Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir şeyler sürtüyor.

Konu, 'Tekerlekler' kısmında tolga akyol tarafından paylaşıldı.

1. tolga akyol

tolga akyol "En iyi bisiklet, sahip olduğun bisiklettir."

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.
    29er Rubena lastiklerimi çıkardım gelecek yeni lastiklerimi takmak için.Bisikleti tepe takla şekilde koyarak çalışma yaptım ve başlamışken güzelce bir temizledim.(Çamur kir temizliği) Jantlar boşta durmasın diye tekrar yerine takmak istedim lastiksiz.Arka jantı taktım ve tekeri döndürdüğümde görsel olarak biryere sürtmese de sürtme sesi geliyor ve onun dışında ön jantı takarken ön jantın diski 2 balata arasına girmedi.Sıkılı kalmış gibi duruyordu.Elimle biraz açtırdım girdi sıkışık durumda değil fakat ciddi anlamda dönerken sürtüyor.Bunların sebebi ne olabilir,nasıl çözebilirim veya 5km uzaktaki servisime sürerek gitsem sakıncalı mıdır ?
    Tşk ediyorum yardımlarınız için şimdiden.

2. Reahax

Reahax Forum Demirbaşı

Adı:
    Recep
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Balata sürtüyordur muhtemelen. Tekeri yeteri kadar sıkmamış olabilirsiniz. Yinede gözle balatalara bakın eğer bir tarafta çok boşluk var ise diğer tarafta az ise önce tekeri sıkmayı deneyin. Sonuç vermez ise balatayı kadroya bağlayan 2 tane alyanı biraz gevşeyin sağa sola haraket edecek şekilde. Daha sonra frene basarak tekrar alyanları sıkın. Bu şekilde balayı ortalamış olursunuz.

3. tolga akyol

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Elle sökülebilen şeyler dışında birşey sökmedim.Muhtemelen dediğiniz gibi iyi sıkamamış olabilirim.Gece deneyeceğim.Tşk ediyorum umarım çözülür.

4. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Ayrica disk sokuluyken frene basildiysa pistonlar fazla ileri cikmistir Balatalari ayirmissiniz; ancak arasina lastik levyesi veya bu tarz sigacak bir sey sokun (olmadi tornavida da olur ancak dikkat etmezseniz balatalari zedeler, pistonlara birsey olmaz merak etmeyin), balatalari pistonlar tamamen yerine oturana kadar itin. Cunku tam yerine oturana kadar itmediyseniz pistonlar fren sonrasi yerine donmuyordur ve yari sıkılı pozisyonda kaliyordur.
    Lastikler sokuluyken gelen surtme sesi takar yuvaya tam yeerlesmedigi icin geliyor olabilir veya baska bir sey...

tolga akyol ve Murat Cömez bunu beğendi.
  5. tolga akyol

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Evet malesef bastım frenlere disk sökülü iken.Dediğinizi yapacağım

suat akman bunu beğendi.