bisiklet sürmek için yaşınızın çokta önemli olduğunu düşünmüyorum,her yaşta bisiklet sürülebilir.Hatta ağaç yaşken eğilir diye,Atalarımız bu sözü boşa söylememiş,elinizden geldiğince para biriktirmeye gayret edin,çünkü çok lazım olacak..

Derslerinizde başarılar dilerim.

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
Aynı yaştayız ben 2012de Bianchi Speed4000ile başladım (bilinçli olarak aldığım) ilk bisikletim.Zaman içerisinde aksesuarlarımı tamamlamaya çalıştıysamda hep bir sorun olurdu hep bir şey eksik olurdu.Yani öncelik para biriktirmek lazım.Bisikletinin özellikleri baktığımızda ağırlığı 16,7kg benim speed4000im bile 15,17kgdi kısa kullanımlarda sorun çıkarmaz ama uzun ve yokuşlu turlarda zorlayabilir.Sana tavsiyem yeni bisiklet almandır çünkü kadro ve maşa çelik,18vites ve teker göbekleri vidalı.

Ozan O.

Üye
Tepki
34
Bisiklet
Bianchi
Tavsiyeleriniz için teşekkürler :) Umut kardeşim tabi bisikleti aldığımda çok bilinçli bir kullanım düşünmedim yeni bisiklet için bayağı beklemem gerekecektir.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Bisiklet üstünde buna göre tempolu bir çalışma düzeni ayarlayarak spor yapabilirsin.

Tepki
0
İsim
Duhan
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
merhaba bu pedalla orta çarkın oradaki boşluk normalmi normal değilse ne kadar masrafı var sizce
resim_2023-01-24_040739673.png

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.132
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
merhaba bu pedalla orta çarkın oradaki boşluk normalmi normal değilse ne kadar masrafı var sizce299925 dosyayı görüntüle
Selam, itince diğer tarafa gidiyor mu? Yani oynuyor öu yuvasında. Gerçi sılımsılıya otruduysa zor oynar ama, aynakolun bir tarafına yüzük takılacak bana göre. Hangi tarafına olacağına bir bisiklet tamircisinin karar vermesi gerekecek, dişlinin kadrodan ne kadar açıklıkla durması gerektiğine göre. Çok bir masraf olmaması gerekir.