Bir seferde en uzun ne kadar yol gittiniz?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@efeozata

Hocam lastikler kalın olunca zor oluyor, uzun kilometreler yapmak sorun değilde şu anayola girme işini bir çözemedim hala. Geçen 10 kilometrelik yolu 2 gidiş 2 geliş toplamda 40 kilometre yaptım ama aynı yere gitmek sıkıntı oluyor.

@planet58

Kondisyonunuz bayaa iyiymiş hocam, anayola girmemek için şehiriçinde 20 ortalama 1.95 dağ lastiğiyle takılıyorum. Hooop bir kırmızı ışık yanıyor gitti bütün kondisyon ve dikkat.

Scudo

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
Osmaniye Adana aynı gün içerisinde gidip geldim strava kaydı 186 km yazdı.Son 30 km sinde ayaklarımın altında şiddetli bir ağrı oldu.4 saatte gittim 5 saatte döndüm ve inanılmaz yoruldum öyleki o gece yorgunluktan uyuyamadım adeta inledim döndüm durdum :D ama hayelim aynı gün içerisinde +200 km yapmak :D

smhakst

Üye
Tepki
10
İsim
Semih Aksüt
Şehir dışındaki bir yere gezmeye gitmiştim gidip gelerek toplam 77 km yol yapmıştım :)

çimtay

Aktif Üye
Tepki
375
İsim
Hakan ÇİMTAY
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
155km İstanbul boğazı ve kartal arası. Mosso lagerda 1424 ile

Fireblade

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Cube
Malatya'dan Çelikhan'a gittim ve döndüm eminim ki daha fazlasını yapabilirim. Sadece 1 kere ihtiyaç molası verdim o da 5 dakika bile sürmedi.

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
175 Km
İstanbuldan Sapanca'ya gitmiştik iki arkadaş, sabah çıkıp gece vardık
Ve bunu MTB ile yaptık :D
Şimdi yol bisikletine geçiyorum, önümüzdeki yaz tek seferde 200-300 km hedefliyorum

Hkmt

Üye
Tepki
37
Bisiklet
Specialized
@etkiliadam

Sapanca'ya hangi yol üzerinden vardınız acaba? İzmit üzerinden anayoldan mı gittiniz yoksa başka bir rota mı çizdiniz acaba? İstanbul çıkışı ve İzmit trafiğinin çok yoğun ve tehlikeli olduğunu söylüyorlar. Merak ettim.

Ben de 110 km civarı bir yol yapmıştım eski B'twin Triban 500 ile.

• Beğen
Tepkiler: Cem Tunç

Fireblade

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Cube
Malatya-Kale-Malatya
Toplamda 110 kilometre
Düşük donanımlı dağ bisikleti ile biraz zor oldu ama çok zevkliydi.
İkinci el Tiagra donanımlı bir yol bisikleti ile Malatya-Elazığ-Malatya hedefliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Cem Tunç

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hkmt İstanbuldan çıkana kadar kadıköy kartal hizasında gidip sonra izmit içinden geçerek sürekli e5ten gittik. Tehlikesi çok önemli değil az bişey bile refleksi gelişmiş bir bisikletçinin hödük bi sürücüye denk gelmediği sürece zarar göreceğini düşünmüyorum.
Ama asıl sorun şu
Öncelikle yollar sürekli yokuş in yokuş çık şeklinde. Düz yol bulmak çok zor. 2km yokuş aşağı 2km yokuş yukarı gittik öldürdü bizi.
Yokuş aşağı giderken de rahatlayamıyoruz çünkü her yokuştan sonra ya sağa yol ayrımı ya da sağdan yol birleşimi var. Bu nedenle araç çıkabilir ya da girebilir diye sürekli yavaşlamak zorunda kalıyoruz. Yokuş başında tekrar hızlanmak işkence filan ooo..
Zor valla ya zor yazarken yoruldum

• Beğen
Tepkiler: ~mca~

Hkmt

Üye
Tepki
37
Bisiklet
Specialized
@etkiliadam O son dediğini burada, Ankara-Eskişehir yolunda ben de yaşıyorum ya. 3 şeritli yolda, en soldan gelip bütün yolu keserek sağa sapan bir sürü sürücü var.

Benim gördüğüm bir başka seçenek de, Yalova'ya feribotlar geçip, Karamürsel'den İznik Gölü'ne geçerek Sakarya'ya varmak. Bir 50-60 km yol uzuyor sanırım ama daha eğlenceli bir yol oluyordur tahminim.

