Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir Sıralama var mı?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında stratus tarafından paylaşıldı.

1. stratus

stratus Forum Demirbaşı

Seviye:
    Önce kayıt defteri temizliği sonra antivirüs ve spyware taraması mı, yoksa tam tersi mi; böyle bir sıralama var mı yoksa kafamıza göre takılalım mı? Teşekkürler...

2. mcyc

mcyc Kıdemli Üye

Seviye:
    ben kafama göre takılıyorum açıkçası. bir sıralama olması için de pek geçerli bir sebep bulamıyorum düşününce, ama belki önce anti-vir ve spyware yapıp, sonra kayıt defteri temizliği yaparsan, kayıt defterindeki virüs bulaşmış dosya temizlenmiş olur böylece o dosyayı boşuna silmemiş olursun.

bunlar uç örnekler olabilir, ben sırasız gidiyorum...

3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Güvenli Kip'te yaptığın sürece sıralamanın bir önemi yok.

4. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Halil ben hiç güvenli kipte taratma yaptırmadım :S , sıralamayıda 3 ünü aynı adna başlatıp yapıyorum bi sıralama yok yani :) spy - ad-aware -antivirüs

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Ömer aslında yapılması gereken en önemli şey belki de güvenli kipte tarama yaptırmak. Neden dersen, bu sırada bilgisayarın minimum program desteği ile çalışır. Ne bir ağ bağlantısı (dış tehtid), ne de başka bir program (virüsler vs de dahil) güvenli kipte iken çalışamazlar. Yapılacak taramanın sonucunda bulunan zararlı programlar vs en etkin ve temiz şekilde silinir. Hal böyle olunca yapılacak taramanın sıralaması bir önem teşkil etmez ;)