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hkmt Ben de yalovayı düşünmüştüm ama ordaki yolları bilmediğim için riske girmek istemedim. Hem yol kalitesini bilemedim hem de otoban durumunu
Ama yol bisikletimi aldıktan sonra o sağa girecek ya da sağdan çıkacak araçlar için bi kere bile beklemem. Basar giderim sağa girecekse onun beni beklemesi lazım. Vuracaksa da vursun o stresle yaşamaktan iyidir

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Yalovaya gitmiştik buradan arkadaşlar ile 120 km popom bayağı acımıştı bisikletim 20 kg sedona 721 den bozma tur bisikletine dönme:)

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
yol bisikletiyle geze geze hiz amaci olmadan 52 km toplamda yaptim ( turun sonunda belimde ağri hissettim ve bacaklarimin kasildigini hissettim ) daha fazlada yapabilirim inaniyorum yalniz sele ayarini tam yapmam lazim yoksa belim agriyabiliyor bu sele ayarini nasil yapiyorduk yol bisikletinde hatirlayan varmi ben hatirlamiyorum :kötü:

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
@ysnakblt
Dostum aslında sele ayarı vs. ne kadar mükemmel olursa vücudun belli yerleri bir süre sonra ağrıyacaktır. Zira sadece aynı pozisyonda olmak bile buna yeter.
Araba kullanırken bile o koltukta 2-3 saat oturunca uyuşmaya başlıyoruz.
Sele için genel olarak hafifçe öne ve arkaya kaykıldığımızda hemen rahatsız etmeyecek açıda olmalı.
Yükseklik olarak bacakların en iyi güç aktarabilmesi için selede oturur pozisyonda yere ayaklarımızın ucu değecek şekilde olmalı.
Gidon ise özellikle uzun sürüşler için nispeten dik ve çok eğilmemizi gerektirmeyecek kadar yüksek ayarlı olmalı.

Ama bildiğiniz üzere tüm bu ayarlar performans sürüşünde başka, mesafe yada yokuş için başka olabilir.

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
@Çetin ŞAHİNÖZ çetin bey merhaba bisikletim aslinda bir yaris kadrosuna sahip degil daha nispeten endurance kadro ( daha dik pozisyona sahip rahat bi kadro ) ilk aldigimda bir problem yoktu daha sonra selede skintilar cikinca indirdim kaldirdim kendi ayarini unuttum inanirmisiniz cok fark ettiriyor is yerim 10 km evime ise gelirken bile o 10 km icerisinde belim ağriyordu seledede birkac skinti vardi duzeltemedim suan serviste bakalim orda birkac ayar yaptiricam en nihayetinde bike fit bile dusunmuyor degilim insanlar bendeki bisikletle 140 km + yapiyor ama ben daha 30 40 km yapinca sanki belime bicak sokuyolarmis gibi agriyor uyusuyor gibi

• Beğen
Tepkiler: Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
@ysnakblt Sayın dostum, yazdığınız mesafe evet ciddi sıkıntı yaratmak için az. Tabii size özel bir rahatsızlık durumunu hariç tutuyorum.
Deneyimli ve insani yaklaşımı ticariden önde olan bir bisikletçi iyi fikir.:)

Mert_15

Üye
Tepki
2
İsim
Yusuf Mert
Bisiklet
Kron
2.25'lik lastiklerim ile uzun bir tur... Hmm... Ölsem belki daha rahat. Kendim şehirin kenarlarında dolaşıyorum. Rahat tek sefer 20 km oluyor ama maalesef daha uzun bir deneyimim yok . Biraz yeniyim bu konuda.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
@Mert_15 Güldürdün beni adamım..
ama bir iki yıl içinde çelik gibi olup üst performanslara çıkacağını biliyorsun değil mi..:)

• Beğen
Tepkiler: Mert_15

Mert_15

Üye
Tepki
2
İsim
Yusuf Mert
Bisiklet
Kron
@Çetin ŞAHİNÖZ

Biraz baskı var üstümde . Yani ebeveynlerim pek hevesli değil yani pek tura çıkmam konusunda. Şehirdeki bisiklet kulübünün turlarına katilcam inşallah eve geri dönünce.

Kron XC 150 27,5 21 Vites V Fren
Ön lastik şuan 2,10 yeni arka lastik aldim o 2.25.

• Beğen
Tepkiler: Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
@Mert_15 İşte budur dostum, bisikletin güzelmiş bu arada, inşallah daha da iyilerine bineceksin zamanla.
Hiçbir tür bskı yada zorluk yüzünden canını sıkma hepimiz yaşadık. Ya imkansızlık yada ebeveyn(hepsi iyiliğimizi ister ama bazen anlayamadığımız şekilde)
En önemli iki şeye sahipsin gençlik ve bisiklet sevgisi. Bunlar oldukça hiç acele edip sıkma kendini.

• Beğen
Tepkiler: Mert_15